Köd után nagy meccset hozott a BLSZ3-as rangadó!

Micsoda rangadó volt!!!

Hidegkúti SC - Zuglói Kinizsi 4-2

BLSZ3. 3. csoport

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Múlt szombaton a hidegkúti pályára is rátelepedett a köd, a játékvezetőnek a 11. percben kellett félbeszakítana a Hidegkúti SC - Zuglói Kinizsi SE találkozót, amelyen a BLSZ3. harmadik csoportjának első pozíciója volt a tét
Hiába szerzett rövid idő alatt vezetést a Kinizsi, csütörtök este 0-0-ról kezdhették el újra a játékot a csapatok.
Ekkor már igazi foci időben 40-50 fős "néző sereg" előtt indult útjára a labda. A hazai csapat kezdett nagyobb hévvel, ellentétben az „első meccsel”.

Az 5. percben meg is szerezte a vezetést a Hidegkút. Egy gyönyörűen kivitelezett akció végén, Mikus Ádám beadásából Bedő Domonkos vágta a léc alá a labdát. 1-0

10 perc múlva komoly egyenlítési lehetőség adódott a Kinizsi előtt, Kövesi Máté szabálytalansága után büntető következett. A 11-est azonban a hihetetlen formában védő Gál László hárítani tudta.

A mérkőzés hangulatára, feszültségére jellemző kemény belepőjét Kövesinek a 35. Percben sárga lappal honorálta a játékvezető, a Hidegkút játékosának ez már a második lapja volt, így megfogyatkoztak a hazaiak. Ezután a zuglói csapat jóval többet birtokolta a labdát ellenfelénél, de a gólszerzésről a Hidegkút sem tett le. Még az első játékrészben mindkét oldalon kisegítette a kapusokat a kapufa.

A felidőig már nem változott az eredmény.

A második játékrészt a vendégek kezdték vehemensebben és az 57. Percben a csereként beállt Jaksi Gergely szabálytalansága után ismét büntetőt rúghattak a zuglóiak, melyet Viski Róbert ezúttal már gólra váltott. 1-1

Ekkor úgy tűnt, a létszámfölény meghozza majd a vendégek sikerét.

A 73. Percben azonban egy tökéletes beadás végül a vendég kapuban kötött ki. A gólszerző a csereként beállt Csóka Gábor volt. 2-1

Innentől nagyon nagy erőbedobással nyomott a Kinizsi, a hazaiak pedig mindent megtettek, hogy tartsák az eredményt.
A 83. Percben azonban egy szépen kivitelezett akció végen Solymosi II Csaba góljánál Gál kapus tehetetlen volt. 2-2

Izgalmakban nem volt hiány!

1 perc múlva 25 méterről végezhetett el szabadrúgást Bedő Domonkos, és emberhátrány ide vagy oda, bődületes erővel lőtte szét Burbiczki kapuját, ismét a Hidegkúthoz került az előny! 3-2

Az utolsó percek irgalmatlan iramot, feszültséggel teli kemény ütközéseket hozott.
A Kinizsi mindent egy lapra tett fel az egyenlítésért, ám a túlzott akarás előbb végül egy kiállításhoz vezetett, a 89. percben Mihók Jánost büntette a játékvezető, majd a 91. percben egy kontra végen ismét jött Bedő Domonkos és eldöntötte a rangadót! 4-2
A hidegkúti csatár 14 góllal vezeti a BLSZ3. 3. csoportjának góllövőlistáját.

Igazi rangadót láthattunk, méltó volt a játék a csapatok jelenlegi helyezéséhez. A végeredmény lehetett volna a kár 8-4 is, hiszen a Hidegkút négyszer a Kinizsi kétszer a kapufát is eltalálta. Volt 6 gól, 6 kapufa, 2 piros lap, 6 sárga, és ami a legfontosabb izgalmas és őszinte foci!

A Hidegkút megszilárdította vezető pozícióját, a Kinizsi pedig maradt a 4. helyen.

Vasárnap a Royal ASE - HSC mérkőzésre is érdemes lesz ki látogatni , 13:00-tól a 3. helyen álló újonc a listavezetővel csap össze. A tét itt se lesz más, mint a tabella 1. helye!
A Zuglói Kinizsi hazai pályán szintén vasárnap a 11. helyen álló MTK Baráti Kört fogadja, a mérkőzés 11 órakor kezdődik.