Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

budafok svab

Minden előjel háromesélyes mérkőzésre utalt a BMTE II – Svábhegy találkozó előtt, óvatos edzői nyilatkozatok, megoszló tippek a BLSZ-totón, és az eddigi szereplés is egy izgalmas nehezen eldőlő meccset predesztinált. A pályán azonban nem ez történt. Bár Schróth Lajosnak, a hazaiak edzőjének végül igaza lett…

BMTE II - XII. Kerület Svábhegy FC 5-0

BLSZ1. 5. forduló

„Ki-ki mérkőzés következik a Hegyvidék ellen, a helyzetekkel jobban sáfárkodó csapat fog nyerni. -mondta Schróth Lajos a mérkőzés előtt. A BMTE II edzőjének óvatossága nem volt véletlen, hiszen az előző fordulóban a Gázgyárral rendesen kibabrált Bajzik József ’Hobo’ csapata. A budafoki edző azt is mondta, hogy nem fognak neki menni az elején a Svábhegynek… Mindezek ellenére hamar eldöntötték a meccset, és főleg azért, mert a helyzetekkel jól sáfárkodtak.

A 2. percben alakított ki először lehetőséget a Budafok, egy szép támadás végén Farkas Bálint lőtt 17 méterről kevéssel a kapu mellé. 5 perc múlva a következő helyzetet már kihasználták a hazaiak, egy vendég védelmi megingást követően Harsányi Dániel került helyzetbe, aki nem túl biztatóan tette kapura a labdát, de a korábbi budafoki játékoson Marczinka Tamáson egy picit irányt váltott a játékszer, így az védhetetlenül került a kapu bal sarkába. 1-0

A hazai helyzetkihasználás a 12. percben 66 százalékosra javult, Harsányi Dánielé pedig maradt 100 százalékos, amikor is Kovács Gergő remek indítása után a kapujából kilépő, de tehetetlen helyzetben lévő Nándori Mártont mellett magabiztosan lőtt a kapuba. 2-0

A gólok után kissé visszavett a Budafok a lendületből, és mindkét oldalon kezdték feldolgozni a csapatok, hogy negyedórával a mérkőzés előtt még mennyivel másképp álltak a dolgok. A Svábhegy mindenesetre csak kereste múlt heti önmagát, és az első lehetőségecskéje, az a 44. percben volt, amikor a hazaiak kapusának ki kellett tornásznia egy kapura tekeredő szögletet.

bmte svabhegy

A második játékrészben a vendég csapat érthetően feljebb jött, de egy félpályánál eladott labda után az 52. percben ismét a Budafok lőhetett volna gólt, három gyors passzt követően Balogh Dávid lőtt balról 9 méterről a hosszú kapufára.

Harsányi Dániel kellett a kapu elé ezen a napon, aki az 58. percben a 3. ziccerét is kihasználta (3/3), a 17 éves támadó Balogh Dávid passza után 13 méterről nagyon higgadtan lőtt a kapu jobb sarkába. 3-0 Pontos, precíz befejés volt.

Ezzel a mérkőzés gyakorlatilag teljesen eldőlt, hiába javulgatott a Svábhegy, és küzdött becsülettel, a játékukban nem igazán volt benne a gól, legalábbis három biztos, hogy nem.
Harsányi Dánielben viszont még lehetett volna egy, de meglepő módon a 4. ziccerét nem tudta a kapuba rúgni, Nándori Márton ezúttal kifogott rajta.

A 73. percben Schróth Lajos új támadónak adott lehetőségét, az Újbudáról igazolt nagy játékkedvvel játszó Földi Dániel pedig 8 perc múlva össze is hozott egy tizenegyest, amit be is lőtt. Ezzel lett 4-0

Majd a 91. percben tovább kozmetikázta borzalmas bajnokságbani gólkülönbségét a BMTE II, Markovics Ádám remek jobb oldali beadása után ismét Földi Dániel érkezett a hosszún, és becsúszva a hálóba rúgta a labdát. 5-0

A mérkőzésen végig a Budafok akarata érvényesült, megérdemelt győzelmet arattak az önmagát ezen a délutánon nem találó, többre képes Svábhegy ellen.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Harsányi Dániel lett.

Az első góljához szerencse is kellett, de aztán kegyetlenné vált a kapu előtt. Olyan higgadt volt, amilyennek egy támadónak elnnie kell mindig.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Nem volt nagy iramú a mérkőzés, és az izgalmak is elmaradtak. A Budafok eredményesen játszott, a Svábhegy viszont csak küzdött, becsületükre legyen mondva, hogy a végsőkig. A vendégek védelme a mérkőzés elején indiszponált volt, amit a hazaiak gyorsan kihasználtak.