Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

kelenfotokanizsay

A múlt héten SZAC elleni veresége miatt hosszú idő után elhagyta a bajnokság első helyét a bajnokság eddigi meglepetéscsapata, a Kelen SC. A 2. pozíció azonban csak egy hétig tartott, miután az Újpest 2-vel döntetlenezett a REAC, a Kelen egy Építők elleni hetessel visszavette az előnyt.

Kelen SC - 43.sz. Építők 7-0

BLSZ1. 11. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Ahogy a beharangozóban írtuk jelenlegi állapotában a hazai csapat volt a mérkőzés esélyese, és ennek megfelelően Zsiborás Zalán közelről belőtt labdájával meg is szerezte a vezetést. Három perc múlva megduplázta előnyét a hazai csapat, a Budapest válogatottban is rendre helyet kapó Bakó Krisztián, egy laposan bepasszolt labdát 8 méterről lőtt a kapuba. A félidő végén megtoldotta előnyét a Kelen, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccset Egy kontratámadás végén Kádár Máté kicselezte védőjét majd a hosszú felső sarokba lőtt.
A szünettől aligha lehetett nagy fordulatot várni, és nem is jött, hanem folytatódott a hazai gólzápor. A 62. percben Koós Bálint a kapujából kifutó Haraldseid kapus mellett eltolta a labdát, majd az üres kapuba lőtt. Két perc múlva 5 lett az előny, egy szép támadás végén ismét Koós Bálint volt a befejező.
10. perc múlva a hazaiak házigólkirálya is megszerezte szokványos gólját, Balogh Bence 16 méterről lőtt a bal alsóba. A végső csapaást a 74. percben adta meg a zöld-fehér csapat, egy szöglet után a két perce pályán lévő Bodnár Máté fejelt 6 méterről a kapuba. 7-0

fotó: Kanizsay Zoltán