Kemény pofont adott az Unione a Kerületnek!

unione-kerulet 011

Unione FC - III. Kerületi TVE 1:0

BLSZ1. 24. forduló

Már az őszi meccs is figyelmeztető jel lehettet az óbudaiak számára, hogy jobb, ha figyelnek a rutinos, volt NB1-s futballistákat is szerepeltető Unione ellen.

Ennek szellemében kezdte a III. Kerület az összecsapást.

Már az 5. percben óriási gólhelyzetbe kerültek a vendégek, de Bartha Roland 8 méteres lövését sikerült blokkolnia egy hazai védőnek, így ha nehezen is, de Haffner György fel tudta szedni a labdát.

Pár perc múlva Szikes Péter 18 méteres remekül meglőtt szabadrúgását kellett kitornásznia a hazaiak kapusának.

Majd az első negyedóra végén ismét Szikes Péter próbálkozott, de 17 méteres lökete, ha kevéssel is, de a kapu mellé ment.

A 28. percben a kapufa is besegített a hazaiaknak, Kaszai Gábor 16 méteres lövését tolta a lécre Haffner György.

A Kerület nyomása a félidő vége felé felerősödött, de az Unione önfeláldozóan védekezett.

A 43. percben egy szép bepassz után a tizenhatoson belül Horváth Levente lábáról tanárian vette le döntő pillanatban a labdát Szabó Viktor. Óriásit mentett a védő.

2-3 gólos vendégvezetés helyett 0:0-val fordultak a csapatok, és a második félidő jelentős változást hozott.

unione-kerulet 007

A Kerület mezőnyfölénye továbbra is megmaradt, viszont az egykapuzás ellenére jelentősen csökkenhetett az Unionért szorítók veszélyérzete.

A második félidőben  mindössze egy igazán komoly helyzetig jutott el a bajnokesélyes.

Molnár Attila 8 méteres fejesét azonban óriási bravúrral a kapufára tolta a nagyon magabiztosan védő Haffner.

Bár helyzet formájában semmi előjele nem volt annak, hogy az Unione esetleg gólt rúghat, azért a labdarúgás természetéből adódóan, már többek fejében megfordulhatott ekkor, hogy itt akár még a döntetlennél is nagyobb meglepetés születhet.

Az egészen bizonyos, hogy Szabó András, a hazaiak mestere gondolt erre. Talán éppen ez a gondolat vezérelte Zoran Kuntic pályára küldésekor. Ha nem is pont gólt várt tőle az Unione mestere, de annyit minden bizonnyal, hogy elől tartsa meg a labdát, és esetleg kierőszakoljon jó helyről egy szabadrúgást. Ezt meg is tette Kuntic, de a 25 méterről adódó lehetőséget nem tudta kihasználni a hazai csapat.

A 75. percben aztán egy szögletet követő kipattanó labdábólBősze Zoltán a kapuba bombázott, és előnyhöz jutatta a csapatát.

Az utolsó negyedórában már nem hagyta kivenni a kezéből a győzelmet az Unione, így a bajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozva otthon tartotta a három pontot.

unione-kerulet 016

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A III. Kerület az első félidőben nem játszott rosszul, megnyerhette volna a meccset. Több szép támadást is vezetett. Az Unione taktikusan játszott és komoly küzdőszellemről tett ismét tanúbizonyságot.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Haffner György lett!

unione-kerulet 010

Több nagy védést is bemutatott, csapata az ő jó teljesítménye nélkül nem tudta volna elérni ezt a sikert!

Vélemény:

Szabó András (Unione): - Az elmúlt hetek gyengébb teljesítményei után, ma nagyon szervezetten és jól játszottunk.
Nagyot küzdöttünk, a szerencse is mellénk állt.
De a Kerület ellen nekünk a szerencsére is szükségünk van, hogy nyerjünk. Ennek ellenére, nem volt érdemtelen a sikerünk. Gratulálok a játékosaimnak, óriási eredménynek tartom a sikert.