Döntetlent hozott az újoncok esős csatája

epitokszentpal 002

Vasárnap a délután folyamán a komolyabb eső elkerülte a Fáy utcát, egészen 17 óráig.
A 43. sz Építők - Szent Pál Akadémia mérkőzés kezdetekor azonban szépen lassan kialakult egy határozott égi áldás. A játékosoknak az elemekkel is küzdenie kellett játék közben, de a Mészőly Kálmánról elnevezett műfüves pálya talajára nem lehetett panasz.

43. sz Építők SK - Szent Pál Akadémia FC 1-1

BLSZ1. 5. forduló

epitokszentpal

Az Építők kezdte veszélyesebben a mérkőzést, az első negyedórában kétszer is a Szent Pál védelme mögé tudott kerülni, de az utolsó passzok nem voltak elég pontosak.
A 15. percben már minden adott volt a gólhoz, de ekkor meg Laky Dániel védett nagyot. Visnyei passzolta be balról a labdát Nagy Márkónak, aki 8 méterről lőtt, de a kilépő kapus bravúrral hárított.
A 20. percben már nem kegyelmeztek a hazaiak. Mészáros Dominik lőtt kapura 17 méterről, a Lakyról kipattanó labdát Vécsi Gábor a hálóba lőtte. 1-0

A 25. percben váratlanul kiegyenlített a Szent Pál, Grósz Szilárd 17 méterről vette be az Építők kapuját. 1-1

A gól feldobta a vendégeket, és a kezdeti hazai mezőnyfölény eltűnt a pályáról.

A 34. percben Kovács Dániel (Szent Pál)18 méterről balról jó helyzetből a kapu fölé lőtt.
A 37. percben egy kis közjáték után Főfai Sándort (Építők) állították ki a kispadról, emiatt állt egy 3-4 percet a játék.

A 41. percben Mészáros Dominik adott jó labdát jobbról a hosszú saroknál álló Nagy Márkónak, aki szép cselek után 7 méterről éles szögből kapura tette azt, de a gólvonalról sikerült felszabadítaniuk a Szent Pálosoknak.
Az eső úgy szakadt ezután, hogy már szinte a pályát sem lehetett látni, és ráadásul volt 4-5 perc hosszabbítás is, amit kár lett volna kihagyni.
A 44. percben Vécsi Gábor hagyott ki egy nagy helyzetet 6 méterről, majd 3 perccel később Mészáros Dominik tette kapura a labdát éles szögből 13 méterről, de Hollósi Mátyás a gólvonalról menteni tudott.

epitokszentpal 001
A második játékrész jelentős változást hozott. A Szent Pál már nem hagyta, hogy komolyabb helyzetekig jusson ellenfele. A legkomolyabb lehetősége a hazaiaknak az 54. percben volt, ekkor Nagy Márkó 14 méterről, jobbról a kapu fölé lőtt.
Az Építők kicsit kedvét vesztve futballozott ezután. A küzdelem a pályán tiszteletre méltó volt, de a veszélyes támadások elmaradoztak.
A 73. percben a Szent Pál Akadémia szerezhetett volna gólt. Lengyel Máté szép jobb oldali beadása után Kovács Dániel 8 méterről helyzetben a kapu fölé lőtt.
A hajrá komolyabb eseményeket már nem tartogatott.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Hollósi Mátyás lett.

Lelkesen futballozott, és sokat dolgozott a Szent Pál fiatal védője, nagy szerepe volt, a döntetlen kiharcolásában. Egyszer a gólvonalon állva mentette meg csapatát a góltól.

Vélemény:

Dr. Hevesi Tamás (a 43. sz. Építők SK vezetőedzője): - Az első félidőben meg kellett volna nyernünk a meccset. 5-6 olyan ziccerünk volt, amiből tavaly legalább négy gólt rúgtunk. Ha 4-1-el fordulunk, akkor az ellenfél egy szót sem szólhatott volna.
A második félidő olyan volt, mintha elfáradtunk volna, messze nem tudtuk azt nyújtani, amit az elsőben.
Nem, mintha a Szent Pálnak túl sok nagy lehetősége lett volna, de ekkor már nekünk sem volt.
Az a tanulság, hogy be kell lőnünk a helyzeteinket.

Kardos József (a Szent Pál Akadémia vezetőedzője): - Az Építőkkel mindig jó meccseket szoktunk játszani. Ez a mostani inkább küzdelmes volt, de örülök az egy pontnak.