Meglepetésre a Közterület elvitte a pontokat a Gázgyár otthonából!

koztergazgyar

A kiesés ellen küzdő Közterület az esélytelenek nyugalmával lépett pályára a feljutásért harcoló ASR Gázgyár otthonában. Az időre és a pályára nem lehetett panasz, minden adott volt egy jó mérkőzéshez.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott a 3. percben. Egy szép támadás után Hanga Norbert indította Ángyási Gergelyt, aki mesterien tálalta a labdát Németh László elé, ő pedig a kapust is kicselezte, majd a kapuba gurított. 0-1
A gól nem zavarta meg a Gázgyár csapatát, és fokozatosan kezdte átvenni a játék irányítását.

A 16. percben Mihut Mihály(Gázgyár) lövése kevéssel kerülte el a kaput.
Két perc múlva Pál Dániel is próbálkozott egyet, de, ha kevéssel is, de lökete ismét elkerülte a kaput.
Helyzet helyzetet követett, erőszakosan támadott a Gázgyár.

A 23. percben pedig egy szép támadás végén Ivancsó Dávid (G) betört a Közterület tizenhatosára, ott pedig Kiss Viktor buktatta a kapura törő támadót. Tizenegyes. A büntetőt a sértett magabiztosan lőtte a hálóba. 1:1 .

A 28. percben Horváth János Balázs (Gázgyár) lövése kipattant a védőkről Ivancsó Dávid elé, aki nagy helyzetben mellé lőtt.
Pár perc múlva 18 méterre a kaputól Kiss László buktatta az igen aktív Ivancsót. A megítélt szabadrúgást Sármány Péter vágta a kapu fölé.

A 39. percben Pál Dániel (Gázgyár) lépett ki a védők közül, de lövése az oldalhálóban kötött ki.
Ugyanebben a percben Ivancsó Dávid szerzett labdát a Közterület tizenhatosa előtt és egyből kapura is vágta, azonban Ferenczi Bence bravúrral a kapu fölé tolta a löketet.
A félidő utolsó pillanataiban kijött a szorításból a Közterület, és egy szögletet követően Hanga Norbert fejelt majdnem a hálóba.

II. félidő

A második félidő második percében Farkas Attila (Közterület) ment el szépen a jobb oldalon, majd pontos beadása után Jánosi István lőtt a kapu mellé.
Az 51. percben Bőgér Dávid (Gázgyár) óriási ziccerben, senkitől nem zavartatva lőtt kapu mellé. 5 perc múlva klasszikus kontrát vezetett a Közterület. Egy indítás után Farkas Attila meghúzta a jobb szélt, majd pontos beadása után Máté Tamás közelről a kapu mellé fejelt.

A 65. percben szép Gázgyár támadás futott. A baloldalról beívelt labdára Bőgér Dávid reagált a leggyorsabban és a kapus mozgásával ellentétes oldalra fejelte a labdát. Góóóól. Ezzel 2-1-re módosult az állás.

A találatra gyors és hatalmas válasz érkezett a 69. percben. Máté Tamás 25 méterről elképesztően nagy gólt rúgott. A labda egyenesen a jobb felső sarokba vágódott, de úgy, hogy a felső és az oldalsó kapufát is érintette a labda. 2-2

Sokáig úgy tűnt, hogy döntetlen marad az állás, a Közterület védekezett, a Gázgyár próbált támadni.

Aztán jött a csattanó. A 93. percben az egyből három pontot csináltak a vendégek.
Szabó Csaba Zoltán ment el a jobb oldalon, majd beadta a labdát Ángyási Gergelynek, a támadó nem lőtte el első szándékból, hanem kivárt, ezzel a védők utolérték. A labda visszajutott Szabó Csabához, aki a léc alá próbálta vágni a játékszert, de a Gázgyár egyik védője kézzel kiütötte azt. Tizenegyes.
A büntetőt Csőke Tamás(KT) vállalta magára, aki nem is hibázott. 2:3,

Az utolsó pillanatokban Kalu Gergely (Gázgyár) szabálytalankodott csúnyán Hanga Norberttel szemben, amiért a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel neki.

A mérkőzésen több esemény már nem történt.
A rendkívül jól védekező Közterület csapata legyőzte az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott ASR Gázgyárt.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7
Kellemes szombati kikapcsolódás volt.
Jó hangulatú és jó iramú derbit láthattak a kilátogatók.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Szabó Csaba Zoltán lett.

koztergazgyar 001

A Közterület győzelme egy igazi csapatmunka eredménye volt. Ugyanakkor aki az utlosó pillanatokban, így tud küzdeni a csapatáért, ahogy a tizenegyest kiharcoló Szabó Csaba tette, az mindenképpen megérdemli a mezőny legjobbja címet.