Szorosan a BVSC és a Csepel mögött a Pénzügyőr

penzz szac

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Pénzügyőr a fiatalos SZAC ellen a BLSZ1. 5. fordulójában, ennek ellenére akár már az elején könnyedre alakulhatott volna számukra a meccs. A 10. percben ugyanis egy joggal megítélt tizenegyeshez jutottak, amit azonban Tóth Máté fölé lőtt.Ezután a vendégeknek is volt lehetőségük gólszerzésre, és nem volt Pénzügyőr-fölény a pályán. A vendégeknél főleg Kemerle Dániel volt elemében, aki többször is jól indult meg, és a kapura is veszélyes tudott lenni.

A 44. percben a Pénzügyőr egy kidolgozott támadás végén lélektanilag fontos előnyt szerzett a szünet előtt, Feil Máté talált a kapuba.
A második játékrészben a hazaiak többször is végleg eldönthették volna a meccset, kapufáig és nagy ziccerekig is eljutottak, amiket sorba ki is hagytak.
Teljesen megnyugodni így csak a 68. percben tudtak, amikor egy gyorspasszos támadás végén Feil Máté megszerezte maga és csapata második gólját.
A Pénzügyőr megérdemelt győzelmet aratott a SZAC ellen és továbbra is ott van közvetlenül a még százszázalékos BVSC és Csepel mögött.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Feil Máté lett.

Ő kétszer is pontos volt, így nagyon fontos szerepe volt abban, hogy a Pénzügyőr be tudja gyűjteni ezt a fontos 3 pontot.

Kisorsolták a Budapest Kupa 2. fordulójának párosításait

bk2019 20

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság Versenybizottsága 2019.szeptember 10-én 10 órakor kisorsolta a Budapest Kupa 2. fordulójának mérkőzéseit. Ebben a fordulóban még BLSZ I. osztályú csapatok kiemeltek voltak, nem kerülhettek össze.

A Budapest Kupa 2. fordulójának hivatalos játéknapja: 2019 szeptember 18-19.

Inter 04 FC – II. Kerület UFC

Magyar Kupa: az Unione az MTK-val, a Svábhegy a Kazincbarcikával, az ASR Gázgyár a Makóval fog játszani

magyarkupa mlsz

A 6. fordulóban már az OTP Bank Liga csapatai is pályára lépnek. Íme a párosítások!

A Magyar Kupa mérkőzéseit szeptember 21-én és 22-én játsszák. A Ferencváros és a ZTE elhalasztott bajnoki találkozója miatt e két együttes a kupában szeptember 25-én, szerdán csap össze a hétfőn kisorsolt ellenfelével. A csapatokat Dunai Antal olimpiai bajnok, többszörös magyar bajnok és Magyar Népköztársasági Kupa győztes labdarúgó húzta ki.

Az OTP Bank Liga és Merkantil Bank Liga csapatai még kiemeltek voltak a sorsoláson, tehát egymással nem kerülhettek össze.

A párharcok pályaválasztói az alacsonyabb osztályú együttesek. Azonos osztály esetén az elsőnek kihúzott csapat játszik hazai pályán.

A Tállya KSE szerencsés volt: a Balmazújváros kizárása miatt erőnyerőként nem kell pályára lépnie a 6. fordulóban, a 7. körben folytatja szereplését.

A továbbjutás egy mérkőzősen dől el; ha ez nem sikerül a rendes játékidőben, kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesek következnek.

