Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

kelen ujpest

Az első félidőben az Újpest többet birtokolta a labdát, de támadásaiban nem volt átütő erő, a jól megszervezett Kelen védelemnek nem jelentett különösebb nehézséget azok kivédekezése.
A hazaiak remek formában lévő támadójuknak, Balogh Bencének köszönhetően az első lehetőségüket kihasználták, és fontos gólt szereztek. A félidő utolsó 10 percében benne volt a Kelen játékában, hogy akár tovább növelje előnyét, de ez nem sikerült neki. A második játékrész elején az Újpest egyenlített, és innentől az volt a fő kérdés, hogy meg tudják-e szerezni a győztes gólt, vagy nem. Ez sem sikerült.

Kelen – Újpest 1-1 (1-0)

BLSZ1. 7. forduló

kelenujpest4

Óvatosan kezdték a csapatok a forduló rangadóját. A mérkőzés elején az Újpest volt meddő mezőnyfölényben, a kissé mintha szándékosan hátrébb vonuló, kivárásra és kontrákra berendezkedő Kelen ellen. Mindenesetre a hazaiak védekezése jól működött, mert az első igazi újpesti helyzet egy szabadrúgás volt, amikor Németh Kristóf bal sarokba tartó szabadrúgását kiütötte Haála Kada.
A Kelen taktikája bejött, mert az első újpesti védekezési megingást kihasználta. A hazaiak legeredményesebb játékosa, Balogh Bence került helyzetbe, kicselezte Banai Dávidot, majd kisodródott helyzetből egy visszaérő védőtől is zavartatva a hálóba lőtt. 1-0

kelen ujpest2

Ezután kétszer is egyenlíthetett volna az Újpest, a nagyobb helyzet Horváth Róberté volt, aki a 35. percben 13 méterről balról kevéssel lőtt a kapu fölé.

A félidő utolsó 10 perce a Kelené lehetett volna, kétszer is megvolt a lehetőségük, hogy gyors kontrával tovább növeljék előnyüket és ezzel akár a végső kimenetelt jelentősebben meghatározó előnyre tegyenek szert. Ez elmaradt.

A második játékrészre egy elszántabb és jobb Újpest érkezett meg, és egy szerencsés góllal az 51. percben egyenlítettek is. Egyed Botondról pattant be egy szöglet után saját kapujába a labda. 1-1

kelen ujpest3
A gól után a Kelen is próbálta fokozni a tempót, de a második játékrész már a vendégeké volt. A 65. percben azért volt egy jó lehetősége a zöld-fehéreknek, de Soltész István távoli szabadrúgásánál résen volt Banai Dávid és kitornázta a bal felsőből a labdát.
A túloldalon több helyzet volt ebben az időszakban, a legközelebb talán Hulicsár Máté állt a gólhoz, akinek remek lövését bravúrral ütötte szögletre Haála Kada.

A döntetlennel maradt a Kelen az első, az Újpest visszacsúszott a harmadik helyre, és a két csapat között már ott a bajnok REAC, amely a Gázgyár otthonában 2-0-s győzelmet aratott.

Fotók: Kanizsay Zoltán