Obot Denis vezérletével újabb Vízmű siker!

Nem szoktuk egy emberre kihegyezni a dolgokat, de most kivételt teszünk. Obot Denis a Vízművek az előző évadban még NB2-ben is remekül futballozó csatára pazar teljesítményt nyújtott ezen a meccsen. Olyan sebességen végezte a dolgát, amivel nem tudott mit kezdeni a Sashalom védelme. Komoly támogatást is kapott, hiszen Kaltenekker és Gálvölgyi passzai, beadásai szinte mindig pontosak voltak. Ha ez a továbbiakban is megy, akkor nehéz dolguk lesz az ellenfeleknek a Vízesek ellen.

Nem véletlenül vezetik 3 forduló után a tabellát, nagyon össze van rakva a csapat erre az évre.

Fővárosi Vízművek SK - THSE-Sashalom 5:1

A mérkőzés menete:

8’ Egy jobb oldali szabadrúgás után a kipattanót Obot Denis jobbról, 13 méterről a jobb sarokba lőtte. 1:0

12’ Sáth Zoltán(Vízművek) bal oldali szöglete után Kiss Norbert lőtt 7 méterről, balról éles szögből, Baráth Béla védte a sarkot és szögletre mentett.

21’ Rab Zsolt(Sashalom) lőtt 18 méterről fél méterről a kapu fölé.

26’ Korszerű Vízművek támadás. Balogh adott nagy labdát a jobb szélre Kaltenekker Attilának, ő tökéletesen gurított vissza Obotnak, aki centikkel lőtt 14 méterről a jobb kapufa mellé.

31’ Obot Denis fantasztikus labdát adott Kiss Norbertnek, aki egyedül törhetett kapura és 16 méterről elrúgta a kilépő kapus mellett a labdát. 2:0

II. félidő

48’ Bogdán Patrik(Sashalom) bal oldali beadása Séfer Tamás kezét találta el. Tizenegyes. A büntetőt Péter Attila a jobb oldali kapufára lőtte.

57’ Egy kiugratás után Obot ment el hatalmas sebességgel a jobb szélen, lerázta védőjét, betört a tizenhatoson belülre, majd higgadtan a középen érkező Szekeres Péterhez passzolt, aki 8 méterről a kapuba lőtt. 3:0

66’ Kiss Norbert jobb oldali bepassza nem tűnt veszélyesnek, de Baráth kapus nem találta el a labdát, átcsúszott a lába fölött, és az érkező Obot Denis besétált vele az üres kapuba. 4:0

81’ Lőrincz Áron 14 méterről védője szorításában a jobb sarokba lőtt. 4:1

85’ Obot indult meg a félpályáról, kicselezett egy védőt, betört a tizenhatoson belülre, kicselezte a kapust is majd az üres kapuba lőtt. 5:1

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Élvezhető mérkőzés volt, remek egyéni teljesítményekkel. Viszonylag hamar eldőlt a meccs, de az iramra a végéig ettől függetlenül nem lehetett panasz.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Obot Denis lett.

3 gólja mellett 2 gólpasszt is adott. Tarthatatlan volt. A mezőnyben is hiba nélkül játszott. A vele szemben elkövetett számos szabálytalanság ellenére végig csendben és sportszerűen játszott.

Vélemények:

Schmél László(Vízművek): Helyenként jó játékkal, jó helyzetkihasználással egy jól futballozó ellenfél ellen sikerült nyernünk.

Strebek Marcell(THSE): Az első félidei játékunk a fennállásunk óta a leggyengébb produkció volt. A 2 félidőben megvoltak a lehetőségeink, tizenegyest hibáztunk, ezen a napon semmi nem jött össze.