Meglepetésre a Testvériség jutott a négy közé a kupában

testver-iii-ker

Testvériség SE - III. Kerületi TVE 2:1

Budapest Kupa 5. forduló

A mérkőzés előtt szinte mindenki biztos volt abban, hogy a Vízművek ellen kiütéssel továbbjutó III. Kerület a Testvériség ellen is folytatja majd jó szereplését, és bejut a Budapest Kupa legjobb négy csapata közé.
Nem így lett, pedig a meccs elején a vendégek rá tudták erőltetni akaratukat ellenfelükre, helyzeteiket azonban nem sikerült értékesíteniük.
Miután elmúlt ez az időszak fokozatosan belejött a játékba a Testvériség, és az első 10 perc után már egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet Gyűrű Lajos csapata.
A Kerületnek továbbra is megvoltak a helyzetei, a félidő végén azonban elkövettek egy óriási védelmi hibát, a saját tizenhatosuknál eladott labda után pedig Bóni Béla megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A második félidő úgy indult, ahogy az első befejeződött. Újabb találatot vitt be a Testvériség. Tóth Attila lőtt jobbról 13 méterről a hosszú sarokba. A tavalyi BLSZ2-s gólkirály hosszú idő után szerzett újra gólt, ünnepelt is rendesen.
A kétgólos hátrányban lévő Kerület ezután nagyobbnál nagyobb helyzetekig jutott, de mindent képesek voltak kihagyni.
Kétszer a kapufát is eltalálták, Kaszai Gábor 17 méteres lövése után már szinte mindenki gólt látott.
A 74. percben megtört a jég. Egy szöglet után Kovács Tibor 13 méterről a jobb felső sarokba helyezte a labdát. 2:1

Sok idő volt még hátra és ekkor úgy tűnt, hogy az egyenlítő gól is megszülethet.
Végül nem így lett. Hiába volt fenn már Filó Tamás is a támadósorban, az utolsó 10 percben a vészhelyzetben lévő Kerület a kapkodás miatt pontatlanabb lett.
A játékvezető jócskán ráhúzott a meccsre, azonban a több mint 5 perces hosszabbítás nem hozott változást, csak majdnem.
Molnár Attila bepassza után az utolsó pillanatban Horváth Levente közelről a hálóba lőtt, azonban a jobb oldali asszisztens lest jelzett, így elmaradt az egyenlítés.

testver-iii-ker 001

A Testvériség hatalmas bravúrt végrehajtva bejutott a Budapest Kupa elődöntőjébe! A III. Kerület kiesésével a továbbiakban elsődleges céljára, a bajnoki cím megnyerésére koncentrálhat.