Magyar Kupa, 6. forduló:

Érdi VSE (NB III)–DVTK (NB I)
Club Valnut Nádasd FC (megye II)–Soroksár FC (NB II)
Putnok FC (NB III)–Paksi FC (NB I)
Unione FC (megye I)–MTK Budapest (NB II)
Hódmezővásárhelyi FC (megye I)–Budaörs (NB II)
XII. Kerület Svábhegy FC (megye I)–Kazincbarcika (NB II)
Dunaharaszti MTK (NB III)–Budapest Honvéd (NB I)
Iváncsa KSE (NB III)–Ferencvárosi TC (NB I)
Kelen SC (NB III)–Vác FC (NB II)
DEAC (NB III)–Aqvital FC Csákvár (NB II)
Újfehértó SE (megye I)–FC Ajka (NB II)
Úrkúti Sportkör (megye I)–Vasas FC (NB II)
Eger SE (NB III)–MOL Fehérvár FC (NB I)
Kiskunfélegyházi HTK (megye I)–ZTE FC (NB I)
Sárvár FC (NB III)–DVSC (NB I)
Bonyhád VLC (megye I)–Puskás Akadémia FC (NB I)
FLAVUS Velence (megye I)–Szeged-Csanád Grosics (NB II)
Edelényi FC (megye I)–BFC Siófok (NB II)
Kőrösladányi MSK (megye I)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
SBTC Kft. (megye I)–Szolnoki MÁV FC (NB II)
Pilisi LK-Legenda Sport (megye I)–Kisvárda Master Good (NB I)
Balassagyarmati SE (NB III)–Dorogi FC (NB II)
Hévíz SK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC (NB I)
ESMTK (NB III)–WKW ETO FC Győr (NB II)
FC Hatvan (NB III)–Újpest FC (NB I)
Taksony SE GP Solar (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)
Törökszentmiklósi FC (megye I)–Budafoki MTE (NB II)
Szentlőrinc SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II)
THSE Szabadkikötő (NB III)–Duna Aszfalt TVSE (NB II)
Gyöngyösi AK (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II)
Soltvadkerti TE (megye I)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II)
Szarvasi FC 1905 (megye I)–Thermal SPA Siklós FC (NB III)
Berettyóújfalui SE (megye I)–Szajol KLK (megye I)
Heves Therm Hevesi LSC (megye I)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Ceglédi VSE (NB III)–Pápai Perutz FC (NB III)
FC Nagykanizsa (NB III)–VLS Veszprém (NB III)
Tamási 2009 FC (megye I)–Tihanyi FC (megye I)
Greenplan Balatonlelle SE (NB III)–FC Dabas (NB III)
ASR Gázgyár (megye I)–Makó FC (megye I)
SC Sopron (megye I)–WATI-Kecskéd KSK (megye I)
Csornai SE (megye I)–Tatabányai SC (megye I)
Villányi TC (megye I)–Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)
Pétervására SE (megye I)–Herold Trans Menfőcsanak (NB III)
Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE (megye I)–Credobus Mosonmagyarovár (NBII)
Nagyecsed RSE (megye I)–Nagybajomi AC (megye I)
Balatoni Vasas SE (megye I)–Kecskeméti LC (megye I)
Gönyű SE (megye I)–BKV Előre (NB III)
Kinizsi SK Gyenesdiás (megye I)–Dabas-Gyón FC (NB III)
Tarr Andráshida SC (NB III)–KTE Hufbau (NB III)
Móri SE (megye I)–HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Lipót Pékséd SE (NB III)
Ajka Kristály SE (megye I)–Balkányi SE (megye I)
Monor (NB III)–Komárom VSE (NB III)
Sényő-Carnifex FC (NB III)–Jászberényi FC (NB III)
Sárisápi BSE (megye I)–Rákosmente KSK (NB III)
Berkenye SE (megye I)–Ózdi Kohász SC(NB III)
Egerszalók SE (megye I)–PMFC (NB III)
Viadukt SE-Biatorbágy (megye I)–Dunaújváros (NB III)
Bogács Thermálfürdő (megye I)–III. Ker. TVE (NB III)
Maglódi TC (megye I)–MVSC-Miskolc (megye I)
Olajmunkás SE Gellénháza (megye I)–Sárbogárd SE (megye I)
Szegedi VSE (megye I)–Bicskei FC (NB III)
Magyar Mélyépítő HSE (megye I)–Vép VSE (megye I)

