Kézzel-lábbal nyert a Közterület a BÜSKE ellen

Közterület SC - BÜSKE 3:1

BLSZ2. 4. forduló

A budapesti ügyvédek kezdték jobban a meccset. A bal oldalon többször a hazaiak védelme mögé tudtak kerülni. Egy ilyen akció végén Nemes Iván passzából Máté Nándor volt eredményes a 9. percben.

A félidő közepén kezdett éledezni a hazai csapat és a Hegyes Zoltán buktatásáért megítélt jogos tizenegyesből Máté Tamás volt eredményes.

10 perccel később a meccs alakulását meghatározó jelenet és gól következett. Hegyes lőtt kapura szép egyéni teljesítmény után, labdája a bal oldali kapufára vágódott, a kipattanó pedig a középen érkező Máté Tamás bal kezéről a hálóba került.
A BÜSKE játékosai érthető reklamálásba kezdtek a jobb oldali asszisztensnél, akinek egyébként takarásban volt a történet. (Egy hazai szurkoló pereskedést javasolt)

Mivel focipályán ilyen módon még csak szélsőséges esetben értek el eredményt, maradt a 2:1-re módosuló játékállás.

A II. játékrészben a vendégek nem tudták túl tenni magukat a lelki törésen, és ennek az is volt az oka, hogy előző meccsükön a 93. percben kaptak ki egy kezezésért megítélt tizenegyesből.
A Közterület teljesen átvette a mérkőzés irányítását, a pályán néha zsörtölődve futballozó BÜSKE már nem azt játszotta, amit tud.
A hazaiak viszont egyre jobban belelendültek és a csereként beállt Csőke Tamás a 76. percben végképp eldöntötte a három pont sorsát.

A mérkőzés menete:

5’ Nemes Iván(BÜSKE) adott nagy labdát Máté Nándornak, aki 16 méterről a kapu mellé lőtt.

9’ Egy BÜSKE előreívelés után a kapujából kilépő Pálinkás Gábor nem érte el a labdát, Nemes Iván viszont igen, bepasszolt Mátéhoz, aki 10 méterről a kapuba lőtt. 0:1

17’ Nemes Iván bal oldali beadása után Máté Nándor fejelt kapura 8 méterről, Pálinkás fogta a labdát.

23’ Hegyes Zoltán(Közterület) szép labdaátvétel után 17 méterről kevéssel lőtt a bal kapufa mellé.

24’ Nemes Iván bal oldali bepassza után Füzesi Zsolt lőtt kapura 14 méterről, de jól jött ki Pálinkás és belevetődött a labdába.

26’ Hegyes Zoltán cselezgetett szépen a BÜSKE tizenhatos előtt, majd amikor beljebb jutott buktatták. Büntető. Máté Tamás magabiztosan lőtt a bal sarokba. 1:1

37’ Hegyes Zoltán szép cselek után balról, 14 méterről a bal oldali kapufára lőtt, a középen érkező Máté Tamás 5 méterről a bal kezével sodorta a kapuba a labdát. 2:1

45’ Ángyási Gergely(Közterület) gyorsan elvégzett szabadrúgása után Hegyes Zoltán lőtt kapura 15 méterről, Bajáky Tamás nagyot védett.

II. félidő

65’ Máté Tamás(Közterület) balról 25 méterről lőtt be élesen egy szabadrúgást, Bajákynak lábbal kellett védenie.

72’ Kövér Gábor(Közterület) 17 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

76’ Ángyási(Közterület) remek baloldali beadása kipattant középről, de érkezett Csőke Tamás és 10 méterről a hálóba bombázott. 3:1

78’ Kövér Gábor(Közterület) lőtt 18 méterről, jobbról, Bajáky a hosszú sarok elől tornázta ki a labdát.

79’ Csőke Tamás(Közterület) remek bal oldali szöglete után Ángyási 8 méterről fejelt, a bal sarokba tartó labdát, Bajáky szögletre mentette.

86’ Ángyási Gergely(Közterület) adott nagy labdát Németh Lászlónak, aki 13 méterről jobbról a kapu fölé emelt, a kapu elé érkező társak bánatára.

90’Remek Kövér-Ángyási-Németh akció futott, de Németh lövése után újabb gól már nem született.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Sok volt az érdekes jelenet a BKV Előre még mindig gyönyörű stadionjában. Az első félidő hozta a jobb focit, a második inkább csordogálós lett, igaz, hogy a Közterület pont ekkor kezdett érettebben futballozni.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Hegyes Zoltán lett.

Bár csak egy félidőt játszott, annyi zavart senki nem okozott a meccsen, amennyit ő. Kevert-kavart, és az első kettő hazai gólban nagy érdemei voltak.

Vélemények:

Zelits György (BÜSKE): - Jó kezdés után hamar vezetést szereztünk, sajnos összehoztunk egy tizenegyest, amiből az ellenfél kiegyenlített. Ezt követően egy véleményes góllal a vezetést is megszerezték. Ez innentől kezdve a csapat hangulatát döntően meghatározta. Sajnos ez után már nem nagyon tudtunk megfelelően a játékkal foglalkozni, így a vége csak vereség lehetett.

Szikszai Zoltán (Közterület): - Hajtós, kemény mérkőzésen a helyzetkihasználás volt a döntő. A végén, ha jobban figyelünk nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.