Mi történt a hétvégén a BLSZ2-ben?

CSILLAGHEGYI MTE - MAFC MŰEGYETEMI FC 3 - 1

5 nyeretlen meccs után újra győzelmet ünnepelhetett a Csillaghegy. 38 percet kellett várni az első hazai gólra, Lórántfi Tamás volt a szerzője. A 2. félidő közepén Király Ákos növelte az előnyt, amitől megnyugodhattak a hazaiak és vége felé a 47 születésnapját szeptemberben ünneplő Erdész Ferenc is betalált. Az előző évben 14 gólig jutó Gallatz Róbert 82. percben szerzett gólja csak a szépítésre volt elég a MAFC-nak.

SZABADKIKÖTŐ SE - KÖZTERÜLET SC 1 - 1

Nagy küzdelmet hozott a szombat délelőtti bajnoki. Míg a Szabadkikötő az előző hétvégéhez képest erősebb kerettel tudott kiállni, a Közterület továbbra is tartalékos volt. Az első félidőben mindkét alakulat több gólt is szerezhetett volna, de a kihagyott helyzetek után 0:0-val fordultak a csapatok. A második félidő két tizenegyest hozott, a 65. percben Jordáki értékesítette az elsőt a hazaiaknak, majd a 80. percben Csőke egyenlített a vendékeknél. Az utolsó percekben a hazaiaktól két játékost kiállított a játékvezető.

ASR GÁZGYÁR - ÚJBUDA KFT. II. 4 - 0

Ha eddig nem is beszéltünk bajnokesélyesekről a BLSZ2-ben, most már úgy tűnik kénytelenek vagyunk! A Gázgyár magabiztosan nyert a jó erőkből álló Újbuda II. ellen és továbbra is száz százalékos a bajnokságban, úgy, hogy már két rangadón is túl van. Ha így folytatja, biztos, hogy a dobogós helyek valamelyikén lesz a bajnokság végén. Ezúttal Árokszállásy, Pál, Némethy és az immáron 8 gólos Bőgér Dávid osztozott a gólokon.

SZT. PÁL AKADÉMIA - BUDATÉTÉNY SE 4 - 1

A Szent Pál kezdte jobban a mérkőzést és a hazai támadások egyike a 34. pecben eredményre is vezetett, a góllövőlista vezetője Grósz Szilárd fejelt 5 méterről a hálóba. A 2. félidőben előbb a Budatétény jutott büntetőhöz, amelyet Laky Dániel bravúrral hárított. Majd a 63. percben a hazaiak is tizenegyest rúghattak, Cornides Krisztián nem hibázott. Ráadásul Nagy Dániel kiállítása miatt 10 főre fogyatkozott a tétényi csapat. A meccs pikk-pak el is dőlt, mert 2 perc múlva Váradi is a hálóba lőtt 10 méterről, 3:0-ra módosítva az eredményt. A negyedik találat sem váratott sokat magára a 69. percben Grósz szilárd duplázott. A végén sikerült a szépítés a Budatéténynek, de ez nem az ő napjuk volt.

PESTSZENTIMREI SK - BÜSKE 7 - 4

A beharangozóban írtuk, hogy minimum két gólra mindenképpen szüksége lesz a Pestszentimrének a győzelemhez, hát az kevés lett volna. Gólzáport hozott a találkozó. Az első félidő 4:3-as eredménye még egy gól itt, egy gól ott játszmában alakult ki. Először a 69. percben sikerült két gólos előnyig jutni a hazaiaknak Lovass Sándor második találatával, de egy percre rá a BÜSKE elsőszámú gólvágója Nemes Iván is megszerezte második találatát a mérkőzésen 5:4 –re alakítva az eredményt. A mérkőzést Humenszki duplája döntötte el végleg, aki a 81. és a 90. percben is betalált.

RÁKOSSZENTMIHÁLY - MLTC 4 - 3

Úgy néz ki, újra összeállt a Rákosszentmihály! A kezdeti nehézségek után sorozatban második győzelmét aratta a csapat, ráadásul most egy kerületi rangadót sikerült megnyernie. Burcsa Norbert a mérkőzés 3. percében szerzett vezetést a vendégeknek, amit gyorsan a tizenegyedikben Nagy Dávid egyenlített ki. Zubonyai a 33.percben ismét az MLTC-nek harcolt ki előnyt, és az 1:2 –es állás a félidőig nem is változott. A második félidő elején újabb gólváltás történt. Előbb Viandt Dániel egyenlített, majd Wilhelm Csaba talált be a vendégeknél.
Kisebb gólcsend után Nagy Dávid az 57. percben 3:3-ra alakította az állást. Sőt a támadó 10 perccel a vége előtt harmadik gólját is megszerezte, csodás estét szerezve csapattársainak.

1908 SZAC KSE - KISE 0 - 5

Papírforma eredménnyel zárult a vasárnapi mérkőzés. A hetek óta pazar formát mutató KISE magabiztosan győzött Szentlőrincen. A vendégek gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötték a fontosabb dolgokat, hiszen ebben a játékrészben sorrendben Lovász Attila, Csaba Zsolt, Nagy Róbert és Vincze Szabolcs is betalált. A második félidőre egy gól jutott, a csereként beállt Helmes István talált a hálóba.

43. SZ. ÉPÍTŐK SK - GOLDBALL `94. FC 7 - 2

A hétvége utolsó BLSZ2-es bajnokiján a most már mondhatjuk, hogy a bajnokságba rendesen belelendülő Építők 7 gólig jutott a Goldball ellen. A mérkőzésen Vécsi Gábor négy gólt szerzett. Vécsi így egy hét alatt 7 gólt lőtt, hiszen a hétközi pótolt bajnokin a SZAC ellen háromig jutott.
A hazaiaknál Visnyei, Fritz és a már-már rendszeresen betaláló Mészáros Dominik volt eredményes. Míg a vendégek kozmetikázó találatait Mészáros Dániel és Tánczos Tibor szerezték.