A III. Kerület nyerte az ősz rangadóját!

Pénzügyőr SE - III. Kerületi TVE 0:1

BLSZ1. 12. forduló

Rangadóhoz méltó mérkőzést hozott a két csapat összecsapása. Nagyon jó iramban kezdődött a találkozó, talán ennek okán mindkét oldalon becsúsztak a hibák is, de ez nem igazán volt zavaró.
Az első félidőt 3 szakaszra lehet bontani, az első 15 perc az óbudaiaké, a második negyedóra a Pénzügyőré a harmadik pedig kiegyenlített játékot hozott.
Mindenesetre minden időszakban a támadó focié volt a főszerep, az, hogy viszonylag kevés helyzet alakult ki, az a két védelem remek munkájának volt köszönhető.

Ennek ellenére gólszag volt a levegőben, várható volt, hogy valamelyik csapat eldönti majd a kérdéseket.
Ez a Kerület lett a második félidőben. Hogy miért? Jól jöttek vissza a szünetről, még támadóbb lett a csapatuk és egy jó időszakukat kihasználva Móczó Norbert egy pontrúgás után a 74. percben a hálóba fejelte a labdát.
Az utolsó negyedórában mindent megtett a hazai csapat az egyenlítésért, de az óbudaiak védelme remekül állta a sarat.
Így a mérkőzés végén a III. Kerület játékosai boldogan ünnepelhették nagy számban kilátogató szurkolóikkal az idei bajnokság talán eddigi legfontosabb győzelmét.

Sikerével Varga László együttese nagy lépést tett az őszi bajnoki cím felé. A fordulóban rajtuk kívül minden élmezőnyben lévő csapat vereséget szenvedett, így a bajnokságban először alakult ki az a helyzet, hogy egy csapat 3 ponttal vezeti a tabellát.

A mérkőzés menete:

4’ Sztrunga Zsolt (Pénzügyőr) jobb oldali szabadrúgása után a labda centikkel ment el a bal kapufa mellett. Kondor Tamás rajta volt a labdán.

10’ Egy bal oldali Kerület szabadrúgás után Filó fejelt a hálóba 9 méterről. A partjelző lest jelzett. Milliméterek döntöttek, ha döntöttek. Többször visszanézve a szituációt, úgy gondoljuk, meg lehetett volna adni a gólt.

13’ Kaszai Gábor (III. Kerület) 16 méterről kevéssel lőtt a kapu mellé.

25’ Sztrunga Zsolt (Pénzügyőr) remek 20 méteres szabadrúgását a bal felső sarok elől ütötte szögletre Kondor Tamás.

26’ Hassan (Pénzügyőr) szöglete után Meggyes fejelt a kapu fölé.

30’ Iflinger (Pénzügyőr) adott nagy labdát Sztrunga Zsoltnak, aki a 16-oson belül csinált egy szép cselt, majd lövés helyett tovább passzolt Kozarek Andráshoz, aki becsúszva 5 méterről a kapu mellé lőtt.

II. félidő

61’ Iflinger Norbert (Pénzügyőr) 14 méterről balról kevéssel lőtt a kapu mellé.

66’ Varga-Sebestyén (Pénzügyőr) szabadrúgása után Szigeti Attila fejelt a kapu fölé.

71’ Kaszai Gábor (III. Kerület) kapott remek labdát a tizenhatoson belülre, ott szépen elhúzta védője mellett a labdát, majd lőtt, de 10 méteres lövésébe belevetődtek.

73’ Horváth Levente (III. Kerület) ment el gyönyörűen a jobb oldalon, a középre adása is remekül sikerült, de Kaszai Gábor 7 méterről védője szorításában nem tudta erőből kapura tenni a labdát, így Hajdu Gergely könnyedén fogta azt.

74’ Parádés szabadrúgás variáció után megszerezte a vezetést a Kerület. A volt Pénzügyőrös Szikes Péter tekert Lőrincz Dánielhez, aki a hosszú felé tovább csúsztatta a labdát Móczó Norbert pedig 4 méterről a hálóba fejelte azt. 0:1

79’ Lesti Bendegúz (Pénzügyőr) baloldali szabadrúgása suhant el veszélyesen a kapu előtt.

84’ Sztrunga Zsolt (Pénzügyőr) 13 méteres lövését fogta Kondor Tamás.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

Remek iramú meccsen két taktikus és éretten futballozó csapatot láthattunk.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Szikes Péter lett.

Először játszott volt csapata ellen. Profi módon végezte a dolgát, rengeteget dolgozott. Függetlenítette magát emlékeitől, a gól előtt parádésan végezte el a pontrúgást.

Vélemény:

Varga László ( A III. Kerületi TVE vezetőedzője) :

- Igazi rangadó volt. Voltak lehetőségek itt is, ott is. Egy jó csapat ellen fegyelmezetten játszottunk , és úgy gondolom, nem volt érdemtelen a győzelmünk.

Ha elsőként szeretnél értesülni beszámolóinkról kedveld facebook oldalunkat, ahol most megnézheted a győztes gólt is videón és további képeket találhatsz : PESTI FOCI FACEBOOK