Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

csep gol penz2

Feszült mérkőzést játszott egymással a BLSZ2-ben a feljutásért küzdő Csep-Gól FC és a negyedik helyen álló Pénzügyőr II. csapata.

Csep-Gól FC - Pénzügyőr SE II.  1-1 (0-1)

BLSZ2. 29. forduló

A csepeli csapat kezdett rámenősebben, de az első igazi helyzet a Pénzügyőré volt, a 21. percben Farkas Máté 13 méterről leadott lövését bravúrral védte Groppioni.

5 perc múlva egy kiugratás után Marticsek Ádám került helyzetbe a túloldalon de a Pénzügyőr kapusa, Hajdu Gergely a tizenhatoson kívülre futva előbb ért oda a labdára.

A 29. percben megszerezte a vezetést a Pénzügyőr Mizsei Péter remek centerezése után Buzás Viktor 8 méterről kapásból a hálóba lőtt. 0-1

A félidő végén közel járt az egyenlítéshez a Csep-Gól, de Tóth Attila lövését követően Hajdu Gergely óriásit védett.

A második félidő elején egy lesgól bőszítette a hazaiakat, Kalácska Csabát látta lesen az asszisztens.

Ahogy telt az idő egyre feszültebbé vált a hangulat, mert ez az állás a Csep-Gól feljutásának elúszását jelentette.

Tudták ezt ők, és nagyon mentek előre, a 65. percben ismét Hajdu Gergelynek kellett bemutatnia Kalácska Csaba óriási helyzete után.

Igyekezetük a 81. percben ért célt, amikor egy beadásnál Vajda Zoltánnál tizenhatoson belüli kezezést látott a játékvezető, amiért büntetőt ítélt.

A tizenegyeshez a Csep-Gól vezéregyénisége, a kapus, Federico Groppioni állt oda, és nagyon magabiztosan lőtt a jobb sarokba. 1-1

A hajrá még izgalmas maradt, mert a 84. percben 10 főre fogyatkozott a Csep-Gól, Szabó Krisztián második sárgás kiállítása miatt.

Az eredmény azonban már nem változott a csepeli csapat nagyon fontos pontot szerzett, és amennyiben az utolsó fordulóban megveri a már kiesett FFC-t, akkor feljut a BLSZ1-be.

Amennyiben nyernek, egy kiadó feljutó hely marad, amiért az 1908 SZAC és a BVSC egymással fog megküzdeni.

Azon a meccsen a győzelem mellett a döntetlen is elég a SZAC-nak a feljutáshoz, viszont a zuglóiaknak mindenképpen nyerniük kell.