91. percben lőtt góllal nyert a Voyage az Építők ellen!

voyageepitok

Voyage SE – 43. Sz. Építők SK 2-1

BLSZ1. 4. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A Voyage és az Építők is a Fáy utcában játssza otthoni mérkőzéseit, így a hazai pálya előnye mindkét csapatot ugyanannyira támogatta.
Gyors játékkal, helyzetekkel és gólokkal kezdődött a mérkőzés. Előbb az Építők támadója, a BLSZ2-ben 43 találatig jutó Vécsi Gábor puskázott el egy helyzetet, majd gyors gólváltásba kezdtek a csapatok.
A 4. percben Mészáros Dominik futott el a bal szélen, lapos beadását Vécsi Gábor továbbadta Visnyei Gábornak, aki 11 méterről derék magasságban a kapu jobb oldalába lőtt. 0:1.

A gól utáni középkezdés után Bognár Imre futott le az alapvonalig, beadása átszállt a védők
és a kapus felett és a hosszú saroknál érkező Paholics Máté 1 méterről a hálóba passzolt. 1:1

A 9. percben Szabó Márton lőtt zúgó kapufát. Ezek után jobbára a Voyage irányította a játékot, de túl sok helyzet nélkül.
A félidő hajrájában felváltva rúghattak volna gólt a csapatok. Előbb az Építők játékosa, Mészáros Dominik csapott le egy átadásra, lerázta védőit, de 4 méteres lövését védte Balogh Zoltán. Az első játékrész vége előtt nem sokkal pedig Graeser Krisztián hárította a túloldalon nagyszerűen Paholics Máté 15 méteres lövését.

Fordulás után kissé eleredt az eső, de ez nem gátolta meg az első percekben Graeser Krisztiánt, hogy Gergály Gyula közeli fejesét szenzációs mozdulattal védje.

Kiegyenlítődni látszott a küzdelem, remek indítások, labdaszerzések jellemezték a játékot mindkét oldalon.
A 72. percben Visegrádi Bence indította Bognár Imrét, akinek beadását Kiss Balázs lőtte fölé. Látványos, szép támadás volt.
A vége felé sűrűsödtek a helyzetek mindkét kapu előtt, de úgy tűnt, hogy megosztoznak a pontokon a csapatok, amikor a 91.percben Bognár Imre egy visszagurított labdát 8 méterről a hálóba lőtt. 2:1

A többet kezdeményező Voyage összességében megérdemelte a győzelmet a jövőre nézve biztatóan futballozó Építők ellen.

Tags: BLSZ1 | voyage | Építők