Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

mun mltc

Stílusosan, jól futballozott a Zséli László vezette Mátyásföld a MUN otthonában a BLSZ2. 6. fordulójában. Ennek megfelelően Zubonyai Viktor lövése után egy ellenfélről bepattant labdával már a 16. percben meg is szerezte a vezetést. A gól után az látszódott, ha tovább folytatja a sokpasszos, támadószellemű játékát a vendég csapat, akkor a MUN-nak aligha lesz esélye. A vendégek így is tettek, de a félidőig nem szereztek újabb találatot. A második játékrészre összeszedték magukat az egycsatáros játékkal játszó hazaiak, de a gól a második félidő első felében nem igazán volt még benne a játékukban.

Egy eladott mátyásföldi labda után mégis meg tudták szerezni az egyenlítő találatot, Kozma Zoltán használta ki higgadtan a ziccert. Innentől nyílt volt a mérkőzés, de a 65. percben a védő Szépe Norbert egy szép fejessel visszavette a vezetést a vendégeknek. Majd a MUN egy kapufáig és egy ziccerig is eljutott, de a 4 perces hosszabbítás ellenére is maradt az 1-2.

A csapatok remek mérkőzést játszottak egymással, az MLTC helyenként látványos csapatjátéka miatt, míg a Tánczos Ferenc vezette MUN csapategysége, és küzdeni tudása miatt dicsérhető.

A mérkőzés osztályzata: 7

Izgalmas, hajtós mérkőzés volt, amelyen összességében megérdemelten nyert a vendég csapat, de a döntetlen végig benne volt a találkozóban.