forrás: mlsz.hu

BLSZ2.: ez történt a 3. fordulóban

hsctrtre

Hidegkúti SC - MUN SE 2-1
Kovács Dániel, Juhász Csongor ill. Valkovics Dávid
A Hidegkútnál sok hiányzó volt, ennek ellenére mégis sikerült első győzelmét megszereznie.
A MUN először vezetett a bajnokság során, a 44. percben Valkovics Dávid egy szép labdaszerzés után talált a kapuba. A gól után nem sokkal tizenegyeshez jutott a Hidegkút, Kovács Dániel pedig egyenlített. A második játékrész inkább a vendégek sikerét ígérte, azonban a 83. percben egy felívelt labdát követően Juhász Csongor a hidegkútiakat tette boldoggá.

fotó: hidegkutisc facebook

Szent Pál Akadémia - Nimród SE 0-3
Gólszerzők: Könczey Zsolt, Labundy Máté, Szabó Norbert
A második meccsén is nyerni tudott az újonc Nimród, amely most nem csak a helyzetkihasználásban, hanem, védekezésben is erősebbnek bizonyult. A Szent Pál csak helyzetekig jutott.
A Nimród facebook oldalának Könczey Zsolt vezetőedző értékelt:
“Újra megfelelően állt hozzá mindenki a mérkőzéshez, aminek nagyon örülök. Az első félidőben észnél kellett lennünk, kitalálnunk az ellenszerét ellenfelünknek, illetve a meleggel való csatát meg kellett nyernünk. Sikerült mind a kettő. A második félidőben picit gyengébben kezdtünk, de újra megtaláltuk ellenfelünk gyenge pontjait és okos játékkal sikerült nyernünk. Örülök, hogy ezen a meccsen már jóval többet birtokoltuk a labdát, mint az előzőn. Várjuk a jövő hetet, remélem így megyünk tovább.

II. Kerület UFC - Testvériség SE II 7-2
Padányi Bendegúz (3), Lénárd András (2), Kuti András, Erdő-Lahner Tas ill. Edvi Csaba, Léb László

Ahogy írtuk a Kerület, jobb annál, mint amit az első eredménye mutat, és ezt a Testvériség második csapata ellen egy hetessel igazolta is.

RAFC - Pestszentimrei SK 2-1
Balatoni Máté, Vörös Péter ill. Dobó István

Rangadón aratott győzelemmel folytatta szereplését a RAFC a BLSZ II-ben, ezúttal a tavalyi osztálytárs, Pestszentimrét győzte le. A mindent eldöntő gólt a 88. percben a játékos-edző, Vörös Péter vitte be tizenegyesből.
Az elveszített mérkőzés kapcsán Papp Zsolt, a PSK vezetőedzője nyilatkozott a Pestszentimre facebook oldalának:
Nem kezdtük jól a meccset, de az első negyedóra után magunkra találtunk. Az első félidő legvégén egy rossz letámadás után hátrányba kerültünk. A szünetben rendeztük a sorokat, és úgy jöttünk ki a második félidőre, hogy megfordítjuk a mérkőzést.
Gyorsan ki is egyenlítettünk, és úgy gondolom ebben a játékrészben többet tettünk a győzelemért, de a mérkőzés végén egy 11-esből kapott góllal vereséget szenvedtünk. Egy tanulási folyamatban van ez a fiatal csapat, az ilyen vereségekből tanulunk, idő kell, ahhoz, hogy minden játékelemben elérjük azt a szintet, amit kitűztünk célul.

MLTC - ASR Gázgyár II 1-0
Szécsi Márk
Szécsi Márk találatával az MLTC megszerezte első győzelmét a bajnokság során.

