Nem semmi! 540 perce érintetlen a Közterület hálója!

kozterulet-esmtkii 010

Hatodik BLSZ2-es mérkőzésén sem kapott gólt a Közterület, ráadásul első hat mérkőzéséből ötöt meg is nyert, és továbbra is veretlen az idei bajnokságban a tavaly még a kiesés elkerülésért küzdő csapat!

Vasárnap hazai pályán az ESMTK II. volt az áldozatuk.

Közterület SC - ESMTK II. 4-0

BLSZ2. 7. forduló

A 26. percben Kövér Gábor fejelte Máté Tamás elé a labdát, aki a kifutó kapus mellett 16 méterről elemelte azt, a játékszer a kapufáról  visszajutott a támadó elé, ezúttal nem lőtt, hanem passzolt Ángyási Gergelyhez, aki 4 méterről megszerezte a vezetést. 0-1

A 43. percben közel járt hozzá az ESMTK, hogy elvegye a Közerület dicsőségét és bevegye az idáig bevehetetlen kaput, de Ferenczi Bence bravúrral védte a vendégek ziccerét.

A második félidőben bár többször is próbálkoztak az erzsébetiek, de 3-4 veszélyes lehetőségük rendre nem talált kaput. Hátul nagyon meggyőző volt a hazai csapat, mert jó futómunkával, egymás kisegítésével mindig megoldották a védekező feladatot.

Elől pedig az utolsó 20 percben az Ángyási-Máté páros kegyetlenné vált a kapu előtt.

A 72. percben Ángyási Gergely jól passzolt Máté Tamáshoz, aki 15 méterről balról a kapu jobb felső sarkába lőtt. 0-2

A 85. percben hasonló volt a forgatókönyv, csak ezúttal Ángyási még nagyobb ziccerbe hozta társát, Máté Tamás pedig 10 méterről úgy bombázott a hálóba, hogy a felső kapufáról pattant be a labda. 0-3

Ha egy üzlet beindul…

A 92. percben tökéletessé vált a hazai fieszta. Ángyási Gergely a 16-os vonaláról ismét ziccerbe hozta Máté Tamást, aki ezúttal laposan gurította el Szabadics Dániel mellett a labdát.

kozterulet-esmtkii 017

Ángyási Gergely gólpasszaival felhozta maga mellé társát a házi góllövőlistán, immáron a mesterhármast elérő Máté Tamás is 5 gólos.

A különverseny, ahogy a képen is látszik aligha okoz náluk gondot.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Máté Tamás lett.

kozterulet-esmtkii 009

Könyörtelenül használta ki a helyzeteit, rettentő motiváltan és fáradhatatlanul játszott.

Vélemény:

Máté Tamás: - Mindig az első gólt nehéz megszerezni, utána már minden könnyebben megy. Most is így volt. Első találatunk után kezünkben tartottuk a mérkőzés irányítását.

Nagyon régen szereztem már három gólt egy meccsen. Köszönöm Ángyási Gergelynek a gólpasszokat. Természetesen nagyon örülök neki, mint ahogy a csapat eddigi szereplésének is. A jó és több edzésmunka a nagyon nehéz tavalyi év után most meghozta a gyümölcsét. Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy az első hat meccsünkön nem kapunk gólt. Nagyon jól összeálltunk, bízom a sikeres folytatásban.