BLSZ2. felé robog a Közterület!

Közterület SC - AFC Soroksár 3:0

Rangadóra indultunk, a BLSZ3. 1. csoportjának listavezetője, a 3. helyezett AFC Soroksárt fogadta. A mérkőzés egy perces gyászszünettel kezdődött, Hanga Norbert a Közterület labdarúgójának közelmúltban elhunyt Édesapjára emlékeztünk. Ezúton szeretnénk kifejezni együttérzésünket a játékossal, a labda mindig gurul tovább, de egy ilyen fájdalom feldolgozása hosszú időbe telik, kívánunk neki sok erőt ehhez. Hanga Norbert ezt a mérkőzést is végigjátszotta hiba nélkül, ahogy szokta. Büszke vagyok rá, hogy ismerem.

A meccs nem igazolta előzetes várakozásainkat, a hazaiak már az első negyedórában eldöntötték a mérkőzést, az első félidőben olyan játékot játszottak, amivel a BLSZ1-es BLSZ2-es csapatokkal a Budapest Kupában partiban lévő Soroksár nem tudott mit kezdeni.

Ángyási Gergely egy kapushibát követően már a 4. percben megszerezte az előnyt, amelyet Németh László duplázott meg a nyolcadikban.

Innentől próbálkozgattak a vendégek, de nagyon kevésszer jutottak el Szerencse Tamás kapujáig.
Az egyetlen komolyabb soroksári helyzet a 27. percben esett meg. Kalácska Tamás beadása után Kiss Attila fejelt 8 méterről a jobb kapufa mellé.

A 2. félidőben nem volt túl nagy az iram. A Közterület nem erőltette már annyira meg magát a nagy melegben, a Soroksár pedig nem tudta azt a jó játékot játszani, amire képesek, ebben az is nehezítette a dolguk, hogy az 53. perben Kalácskát kiállította a játékvezető. Végül a 80. percben Máté Tamás tette még magabiztosabbá a hazai győzelmet. A Közterület újabb fontos lépcsőfokot mászott meg a feljutáshoz vezető úton.

Gólok:

4’ Dudás Tibor kapus vesztette el a labdát a saját 16-osa előtt. Ángyási Gergely rácsapott a játékszerre, majd 16 méterről a kint álló kapus mellett az üres kapuba helyezett. 1:0

8’ Ángyási pöckölt tovább egy labdát a 16-osnál Németh Lászlónak, aki 12 méterről helyzetben nem hibázott. 2:0

80’ Kiss Gergely jobb oldali beadása után Máté Tamás lőtt 8 méterről a hálóba.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A Közterület nagyon motivált volt. Jó iramot diktáltak az elején. Hamar eldöntötték a találkozót, ennek hatására a második félidő kissé focizgatós lett. Összeségében jó kis meccs volt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Ángyási Gergely lett.

A hazai csapatból többen is jó teljesítményt nyújtottak, a csatárt gólja és gólpassza miatt emeltük ki. Első helyzetét rögtön berúgta, ezzel korai megnyugvást okozott csapatának.

Ángyási Gergely: Rangadóra készültünk, ahhoz képest ez egy sima meccs lett. Úgy érzem, lehetett volna nagyobb is a különbség. Jól működtünk csapatként, az ellenfélnek nem igazán volt gólszerzési lehetősége.
Győzelmünkkel remélem méltón emlékeztünk Hanga Norbert csapattársunk napokban elhunyt édesapjára.