Szeltner Norbert a BLSZ1-ben is el tudná képzelni a II. Kerületet!

Írta: Szécsi József

ii-ker-foto1

Idén húsz éve, hogy megalakult a II. Kerület Utánpótlás Futball Club. Komoly esély van rá, hogy az ünneplést júniusban bajnoki címmel koronázzák meg, hiszen az UFC jelenleg rendkívül előnyös pozícióban áll a BLSZ3-ban. Az esélyekről Szeltner Norbertet az egyesület elnökét kérdeztük.

ii.ker-foto2

- Az óvodás korcsoporttól a felnőttekig rengeteg játékos hódol nálatok a labdarúgás örömeinek. Most elsősorban a BLSZ3-ban szereplő Felnőtt csapatról szeretnélek kérdezni, mely 1 ponttal ugyan le van maradva az első helyezettől, de 1 meccsel kevesebbet játszott. Mekkora esélyt látsz a feljutásra?

 

- Úgy gondolom, hogy minden esélyünk meg van a feljutásra, hiszen egy egységes csapattal rendelkezünk. A keret tagjai egytől egyig képzett, fiatal, túlnyomó részt nálunk nevelkedett játékosok, akik a rendszeres edzéssel készülnek, ami ebben az osztályban ritkaság. Talán pont a kis méretű hazai pályánk a legnagyobb ellenfelünk, ahol sok csapat csak betömörül a saját tizenhatosa elé, ezért nem mindig tud kijönni a fizikális különbség.

 

- Annakidején volt egy II. KER. F.C. nevű együttes, mely a BLSZ2 2011/2012. évi kiírásában a 11. helyen zárt, s az átszervezés miatt búcsúzni kényszerült. Ezt követően történt a névváltás, s ekkor kerültek be az UFC fiataljai a csapatba?

 

- Kezdjük ott, hogy a 95/96-os kiírásban a IV. osztályban indultunk anno a saját nevünkön, ahonnan évek alatt a BLSZ I/B osztályig jutottunk. Mikor az induló csapat – baráti kör - játékosai már nagyban lecserélődtek, akkor döntöttünk úgy, hogy ne a mi nevünkön fusson tovább a felnőtt csapat, mert elestünk volna attól a lehetőségtől, hogy mint kizárólag utánpótlás neveléssel foglalkozó klub leszerződjünk egy NB-s csapattal mint fiókegyesület. Két éve pedig úgy hozta a sors, hogy az utolsó években az ifi csapatainkból kiöregedő számtalan játékos körében igény mutatkozott a folytatásra felnőtt szinten is. Ezért az egyesületünk mögéjük állt és most itt tartunk.

 

- Már az elmúlt bajnokságban is volt egy időszak, amikor dobogós helyen álltatok, s végül ugyan csak hatodikak lettetek, de úgy tűnik, hogy megalapoztátok a mostani teljesítményt. Mennyire voltál akkor elégedett?

 

- Fontos tisztázni, hogy ez egy amatőr csapat. Se nekem, se pedig az UFC vezetésének nincs elvárása a srácok felé. Maguk miatt sportolnak a saját örömükre. Mindig is ez volt és ez lesz az egyik legfontosabb alapelvünk. Mi biztosítjuk a korrekt feltételeket, amiért cserébe csak annyit várunk el, hogy méltóképpen képviseljék klubunkat. Természetesen a jó eredménynek örülünk és minden segítséget megadunk a további fejlődésükhöz.

 

- A mostani játékos keretben vannak néhányan, akikről azt mondták néhány éve, hogy komoly futballkarrier előtt állnak, pl. Moldován Tibor, Veégh Szabolcs, Székely Szabolcs, de említhetném Akay Bencét is, aki az ősszel még a BLSZ1-ben szereplő Ferencvárosi FC hálóját védte. Egy ilyen csapattal akár magasabb célok is megvalósíthatóak. Melyik osztályba szeretnétek eljutni középtávon?

 

- A célt a srácok határozzák meg. Amatőrök vagyunk, így nekik kell eldönteniük, hogy milyen áldozatra képesek az előrelépés érdekében. A sok tehetséges játékos miatt valóban nagy fantázia van a csapatban, így akár a BLSZ I. osztály elérését sem tartom kizártnak 3-4 éven belül.

 

- Mi az oka annak, hogy ezek a nagyreményű, még most is fiatal srácok, az NB3 küszöbéről, vagy már azon is túlról visszafordulva egy BLSZ3-ban lévő csapathoz igazolnak?

 

- Hitelt érdemlően erre az általad is említett fiúk tudnának válaszolni, mert az én számból talán nagyképűen hangzik, pedig inkább csak büszkeségből mondom, hogy a klubunkban tapasztalható emberi, erkölcsi és szakmai körülmények sok esetben vonzóbbak, mint ami egy fél-amatőr NB3-as szint.

 

- A Kolozsvári Tamás utcai az egyik legszebb helyen lévő budapesti sportlétesítmény, ahová öröm akár csak edzésre is járni. Hetente hányszor edzetek, s mely szakemberek segítik az együttes felkészülését?

 

- Egyházi Gergely kollégám vezeti a felnőtt gárdát és heti három alkalommal edz együtt a csapat. Az edzéslátogatottság a vizsgaidőszakokat leszámítva igen magas, így van alapanyag a jó munkához.

 

- Az általam korábban említetteken kívül, kik azok a játékosok, akiket kiemelnél a csapatból? Kiknek a játékával vagy leginkább elégedett?

 

- Jómagam inkább az U15 alatti korosztályok mérkőzéseit szoktam látogatni, így inkább csak az edzéseken látom a srácokat. Mivel elfogult vagyok a korábban a kezem alatt felnövő játékosokkal, így inkább kitérnék a válasz alól. De azért az megjegyzem, hogy én mindig meg vagyok elégedve azokkal a játékosokkal, akikben van kellő alázat a labdarúgás iránt és mind edzéseken, mind a meccseken odateszik magukat.

fotók: II. Kerületi UFC

Kategória:

Ez az oldal a jobb böngészési élmény elérése érdekében cookie-kat (süti) használ. Az oldal további böngészésével, illetve az "Elfogad" gomb megnyomásával hozzájárul a cookie-k használatához.