Mi történt a hétvégén a BLSZ2-ben?

Száguldó Gázgyár és Újbuda! Elveszítette veretlenségét a Szent Pál! Bombaformában a KISE!

MAFC MŰEGYETEMI FC - 43. SZ. ÉPÍTŐK SK 2 - 3

Az Építők sorozatban második győzelmüket aratták, de ahogy a klub honlapján Dr. Hevesi Tamás is nyilatkozta a vártnál nehezebb volt ez a 3 pont.
A 0:0-s első félidő után, a vezetést egy öngóllal tudták megszerezni a vendégek az 56. percben. Számos kihagyott helyzet után 7 perccel később Vécsi Gábor fejelt a hálóba és úgy tűnt, hogy itt el is dől a meccs, hogy ne így legyen, arról a MAFC játékosa, Lehel István gondoskodott és a 70. percben közelebb zárkóztatta csapatát. A találkozó legvégén a 91. percben Mészáros Dominik döntötte el a csatát, az hogy milyen fontos gólt szerzett, az két perccel később derült ki, amikor a pompás cserének bizonyuló hazai játékos, Kovács Lehel második gólját is meglőtte. Így szoros lett a végeredmény.

BUDATÉTÉNY SE - CSILLAGHEGYI MTE 3 - 1

A Budatétény idegenben mindenkinek nehéz ellenfél, de azért nem gondoltuk volna, hogy a Csillaghegy számára is ennyire bevehetetlen vár marad a Pokorny József pálya. Vörös, Endresz (kapus) és Légrády találatára csak a 91. percben tudott góllal válaszolni a vendégcsapat, Szépvölgyi talált a hálóba. Tény, ami tény rövid kispaddal érkeztek a találkozóra Boldizsár Imréék, így pedig már egyre nehezebb nyerni ebben a megerősödött bajnokságban.

KISE - SZT. PÁL AKADÉMIA 2 - 0

A KISE Szent Pál elleni győzelmével az élcsapatok közé futballozta magát. A korábban NB2-ben is játszó Nagy Róbert góljával már a 12. percben vezetést szereztek, amit Csaba Zsolt növelt meg még az első félidőben.

A bajnokság legtermékenyebb csapata, a Szent Pál Akadémia számára ez volt az első alkalom, amikor nem talált a hálóba, ez most a veretlenségébe került.

MLTC - SZABADKIKÖTŐ SE 5 - 0

A Szabadkikötő kissé tartalékos csapattal állt ki a mérkőzésre, legnagyobb hiányzójuk az 5 meccsen 6 gólt szerző Jordáki Norbert volt. Nem is tudták, hozni a múlt heti jó teljesítményüket, amikor ők jutottak ötig a Goldball ellen.

Az MLTC korán megmutatta, hogy Mátyásföldre csak erős csapattal illik érkezni. Kecskeméti és Zajdáczki góljával már a 8 perc után 2:0 volt az állás a hazaiaknak.
A második félidő elején Zajdáczki újabb góljával el is dőlt a találkozó. Az utolsó 10 percben Székely és Szemler tette fölényessé a hazai sikert.

GOLDBALL `94. FC - RÁKOSSZENTMIHÁLY 1 - 4

A forduló legnagyobb meglepetését a Rákosszentmihály szerezte, az ez idáig pont nélkül álló csapat durván odavert a Goldballnak, ráadásul úgy tette ezt, hogy Csombok Zoltán kiállítása után az 52. perctől emberhátrányban játszott.

A találkozón Kotymán Kund két gólt szerzett, mellette Wild Attila és Csapó Gábor volt eredményes. A 86. percben tudott szépíteni a Goldball, Mészáros Dániel révén.

KÖZTERÜLET SC - ASR GÁZGYÁR 0 - 5

A Közterületnél egyre nagyobb problémák kezdenek kirajzolódni, a múlt héten hat gólt kaptak a Pestszentimrétől, és most a Gázgyár sem bánt velük kesztyűs kézzel. Az első ránézésre is tartalékosan felálló újoncok, ha így folytatják nem sok jóra számíthatnak a bajnokságban.
A félidőben 0:2-vel fordultak a csapatok. Az előző évben a BLSZ1-ben is a jobb játékosok közé tartozó Fehér Kende a 12. percben talált be, majd Árokszállási duplázta meg az előnyt.
A második játékrészben a 18 éves Horváth János Balázs mesterhármassal rontotta el végképp a hazaiak hétvégéjét. A Gázgyár továbbra is száz százalékos a bajnokságban.

ÚJBUDA KFT. II. - PESTSZENTIMREI SK 5 - 2

A száguldó Újbuda számára nem jelentett akadályt a Pestszentimre sem, pedig Egri Zoltán korai góljával a vendégek szereztek vezetést, de már az első félidő végén 3:1 volt az állás. A meccs egyik hőse ismét Barabási Béla volt, aki kezd a tarthatatlanok közé kerülni, 3 gólt rúgott és ezzel 9 találattal már holtversenyben első helyen áll a góllövőlistán. Mellette Kovács és Suth volt eredményes a hazaiaknál, míg a futsalban is jeleskedő Somorai a vendégeknél.

BÜSKE - 1908 SZAC KSE 2 - 1

A BÜSKE a SZAC elleni győzelmével három meccses nyeretlenségi szériáját zárta le.
Gyalog Balázs és Füzesi Zsolt góljára csak Bánfi László tudott reagálni. A Szentlőrinc ezzel az utolsó helyre került 6 forduló után, igaz még két halasztott mérkőzésük hátra van.