4 gólt lőtt Csepelen a Közterület

Írta: Szabó Miklós

szabadki-kozt2

A hazai pályán játszó Szabadkikötő egy Pestszentmirétől elszenvedett vereséggel kezdte a bajnokságot, a Közterület viszont halasztás miatt első mérkőzésére készült az új bajnoki évadban.

Szabadkikötő - Közterület 0:4

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

szabadkikozterule

Mindkét csapat bizakodóan várta a találkozót, amely kisebb helyzetekkel a Közterület irányítása mellett kezdődött. A vendégek mezőnyfölénye a 15 percben ért góllá, Hanga Norbert beívelését követően Kövér Gábor átfejelte a labdát a védőkön, az érkező Ángyási Gergelynek, aki 6 méterről a kapu bal oldalába passzolt. 0:1

Továbbra is támadásban maradtak a vendégek, óriási tűzijáték alakult ki a Szabadkikötő kapuja előtt.
Szabó Csaba verekedett ki magának egy helyzetet, majd lőtt, labdája kipattant a védőkről Antal Péter elé, ő is célba vette a kaput, de Jánosi védeni tudott.

A 23. percben egy ellenféltől kapott labdát Kövér Gábor (Közterület) lőtt kapura, ám Jánosi Tamás ismét jól helyezkedve hárított. Az első komolyabb Szabadkikötő lehetőségre 39 percet kellett várni, Ancsák Tamás a tizenhatoson belül jutott lövéshez, de labdája végül nem talált kaput.
A következő pillanatban a Közterület játékosa Király Péter mutatta meg, hogy nevéhez méltó az önbizalma. Egy labdaszerzés után 35 méterről egyből lőtt, nem sokkal ment el a kapu mellett a játékszer.

A második félidőt is a vendégcsapat uralta.
Több alkalommal is ajtó-ablak helyzetet hagyott ki a Közterület támadósora.

Azonban a futószalagon érkező lehetőségek csak a 74. percben értek újra góllá. Szabó Csaba beadására a csereként beállt Farkas Attila érkezett, fejese a felső lécen csattant, a kipattanó labdát viszont Hanga Norbert a léc alá fejelte. 0:2.
Ezzel el is dőlt a találkozó. Sőt…
Egy perccel később Szabó Csaba elfutott a bal szélen, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 0:3
Szép egyéni teljesítmény volt.

Újabb 3 perc elteltével, Király Péter indította Kövér Gábort, a középpályás kilépett a védők közül, majd önzetlenül bepasszolt Ángyási Gergelynek, aki közelről ismét mattolta a hazai védelmet. 0:4

A Közterület megérdemelt győzelmét láthattak a kilátogató szurkolók. A vendégeknél a frissen beállt cserejátékosok, hozzá tudtak tenni az amúgy sem gyengén muzsikáló csapatjátékhoz.

A Szabadkikötő kilenc gólt kapott az első két mérkőzésén, valószínűleg ennél már csak jobb jöhet számukra.