Izgalmas meccsen fordított a RAFC!

ahegyvidek-rafc-pesti-foci 009

A BLSZ1. bronzérméért harcban lévő RAFC az alsóházban küzdő Hegyvidékhez utazott. A két csapat őszi mérkőzése 9:0-s rákosszentmihályi sikert hozott.Most egy ilyen kiütés teljesen elképzelhetetlennek tűnt, mint ahogy nem is történt meg.
Sőt egy gyengébb első játékrész után, egy egészen jó második félidőt láthattunk, amelyen sokáig a szervezetten futballozó Hegyvidéknek állt a zászló.

Hegyvidék SE - RAFC 1:3

BLSZ1. 24. forduló

ahegyvidek-rafc-pesti-foci 002

Az első félidő nem sok mindenkit hozott lázba az egészen szépen megtelő lelátón. Persze, a RAFC Cinegék végig buzdították a helyzettelenségben is csapatukat. Megvolt a vendégek mezőnyfölénye, de mindössze egyszer kellett igazán figyelnie Nándori Mártonnak. Gálosi Csongor 6 méteres fejesét a 10. percben bravúrral hárította a Hegyvidék kapusa.
A túloldalon egy Ozsváth Titusz megindulásban, és egy szöglet utáni fejesben rejlett némi veszély.

A második félidőben a Hegyvidék megérezve, hogy nem igazán tud vele mit kezdeni ellenfele, támadójátékban is rákapcsolt picit.
Már rögtön a 47. percben Csillag András jobbról becsapódó lövésszerű beadása, vagy beadásszerű lövése majdnem megviccelte Áncsán Attilát, de a labda kevéssel fölé ment.
Aztán az 53. percben már nem volt mese. Egy szép akciógóllal megszerezte a vezetést a hazai csapat. Ozsváth Titusz emelte Bánk Levente lábára a labdát, aki a tizenhatoson belül kapásból higgadtan használta ki a lehetőséget.

A RAFC-ot a számára „enyhén” kellemetlen eseményalakulás új erők mozgósítására késztette.
Jobb ritmusban kezdtek futballozni, és végül negyedóra múlva Vörös Péter szöglete után Gálosi Csongor a hálóba fejelte az egyenlítő találatot.

Az ezután következő játékban már bőven benne volt az, hogy a RAFC meg is nyerheti a meccset.  5 perc múlva Rácz Viktor még 10 méterről, balról helyzetben a kapu mellé lőtt.

A 80. percben azonban már megszületett a fordító találat. Vörös István jobb oldali beadását Benke Kálmán fejelte a hálóba. 1:2

A hátralévő szűk negyedórában nem nyugodhattak meg a vendégek, hiszen a Hegyvidék nem adta fel a harcot, próbált támadni.
Az utolsó, mindent eldöntő találat a 93. percben született meg! Tóth Talán Zoltán egy szép csel után 15 méterről lőtt, a labdája irányt változtatott Boros Krisztián lábán, így védhetetlenül jutott Nándori kapujába.

A végeredmény 3:1 lett, de a kétgólos különbség ellenére elmondhatjuk, hogy egyáltalán nem volt könnyű meccse a RAFC-nak a Siketek-pályán.
Az izgalmas csata után volt mit ünnepelni, a RAFC szurkolói pedig igencsak felkészültek voltak.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Egy jó hangulatban zajló, de gyengécske első félidő után egy remek második játékrészt láthattunk. Mindkét csapat kitett magáért.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gálosi Csongor lett.

Ismét egy megmentő, felszabadító gólt szerzett csapatának, emellett hátul is megoldotta a rábízott munkát.

Tags: BLSZ1. | Hegyvidék | RAFC