Mi történt a hétvégén a BLSZ1-ben?

RAFC - Vízművek 1:1

Nem igazán volt különbség a csapatok között. Az első 20 perc gyakorlatilag helyzettelenül ment végig. Ekkor azonban Cserjés Dániel (Vízművek) 18 méterről kapásból megkondította a jobb oldali kapufát. Ez fel is ébresztette a RAFC-ot.  2 perc múlva Bánhidi Bence került ígéretes helyzetbe, egyedül tört kapura, de 13 méterről nem tudta elrúgni a kilépő Zubány mellett a labdát.

Egy tizenhatoson belüli kezezés után a félidő legvégén tizenegyeshez jutott a hazai csapat, Vörös Péter pedig magabiztosan lőtte be a büntetőt. 1:0

A II félidő elején újabb lehetőségig jutott a Vízművek, Dévényi Tamás lőtt 12 méterről a bal oldali kapufára.

Az 54. percben a vendég csapat is tizenegyeshez jutott Etler Pál kezére pattant a labda a tizenhatoson belül. Kiss Norbert nem hibázott. 1:1

Elég feszült volt a hangulat a pályán. Egy-két páros nem igazán szívlelte egymást.

Volt is sárga lap rendesen, a 69. percben Dévényi a másodikat is megkapta, így 10 emberrel maradt a Vízművek.

A hazai emberelőny azonban nem tartott sokáig, Balatoni Mátét szövegért leküldte a játékvezető. A hátralévő időben nem záporoztak a helyzetek, így maradt az 1:1-es végeredmény.

Budafok - THSE- Sashalom 5:1

Ahogy az várható volt már, a hétvégén gólokban is megmutatkozott a Budafok hetek óta kiegyensúlyozottan jó játéka. Az RTK és a Vízművek ellen is sok helyzetet dolgoztak ki Schróth Lajos fiai, most a Sashalom ellen többet ki is használtak, így nagyarányú 5:1-es diadalt arattak.

Héraí László duplázott, Fekete Máté, Pokorási Dániel és Csabai Tamás volt még eredményes, a THSE gólját Berecz Zoltán szerezte.

III. Kerületi TVE - Hegyvidék 5:0

Az első félidő első felében jól védekezett a Hegyvidék, de a 30. percben Kaszai 12 méterről sikeresen használt ki egy lehetőséget.

A gól után nem sokkal megfogyatkozott a vendégcsapat, Danyi jutott második sárga lappal a kiállítás sorsára, ez pedig már sejtetett valamit a mérkőzés további alakulásáról.

Sőt 4 perccel a kiállítás után Hegybányai gyönyörű fejesével már 2:0-volt a hazai előny.

A II. félidőben  a Kerület uralta a játékot, és 10 perc elteltével megkezdődtek Lőrincz Dániel pillanatai. A játékos fantasztikus mesterhármast szerzett, előbb 15 méterről bombázott  a kapuba egy kipattanót, majd kétszer a tizenhatoson kívülről is nagy gólt lőtt, kialakítva az 5:0-s végeredményt.

Ferencvárosi FC - Kelen SC 2:4

A két nehéz helyzetben lévő csapat csatájából a Kelen SC jött ki jobban. A vendégek nagyon felszívták magukat a találkozóra, és mezőnyfölényük az első félidő végén góllá is érett, Fűrész Márton talált közelről a hálóba.

A második félidő elején újabb gólt szereztek a vendégek, Vitok Álmos fejelt a hálóba, 4 perc múlva pedig Kopcsa is betalált. Így úgy tűnt a 0:3-as állással el is dőlt a találkozó.

2 perc múlva azonban az FFC is gólt szerzett, Lőrincz Márton találata, pedig ismét reményt adott a hazai csapatnak. A 65. percben az FFC idén leggólerősebb játékosa, Baranyi 2:3-ra módosította az eredményt.

Ezzel teljesen nyílt lett a találkozó, a hazaiak mindent megpróbáltak, de az egyenlítés nem jött össze, sőt a Kelennek is voltak lehetőségei és a mérkőzés legvégén Knebel Krisztián góljával el is döntötte a meccset.

Internationale CDF SE - Testvériség SE 0:1

A két újonc mérkőzésén egy gól döntött Riba Krisztián volt eredményes a 40. percben.

A találkozó nagy küzdelem jellemezte, de nem igazán találtak fogást egymáson a csapatok.

A Testvériség nagyon értékes 3 pontjával, a 6 helyen áll a tabellán, ami ebben az erős bajnokságban mindenképpen elismerésre méltó teljesítmény.

Rákosmenti TK - Ikarus BSE 1:1

Szokásos RTK forgatókönyv szerint zajlott a találkozó, a csapat a 38. percben Móricz Dávid fejes góljával megszerezte a vezetést. Az Ikarus hiába próbált támadni, és helyzetekig is eljutott, úgy tűnt nem fogja tudni megszerezni az egyenlítő találatot.

A 90. percben tört meg a jég, Sulyok Csaba, ha nem is könnyedén 8 méterről a hálóba lőtt egy helyzetet. A döntetlennel egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

Nagytétény SE - Unione FC 3:0

Marosfalvi László okozta az Unione vesztét, a remek rúgó technikájú játékos mesterhármasára nem tudott válaszolni, a rutinos vendégcsapat.

Az edzőváltás óta a Nagytétény 3. meccsén első győzelmét aratta. A Testvériség elleni 2:2 már jelezte, hogy jó utón jár a csapat, kíváncsian várjuk a folytatást.

Voyage SE - Pénzügyőr SE 1:4

Ott folytatta a Pénzügyőr ahol a RAFC ellen abbahagyta. Iflinger használt ki egy lehetőséget a 21. percben. Persze a Voyage nem ijedt meg, hiszen ez már náluk szinte szokás, hogy az első gólt ők kapják. Ezúttal gyorsan egyenlíteni is tudtak! Egy szabadrúgás utáni kipattanót Sipaki lőtt a hálóba.

10 perc múlva újabb vendég gól született, ismét Iflinger lőtt közelről a hálóba. Így 1:2-es állással fordultak a csapatok.

A II. félidőben  egy 16-oson belülre ívelt szabadrúgás után Sztrunga 3:1-re növelte a  vendég előnyt.

Majd 10 perc múlva egy kipattanót Szigeti Attila 18 méterről a hálóba lőtt, ezzel végképp eldöntve a találkozót.

A Pénzügyőr újabb fontos 3 pontjával a 3. helyen áll, de ugyanúgy 28 pontja van, mint az első III. Kerületnek, és a második helyezett Vízműveknek.

Tags: BLSZ1.