BVSC – II. Kerület 3-2 Ez nem volt hétköznapi!

Írta: Szőnyi Gábor

abvsc-ii-keruletfc 018

Csütörtökön este a BVSC a II. Kerületet fogadta a Szőnyi úton, a BLSZ2. 8. fordulójának elmaradt mérkőzését pótolták a csapatok.

A villanyfényes meccsre 120 néző volt kíváncsi, és alighanem közülük senki sem volt csalódott, hogy a hűvös idő ellenére hétköznapjaiba illesztette a találkozót.
Mi az, hogy!

BVSC-Zugló FC - II. Kerület UFC 3-2 (0-1)

BLSZ2. 8. forduló

abvsc-ii-keruletfc 011

A mérkőzés elejétől kezdve a BVSC birtokolta többet a labdát, de a vendégek egy szerencsés góllal, de nem érdemtelenül megszerezték a vezetést.
Veégh Szabolcs jó ütemben ugratta ki Nagy Dánielt, a labdája egy kicsit hosszúra sikerült, a kapujából kilépő Vaszari Máté azonban mellé rúgott a játékszernek, így Nagy 14 méterről az üres kapuba lőhetett. 0-1

A hazai csapat ezután a 32. percben állt először közel az egyenlítéshez, ekkor egy jobb oldali beadás után Zsigmond Kristóf fejelt 7 méterről a kapu fölé.
2 perc múlva Erdő-Lahner Tas (BVSC) tekert be remekül egy szabadrúgást, a hosszú saroknál berobbanó Király Roland azonban a kapu mellé fejelt.
Jól védekezett a II. Kerület, és a gyors labdakihozatalaikban, előreíveléseikben pedig benne volt a veszély.
Ezt is észben kellett tartania a zuglóiaknak, akik a 42. percben újra nagy helyzetbe kerültek.
Egy kiugratás után Leinweber Zoltán lépett meg a jobb oldalon, majd 14 méterről lőtt, Akay Bence kiütötte a labdát, a kipattanót Turcsán Richárd pedig a kapu fölé fejelte.Egygólos vendégvezetéssel fordultak a csapatok, bár úgy tűnt, hogy nem a BVSC napja ez, azért lógott a levegőben az egyenlítés. A II. félidő kezdete előtt a hazai szurkolók szép látványban részesítették a játékosaikat.

A BVSC-nek nem ment a játék a félidő elején, és a II. Kerület az 57. percben akár növelhette is volna előnyét.
A becserélése után szinte azonnal helyzetbe kerülő Padányi Bendegúz 15 méteres lövését, a csereként beállt Károlyi Dávid a jobb sarok elől vetődve hárította.
A 60. percben aztán Erdő-Lahner Tas (BVSC) végzett el szabadrúgást 23 méterről, labdája megpattant egy védőn, és centikkel ment el a jobb kapufa mellett.
Amikor már tényleg kezdett úgy tűnni, hogy a hazaiaknak semmi sem jön össze ezen a napon, a 64. percben Turcsán Richárd megvillant, és 20 méterről szétbombázta a kaput. Parádés gól volt. 1-1

Ha egy üzlet beindul… A 78. percben Leinweber Zoltán volt harcos a Kerület tizenhatosán belül, lövése lepattant egy védőről. A vendégek bánatára Turcsán Richárd elé került a labda, aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 2-1

Tombolt a lelátó, öröm lengte körül a fényáradatban pompázó Szőnyi úti Stadiont.

6 percig tartott a hazai melankólia. Az egyenlítésért nagy erőket mozgósító II. Kerület a 84. percben kiharcolt egy tizenegyest.

Padányi Bendegúz büntetőjét kivédte Károlyi Dávid, azonban a kipattanót bevágta támadó. 2-2

Ez a gól azonban nem döntötte a kardjukba a BVSC játékosokat. A sokat dolgozó Erdő-Lahner Tas egy perccel az egyenlítő találat után egy 24 méteres szabadrúgásból eldöntötte a meccset! 3-2

A BVSC ezzel 5. meccsét nyerte meg zsinórban, és 8 mérkőzés óta veretlen. Újabb sikerével a 4. helyre lépett fel a tabellán. Hernády András, a zuglóiak vezetőedzője a bajnokság előtt úgy nyilatkozott, hogy újoncként erős középcsapat kialakítását szeretnék ebben az évben, jó úton haladnak céljaik elérése felé.
A II. Kerület taktikusan, jól futballozott ezen a napon, Jaskó András csapatát veresége ellenére is dicséret illeti.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Turcsán Richárd lett!

abvsc-ii-keruletfc 006

Bár sokáig nem tűnt úgy, hogy főszereplő lesz, az utolsó félórára varázspálcát ragadott, és két gyönyörű gólt szerzett, ezzel a legtöbbet ő tudta tenni csapata győzelméért.

Képek:

Vélemények:

Hernády András (a BVSC vezetőedzője): - Nagyon örülünk a győzelemnek, de ez a meccs is megmutatta, hogy minden sikerért nagyon meg kell dolgoznunk. Nagyon sok tennivalónk van még.

Jaskó András (a II. Kerület UFC vezetőedzője): - Megint nem sikerült… Újból egy góllal kaptunk ki, de nem érdemtelenül nyert a BVSC. Mezőnyben sokkal jobban játszott ellenfelünk, jobban adogattak, technikásabban futballoztak játékosaik. Mégis azt kell mondanom, hogy egy rosszul felállított sorfal és egy kapushiba döntötte el a meccset, kicsit több szerencsével elvihettük volna az egyik pontot.