Mi történt a hétvégén a BLSZ1-ben?

ika-rafc-pestifoci12 001

Kezd megőrülni a bajnokság, amely helyzet a semleges nézők számára mindig sok-sok élményt nyújt, a pályát vesztesen elhagyóknak viszont egyre nagyobb keserűséget.
Minden várakozást igazol a megerősödött BLSZ1. Az őszi szezonhoz képest még keményebbé vált a verseny.
A 20. fordulóban volt, ahol könnyedén igazolódott a papírforma, de a legtöbb pályán ki-ki meccset játszottak a csapatok.

BLSZ1. 20. forduló

UNIONE FC - PÉNZÜGYŐR SE 0:5

Nem adta könnyen magát az Unione az esélyesebb Pénzügyőrnek. A 27. pecig kellett várni az első gólra, ekkor Kozarek András passza után a tavasszal rendre betaláló Szakolczai-Sándor Balázs volt eredményes
A viszonylag korai gól ellenére még nem lehettek biztosak abban a zöld-fehérek játékosai, hogy sikerül elvinni majd mindhárom pontot.
A 61. percben jött el a pillanat, amikor már megnyugodhattak. Kozarek András tizenegyesből tovább növelte az előnyt.
A mérkőzés utolsó 10 percében a Pénzügyőr három gólt is tudott szerezni. Sorrendben Szakolczai-Sándor Balázs, Abou Warda Renátó, majd Tivadar Attila volt eredményes.

IKARUS BSE – RAFC 1:1

ika-rafc-pestifoci 004

Horváth Krisztián büntetőből már a 7. percben meglőtte az Ikarus vezető találatát.
A gól után kissé átengedte a kezdeményezést ellenfelének a hazai csapat, és egy biztos védekezésből próbált gyors kontrákat vezetni. A céljukat elérték, hiszen egy nagy helyzete volt a RAFC-nak, de a kimaradt lehetőségén kívül nem nagyon találta az ellenszerét ellenfele játékának. A félidőig újabb gól nem született.
A második játékrész pedig hasonló koreográfiát hozott. A RAFC próbált még támadóbb lenni, ez pedig azt, hozta magával, hogy mindkét oldalon voltak lehetőségek a gólszerzésre.
Azonban az áhított találat csak a mérkőzés hosszabbításában született meg, Gálosi Csongor fejesével a 93. percben mentettek pontot a vendégek.
A mérkőzés bővebb összefoglalója videókkal: ITT!

TESTVÉRISÉG SE - FŐV. VÍZMŰVEK SK  0:0

Az első félidő elején a Testvériség akarata érvényesült, és saját térfelükre szegezte a Vízműveket, amely csak elvétve jutott el ellenfele kapujáig. Több veszélyes szabadrúgást is kiharcoltak a hazaiak a 16-os környékéről, de egyik se talált utat a kapuba. Egyszer azonban zörgött a háló, egy ide-oda pattogó labda után a Vízművek kapujában kötött ki a labda, de les miatt kifelé következett szabadrúgás. A félidő végén Elmájer Tibor (Vízművek) hibázott el egy óriási ziccert, így maradt a 0:0. A második játékrész eleje kiegyenlített játékot hozott. 2 stabil csapat küzdelmét láthatták a nézők. Előbb Bacskai Bence keresztbe rúgott labdája okozott némi riadalmat a vendégekért szorítóknak. Majd a túloldalon egy laposan belőtt szabadrúgás után találta el a kapufát a vendégek csapatkapitánya, Tóth Gergő. Aztán több nagy kavarodás is kialakult a Vízművek kapuja előtt, de a hazaiak sehogy sem tudták bevenni a jó napot kifogó Zubány Miklós kapuját. Végül egy szépen kijátszott akció végén Illés Károly szerzett gólt, amit les miatt ismét nem adott meg a játékvezető. Az utolsó nagy lehetőség a Vízművek előtt adódott. Egy előre vágott labdára startolt rá Séfer Tamás, és kiszorított helyzetből a felső lécet találta telibe.

NAGYTÉTÉNYI SE - BUDAFOKI LC 1:2

Drámai meccset hozott a Nagytétény számára a Budafok elleni kerületi rangadó. A nagyobb szüksége a pontokra a hazai csapatnak volt, és a sok sebből vérző Tétény Róza László 36. percben szerzett góljával meg is szerezte a vezetést. A teljes öröm nem tartott sokáig, mert Kégler Pétert a 40. percben kiállította a játékvezető, így 10 emberrel kellett folytatniuk a hazaiaknak.
A II. félidő 61. percében sikerült kihasználni az emberelőnyt a Budafoknak, egy rosszul hazaadott labda után Héray László lőtt az üres kapuba. 1:1
Érdekes, hogy a Nagytéténynek emberhátrányban is akadt két nagy kihasználatlanul maradt lehetősége.
Azonban a helyzeteknek és a kitartásnak sem lett végül pontban mérhető eredménye. A 93. percben egy szöglet után Héray második góljával a Budafok megnyerte a találkozót..

INTER CDF SE - FERENCVÁROSI FC 2:1

ffc-inter 003

Drámai hozott a két nehéz helyzetben lévő csapat összecsapása is. Az első félidőben egy hangyányival az Inter volt a jobb, de az FFC szerzett gólt. A második játékrész első negyedórájában viszont nagy fölényben játszottak a vendégek és többször is eldönthették volna a találkozót. Végül máshogy alakultak a dolgok..
A mérkőzés tudósítása: ITT!

THSE-SASHALOM - VOYAGE SE 1:1

Egy jobb oldali szabadrúgás után Kovács Előd góljával már a 10. percben vezetéshez jutott a Sashalom. Az első félidő inkább a hazaiakról festett jobb képet.
Ahogy telt az idő a Voyage egyre támadóbban próbált fellépni, és a 73. percben Szabó Márton góljával az egyik pontot végül sikerült megmenteniük.

KELEN SC - HEGYVIDÉK SE 0:1

A Hegyvidék volt az élesebb és a frissebb ezen a mérkőzésen a hét közben a kupában is szereplő Kelen ellen.
Bajzik József csapata több kimaradt lehetőség után Sztranyovszky Gábor fejesével megszerezte a vezetést. A félidő vége felé a Kelennek meg lett volna a lehetősége az egyenlítésre, de előbb Nándori védett nagyot, majd egy kavarodásból a védők jöttek ki jól.
A második játékrész is a Hegyvidéké volt inkább, kimaradt helyzetek voltak, de újabb gól már nem született.

RTK-VASLÓ - III. KER. TVE 0:5

rtk-kerulet 023

A III. Kerület higgadtan játszva gurított 5 gólt az RTK-nak. Ha nagyon megerőltették volna magukat a vendégek, akkor akár még ennél is nagyobb arányú győzelmet arathattak volna.
A hazai csapat ezúttal nem találta a fonalat.