BLSZ III. 1. csoport: Ismét a Nagytétény a listavezető

Nem mindennapi eredmény született a BLSZ III. osztály 1. csoportjának utolsó őszi fordulójában a Nagytétényi Kohász – Kormányőr SE összecsapáson. A házigazda „átgázolt” ellenfelén és 14-1-re nyert. A 14 gólból Marczi Gábor hármat szerzett, míg Deli Zsolt, Csabai Tamás és Korozmán Norbert duplázott. Ebben a fölényes győzelemben bizonyára meghatározó volt, hogy a Kormányőr kapusa megsérült, és a 30. percben cserélni kellett. No, meg az is, hogy a vendégeknek nem voltak cserejátékosaik a kapuson kívül.

„A játékosaink kiéhezettek voltak, hiszen az ismert körülmények miatt nem játszottak meccseket – mondta Kégler Péter, a Nagytétényi Kohász technikai vezetője – A háromhetes szünet alatt is úgy edzettek, mintha lennének mérkőzések, és ez érződött a Kormányőr ellen. Ha nem sérül meg a vendégek kapusa, akkor talán nincs ekkora gólkünbség. Szeretnénk megköszönni a Kormányőr csapatának, hogy a sok hiányzó ellenére is vállalták a mérkőzés lejátszását. Továbbra is veretlenek vagyunk, és az első helyről várhatjuk a tavaszt, ami számunkra február 20-án folytatódik. Az első két-három fordulóban még Budafokon játszunk, majd amikor elkészül a pályánk felújítása, akkor hazatérünk.”

BLSZ III. 3. csoport: Élre állt a Duna SK

dunask svabhegyii

Hat egymást követő győzelem után átvette a vezetést a BLSZ III. osztály 3. csoportjában a Duna SK. Az őszi záró fordulóban a XII. Svábhegy FC II együttesét fogadták és 4-1-re nyertek. A vezetést a Duna szerezte meg, majd szünet után egyenlítettek a vendégek, ám a hajrában bebiztosította győzelmét a hazai gárda. A táblázaton a közvetlen mögöttük állók kevesebbet játszottak, de a halasztott mérkőzések közül csak a Budai FC pótolja a Bp. Polgári SC elleni találkozót. Ha győz a Budai FC, akkor átveszi a vezetést, de a Duna változatlanul azok között van, amely együttesek a feljutásra esélyesek.

Bővebben: BLSZ III. 3. csoport: Élre állt a Duna SK

TF-győzelem a II. Kerület otthonában

ii kertf

Szemerkélő esőben fogadta a bronzérmes pozícióban tartózkodó UFC a láthatóan motiváltan pályára lépő TFSE gárdáját. A kezdeti tapogatózás után a vendégek kezdeményeztek többet, de mezőnyfölényen kívül mást nem tudtak kiharcolni, Az első félidőben érdemben három alkalommal jutottak el az UFC kapujáig. A 18. percben Suskó lapos lövését védte Benke, a 28. percben pedig Faragó 8 méteres fejesét tolta bravúrral a léc fölé.
A 45. percben Borsi egy hosszú indítást jó átvétel és 2 csel után után lőtt kapura, ismét Benke védett nagyot, a labdát vetődve tolta a léc fölé.

A szünet után már a kapus sem tudott segíteni. Az előretörő vendégvédőt, Haraszkót a 63. percben buktatták a büntetőterületen belül, a jogos 11-est Suskó a kapu jobb alsó sarkába lőtte. (0-1)
Újabb 5 perc múlva érdemben eldőlt a mérkőzés. A TF bal oldalon bontotta meg az UFC védelmét rövid passzokkal, és a lapos beadást Salem Reydan 3 lépésről passzolta a kapuba. (0-2)

Az indiszponáltnak tűnő UFC ezután már nem tudott megújulni és helyzeteket kialakítani. Így a hátralevő időben sem az eredmény, sem a játék képe nem változott, a TFSE győzelem teljesen megérdemelt győzelmet aratott a sportszerű mérkőzésen.

Bombameglepetés a Pénzügyőrnek mumussá vált Kalap utcában!

43 penzugyor

43. SZ. ÉPÍTŐK SK - PÉNZÜGYŐR SE 4 - 0 (0-0)

A főcímben írt jelzővel kapcsolatos statisztikai magyarázat: Nem nyerni jár a Pénzügyőr a szomszéd kerület sporttelepére!

Legutóbb öt és fél (!) esztendeje, a 2013-14-es bajnokságban távozott a Kapal utcából "pontosan" a II. kerületi csapat (BLSZ I. o., 2014.05.17-n III.ker. TVE - Pénzügyőr 2-2).
Abban a szezonban a III. kerületi TVE, míg a következőben a 2014-15-ösben a Pénzügyőr SE csapata nyerte a bajnokságot, tehát mindketten már az NB-III-ban vitézkedhettek, de három szezonon keresztül különböző csoportban, így csupán a 2017-18-as NB-III-as kiírásban volt újfent jelenésük az ikonikus helyszínen (NB-III Nyugati csoport, 2018.04.14-n III.ker. TVE - Pénzügyőr 1-0). A következő, 2018-19-es szezonban az utolsó fordulóban jött össze ez a párosítás,ugyanebben a sorozatban (NB-III Nyugati csoport, 2019.06.02-n III.ker. TVE - Pénzügyőr 2-1), amely mérkőzés egyben a Pénzügyőr NB-III-as szereplésének végét, azaz a kiesését jelentette.

