Írta: Szabó Miklós

akozerpsk

Közterület SC -  Pestszentimre SK 1-0

BLSZ2. 4. forduló

A lendületben lévő Közterület fogadta a két vendégként lejátszott mérkőzését megnyerő Pestszentimre csapatát.

A PSK lendületesen kezdte a mérkőzést, de az első említésre méltó esemény a 7. percben mégis a vendégek kapuja előtt alakult ki. Antal Péter beadása Ángyási Gergelyt találta a vendégek ötösén, aki háttal levette a labdát, de Bálint András bátor kivetődéssel lelopta azt a támadó lábáról.

A következő Közterület-támadás már gólt hozott. Egy jobb oldali szögletrúgás átszállt a védők felett egészen a 12 méterre helyezkedő Szabó Csabáig, aki jobbal egyből kapura lőtt, a pattogós labdát Hanga Norbert estében 4 méterről a kapus lába között a hálóba lőtte. 1:0

A középkezdés után nem sokkal Csaba Zsolt (PSK) futott el a szélen, beadása jó helyzetben találta Baranyi Pált, akinek 14 méteres lövését blokkolták a védők.

A 17. percben Kövér Gábor lefejelt labdájára Ángyási Gergely csapott le a pestszentimrei
tizenhatoson belül, de hátulról összerúgták a bokáját. A megítélt büntetőt Máté Tamás végezte el, lövését azonban Bálint András remek mozdulattal szögletre hárította.

A 20.perc nagy vendéghelyzetet hozott. Pap Tibor 10 méteres lövését Ferenczi Bence hárította, majd a kipattanó labdát Csaba Zsolt rúgta nagy helyzetben mellé.

A félidő közepén egyenletes mezőnyjáték alakult ki, jelentősebb helyzetek nélkül, majd a hajrában megint rákapcsoltak a csapatok. A 38. percben Bálint János (PSK) egy 40 méteres

labdavezetés után kecsegtető helyzetben adott be rosszul, majd néhány perccel később a másik oldalon egy rossz kirúgás után Király Péter megszerzett egy labdát, átpasszolta Ángyási Gergyelynek, akinek 14 méteres lövése a védőkről szögletre vágódott.

Fordulás után a 47.percben Vékony Péter (PSK) cselezgetett, de 7 méterről a kapu mellé helyezett.

Nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok, főleg a vendégek kezdtek iparkodni, bár jobbára a két tizenhatos között folyt a játék.

Az 59.percben Csaba Zsolt (PSK) lépett ki a védők között a bal oldalon, de nagy helyzetben 14 méterről elgurította a kapu előtt a labdát.

A 65. percben Juhász Dániel (PSK) csapott le egy labdára, de 5 méterről leadott pörgetése ugyan elment Ferenczi Bence mellett, de a kapufa hárított.

75. percben Bernáth Brúnó (PSK) lőtt szépen 24 méterről alig mellé, majd néhány perccel később Rakita Gábor átadása után Bálint János révén kellemetlenkedtek a vendégek a hazaiak kapuja előtt, de az 5 méterről leadott lövést Ferenczi Bence hárította.

A hajrá a vendégeké volt, de a mérkőzés utolsó nagy helyzetét a Közterület hagyta ki. Farkas Attila okozott zavart a vendégek térfelén, lecsapott egy keresztpasszra, lövése a kapusról kipattant, majd Király András 40 méterről az üres kapu mellé passzolt.

Bár a második félidő alapján könnyedén alakulhatott volna másképp, folytatódott a Közterület jó sorozata, harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta a csapat, és eddig még gólt sem kapott, a Pestszentimre teljesítménye egyelőre 50%-os.