Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

pse rtk

A negyedik helyen álló Pénzügyőr II. a kiesés elkerüléséért küzdő Rákosmente csapatát fogadta a BLSZ2. 28. fordulójában. A hazaiak nagy esélyesei voltak a találkozónak, de az RTK bebizonyította, hogy sok van benne, és ha ezt kihozza magából, akkor nem könnyű őket megverni.

pse rtk blsz2

A mérkőzés elején a Pénzügyőr lépett fel inkább támadólag, de az első igazán nagy lehetőség a vendégeké volt. A 20. percben Szilágyi Károly remek bal oldali lövése a jobb kapufáról a bal oldalira pattant, majd onnan kifelé. A kipattanó labdát Sztancsik Máté lőtte fölé.

A 27. percben a PSE is határozottan válaszolt. Nagy Krisztián 13 méterről a bal kapufát találta telibe.

A 32. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, Kalácska Albert jobb oldali beadás után Hajrizi Albert lőtt közelről a hálóba. 1-0

A félidőig maradt a hazai előny. Kiegyenlített játékot láthattunk, több hazai helyzettel.

A második játékrész elején úgy tűnt, hogy a Pénzügyőr pontot tesz a meccsre, mert a 47. percben egy kiugratás után Nagy Krisztián 14 méterről a hálóba lőtt. 2-0

Az RTK azonban gyorsan visszahozta magát a meccsbe. A 49. percben Szilágyi Károly 16 méterről remek gólt rúgott a bal sarokba. 2-1

Az 56. percben óriási Pénzügyőr helyzet maradt ki. Horváth Krisztián forintos labdája után Csicsvári Milán lőtt közelről a kapu fölé.

Egy perc múlva Csicsvári már nem hibázta el az adódó lehetőséget, és Jencsi Szilárd Pazar beadása után a hálóba fejelte a Pénzügyőr harmadik gólját. 3-1

A 65. percben újabb gólt szerzett a PSE. Egy kipattanó labdát Hajrizi Albert 14 méterről úgy tette el a labdát laposan a rövid sarokba, mint a profik. A kapus nem védhetett. 4-1

Amikor már úgy tűnt, hogy nincs visszaút az RTK-nak, ismét talpra állt, és két perc múlva Szilágyi Károly beadása után Móricz Dávid fejelt gólt. 4-2 Ez is szép találat volt.

A 84. percben még nyíltabbá vált a meccs, mert Németh Ádám megállította kapura törő ellenfelét és ezért a Pénzügyőr kapusát kiállították. A 18 méteres szabadrúgás utáni kipattanót Kárpáti Richárd közelről a kapuba rúgta. 4-3

A hajrában a PSE nem engedte igazán közel jutni a kapuhoz ellenfelét, amely így nem tudta megszerezni az 1 pontot.

Jó meccset láthattunk, amelyen mindkét csapat mutatott szép dolgokat. Ha az RTK hozzáállása és küzdőszelleme a hátralévő két meccsén is ilyen lesz, akkor aligha fog kiesni. A Pénzügyőr felszabadultan, és helyenként látványosan játszott, győzelme talán csak a véghajrában forgott veszélyben.