A 2019-20-as félbeszakadt bajnokságban nem volt jelenése a Kalap utcában a Pénzügyőrnek, hiszen mindkét ott játszó egylettel (UNIONE és 43. SZ. ÉPÍTŐK) hazai környezetben találkozott, de a tavaszi visszavágók már nem kerültek lejátszásra.
A most futó, 2020-21-es BLSZ I-es küzdelmekben pedig eleddig már kétszer is járt a TVE sporttelepen a Pénzügyőr, de 10.31-n az UNIONE (4-3), míg egy hónappal később a 43. SZ. ÉPÍTŐK (4-0) előtt hajtott fejet és maradt pont nélkül a nagymúltú egylet.

Visszatérve a tegnapi mérkőzéshez! A zárt kapus találkozó első félidejét követően, a néhány rendezőként jelen lévő személy közül valószínűleg senki nem tudta volna megjósolni mindazt, ami a második félidőben bekövetkezett és a hazaiak számára feledhetetlen sikerré vált!
Már az első játékrészben is látni lehetett, hogy a vendéglátók nem feltartott kezekkel, hanem rendkívül szervezetten, bátran és ötletesen próbálják felvenni a kesztyűt az előzetesen jóval esélyesebbnek kikiáltott vendégekkel szemben. Mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, de nagy gólszerzési lehetőséghez nemigen jutott egyik fél sem.

A második félidő legelején, a 49. percben vezetést szereztek a hazaiak. Formás bal oldali akció végén egy visszasarkalt labdát Stampf Armand vett át a 16-os csücskénél, majd rövid labdavezetést követően a gyengébb, jobb lábával lövésre szánta el magát. A lövés nem túl erősre, de igen jól helyezettre sikerült, így a nedves talajon még meg is csúszó labda a kapu jobb alsó sarkában landolt (1-0).

A Pénzügyőr cserékkel próbált frissíteni, de a vérszemet kapó Építők továbbra is fegyelmezett maradt s kontráik állandó veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára.
Szűk fél órát követően, a 78. minutumban pedig megduplázták előnyüket hazaiak! Egy túlsó térfél közepére szálló, hosszú kapuskirúgást követően a felpattanó labdát két vendégvédő próbálta eltakarítani, de a bő 10 perccel korábban beálló és szemfüles Szabó Zsolt Árpád közéjük ugorva, vállal elsodorta a játékszert, majd középről, a 16-oson kívülről nagy gólt zúdított a kapu jobb oldalába (2-0).

A mérkőzés eldőlt, de az Építők játékosai igyekeztek még emlékezetessé tenni előzetesen nem várt sikerüket és nem lassítottak!
A 81. percben újfent egy szép bal oldali támadást majd egy kiváló ütemű indítást követően ünnepelhettek újra a hazaiak. A kaputól kb 30 méterre, leshatáron kilépő Rozsáli Artúr kapott mesteri indítást, majd a védőket lehagyva és a kifutó kapust is kicselezve, éles szögből, majdnem az alapvonalról helyezte a labdát az üres kapu közepébe (3-0).
A 88. percben egy jobb oldali szabadrúgásból érkező hazai beadást követően érkezett a slusszpoén s vált sokkolóvá és kiütésessé a hazaiak győzelme. A beadásra rossz ütemben és kissé ügyetlenül érkezett a vendég hálóőr, akit ráadásul saját csapattársa is akadályozott a mozgásban, így csak bele paskolni tudott a labdába. Nem is sikerült elöklöznie azt csupán a tömegben álló, hazai Gerhardt Ádám elé, aki kb 10 méterről, egy igazítást követően, pontosan helyezte a játékszert a kapu közepébe (4-0).

A mérkőzést követő hangulatot és lelki állapotot sem kell különösebben részleteznünk, hisz a hazaiak öltözőjét majd szétvetette az öröm és a győzelmi eufória, míg a másik oldal letörten, csendben, fejlehajtva távozott a számukra régóta "mumusnak" nevezhető sporttelepről. Talán ha nem "szomszéd várak" illetve kerületek lennének, több sikerrel járnának oda...

Az Építők egészen elképesztő novembert produkált, 5 mérkőzéséből négyet megnyert egyen pedig döntetlenre végzett, a Pénzügyőr mellett a Testvériség és a SZAC skalpját is begyűjtötte. Ezek után lehet a Csepel is elgondolkodhat, hogy ősszel még lejátsza-e ellene az elmaradt meccset, bár ők is remek formában vannak, jó kis találkozó lenne.

BLSZ III. 1. csoport: Harmincnyolc perc alatt 11 gól

istenhegy cshc

Érdekesen alakult az eredmény a BLSZ III. osztály 1. csoportjában a záró fordulóban lejátszott Istenhegy FC – CSHC 94 SE mérkőzésen. Az 52. percig 0-0 volt az állás, azt követően viszont „gólzápor” következett a csepeliek jóvoltából. Az alaphangot Horváth Balázs adta meg két góllal, majd a vendégek meg sem álltak kilencig. A hazaiaknak is volt két találatuk és így alakult ki a 2-9-es végeredmény.

„Az első félidőben is voltak helyzeteink, ám azokat nem tudtuk kihasználni – nyilatkozta Halászi Ferenc, a CSHC 94 SE edzője – A második félidőre változtattunk a csapat szerkezetén. Horváth Balázs a középályáról előre ment középcsatárnak, ez jó döntés volt, mert ötször betalált az Istenhegy kapujába. Eredményesek voltak a cseréink is, hiszen Verhoczki László és Böjthe Brúnó is gólt szerzett. A két fiatal játékosunknak, a 19 éves Verhoczkinak és a 16 éves Böjthének ez volt az első találatuk a felnőttek mezőnyében. A fiatalok teljesítménye bíztató a folytatást illetően. Egyébként a 17 éves Nagy Péter két gólt szerzett ezen a meccsen. Újabb győzelmünkkel az élmezőnyben vagyunk, és ha tartjuk ezt a pozíciót, akkor megvalósulhat a tervünk, a BLSZ II. osztály.”