Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

csep szac2018

Szerdán 14:30-tól pótolták a Magyar Kupa forduló miatt elhalasztott Csep-Gól – 1908 SZAC mérkőzést. A két újonc találkozója 0-0 maradt és ez leginkább a nagyon fontos védéseket bemutató Federico Groppioninak volt köszönhető. A Csep-Gól kapusa remekül védett.

Csep-Gól -1908 SZAC

BLSZ1. 6. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A 21. percben volt a találkozó első igazán komoly helyzete, Kemerle Dániel pontos beadása után Veres Péter lőtt kapásból 9 méterről, de Groppioni fogta a ziccert.

Hat perc múlva ismét a SZAC próbálkozott, Kemerle Dániel ezúttal maga vette kezébe az ügyet, de miután kicselezte az olasz kapust a kapu mellé pöccintett.

A 40. percben ismét a hazai hálóőr volt főszerepben, amikor Balogh Tibor közeli próbálkozását védte bravúrral. 4 perc múlva nem volt ekkora védésre szüksége, mert Kemerle Dániel hiába adott óriási labdát Diós Péternek, a vendégek játékosa gyengén lőtt kapura így könnyű zsákmánynak bizonyult a lövése.

A második játékrész első felében kevésbé volt erőteljes a SZAC, és ezt a kis változást majdnem ki is használta a hazai csapat, a 66. percben a csereként beállt Schrammel Ádám szép átvétel utáni lövését követően a szintén kényszerből a padról beszálló Orczi Kristóf nagyon nagy bravúrral védett.

A következő nagy lehetőség a túloldalon volt, amikor Kemerle Dániel 10 méteres lövésénél ismét Groppioni volt a főszereplő egy szép védéssel.

A 83. percben a Csep-Gól szerezhetett volna gólt, de Fodor Attila remek próbálkozását Orczi Kristóf hárítani tudta.

A hajrá ismét a SZAC csapatáé volt, amely háromszor is eldönthette volna a meccset. A 85. percben Kemerle Dániel szélre tartó labdáját kiütötte Groppioni, majd a kipattanóból kapura tett labdát is védte a kapus.

A 92. percben újra eldőlhetett volna meccs, de a csereként beállt Varga Örs sem tudott túljárni a hazai kapus eszén.

Vélemény:

Hargitai László (a SZAC vezetőedzője): - Megérdemeltük volna a győzelmet, több lehetőségünk volt, és ha nem Gropponi véd, akkor szerintem több góllal is nyerhettünk volna.

A mérkőzés legjobbja: Federico Groppioni

A hazaiak kapusának kezében olyan labdák ragadtak benn, amelyekből általában gólok szoktak születni. Remek formában védett a végletekig koncentráló hálóőr.

A mérkőzés osztályzata: 6

Nem ez volt az elmúlt évek legjobb mérkőzése, de a küzdelemre nem lehetett panasz és a két csapat kitett magáért. Az egy ponttal a hazaiak lehetnek elégedettebbek, de ők is értékes pontot szereztek, mert ha a Csep-Gól a második félidőben még élesebb lett volna elől, akkor akár 1-0-al ők is megnyerhették volna ezt a meccset. A Harsányi Antal sérülése miatt a félidőben beszálló Orczi Kristóf is mentett, amikor kellett.