stat

tf mltc

TF SE - MLTC 2-1

BLSZ2. 4. forduló

Jól kezdett a TF az MLTC ellen, és kis híján már a 10. percben vezetést szerzett. Püski Zsombor kicselezte a kapust, majd lőtt, de Kiss Bence kirúgta a labdát a gólvonalról.
A 17. percben aztán nagyot fordult a kocka, Barsi János elütötte, a gólratörő Nagy Ádámot, így a hazai kapust kiállította Vida Gábor játékvezető. Ezután a 18 méterről elvégzett szabadrúgásból nem született gól. A félidő végéig sem tudott mit kezdeni a helyzeti előnnyel a Mátyásföld.
Ennek ellenére nekik állt a meccs, egészen az 56. percig amikor Nagy Hunor szöglete után a Püski Zsombor fejesből megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 1-0
Hat perc múlva tovább romlott az MLTC helyzete, a 62. percben Marton Gergő szerzett gólt egy kapushibát kihasználva. 2-0
Zavarban volt a vendég csapat a két gyors találattól, és 3 cserével próbált javítani a helyzetén.
A változtatás csak a hajrában hozott eredményt. a 88. percben Kutasi Vitéz Bálint labdát szerzett, amely Labai Péterhez került, ő visszaadta Kutasinak, akit a büntetőterületen belül megrúgtak. A játékos bár nem esett el, Vida Gábor megadta a jogos büntetőt. A tizenegyest Nagy Ádám magabiztosan rúgta a kapuba. 2-1
A véghajrában hiába tett meg mindent a Mátyásföld, majdnem ők kaptak újabb gólt, amikor a menteni igyekvő Labai Péter a saját felső kapufájára fejelt.
A TF eltüntette az emberhátrányt több mint 70 percen keresztül, és szép győzelmet aratott az ezen a napon magához képest gyengén futballozó MLTC ellen.