Kelen SC II - Pénzügyőr II 4-2
Gréczy Márton, Moldován Lucifer, Bakó Krisztián (2) ill. Bálint Olivér, Baráth Gábor

Szőke László, a Kelen vezetőedzője a Kelen SC facebook oldalának értékelte a látottakat:
„Nem úgy indult ez a meccs, hogy izgalommentes lesz, hiszen nem nagyon találtuk a ritmust az elején. Gyakorlatilag az első lehetőségünkből gólt szereztünk, s ez megnyugtatta a csapatot. Ettől fogva uraltuk a meccset, keményen, férfiasan küzdöttünk, s a találkozó közepére felőröltük ellenfelünket. Utána akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna, de ne elégedetlenkedjünk, két meccs alatt hat pontot szereztünk, a jó rajt tehát megvan. Csapatként vizsgáztunk jelesre, mindig volt egy kisegítő, ha valaki hibázott, morálisan és erőben is rendben van a társaság. Ettől függetlenül a hibák ma is kijöttek, bőven van javulnivalónk, ráadásul egy mumus következik a MUN SE képében.”

ÚBV KFT - Airnergy FC 2-2
Mikulecz Zakariás Adrián, Héray László ill. Unyi Barnabás (2)
Míg az előző fordulóban 3-0-s előny után ért el döntetlent az Újbuda, most 2-0-s hátrányból sikerült felállnia. Héray László a 88. percben egyenlített. Az Airnergy meggyőzően kezdte a bajnokságot, de azért ezt a győzelmet elszalasztották.

4-1-re nyert a Gázgyár

asrgazkoztee

asr kozterulet

A papírformának megfelelő eredményt hozott az évek óta a BLSZ I. felső felébe tartozó Gázgyár és az újonc Közterület mérkőzése.
A KT-t ismét egy tizenegyesből kapta az első gólt, ahogy történt ez az első fordulóban is. Varga Ádám szabálytalankodott Balogh Péterrel szemben. A megítélt büntetőt a 14. percben Ivancsó Dávid rúgta a kapuba.
A 31. percben egyenlíthettetek volna a vendégek, de Kalácska Csaba lövése kevéssel mellé ment.
1-1 helyett Cséka Krisztofer buktatása miatt újabb tizenegyes következett a másik oldalon, amelyet Cséka rúgott a kapuba. 2-0
A találkozó a 61. percben végleg eldőlt, miután néhány Gázgyár lehetőséget követően, Sergő Márton jó labdát kapott és a kilépő kapust megelőzve 10 méterről lőtt a kapuba. 3-0
A 70. percben szépített a Közterület, egy bal oldalról érkező beadást Győri Barnabás fejese az egyik kapufáról a másikra pattant onnan meg a kapuba. 3-1
A végeredményt a 91. percben a csereként beállt Nagy Róbert állította be, aki 17 méterről szintén kapufás gólt szerzett. 4-1

Szikszai Zoltán: Először is gratulálok a Gázgyárnak a győzelemhez! A mai mérkőzésen fejben voltunk rövidebbek ellenfelünknél. Nagyon sok volt az egyéni hibánk, a végén pedig, 2-0 után úgy láttam, hogy kicsit hitehagyott lett a társaság. Megpróbáltunk felzárkózni, 3-1-nél megvoltak a lehetőségeink, hogy esetleg szorosabbá tegyük a mérkőzést, de utána megint elkövettünk olyan egyéni hibákat, amiket ebben az osztályban nem lehet.
Molnár Zoltán: Az Unionéval szembeni vereség és a 43. sz. Építők elleni döntetlen után, két és fél héttel a csepeli kupasiker és kettővel a rajtot követően végre megszereztük első győzelmünket a bajnokságban, ami kis visszaigazolása az eddigi munkánknak is. Van még mit csiszolnunk a játékunkon és a védekezésünkön, hiszen elég rövid és intenzív volt a felkészülésünk, úgyhogy erre számítottunk, de dolgozunk rajta, és szerintem már előbbre is léptünk. Bízunk a további eredményes folytatásban, amiért mindent megteszünk!