Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

hegy ubv

A kiesés elleni harc szempontjából fontos mérkőzést játszott egymással a BLSZ1-ben a Hegyvidék és az Újbudai FC Voyage, a találkozót a 21. fordulóból pótolták a csapatok.

Hegyvidék - Újbudai FC 3-2 (2-1)

BLSZ1. 21. forduló

hegy ubvosszeallitas

A mérkőzés az Újbuda számára indult jobban, az első percekben az ő akaratuk érvényesült, ráadásul a 11. percben a vezetést is megszerezték. Faragó Bálint óriási labdát adott Földi Dánielnek balról a tizenhatos jobb sarkához, Földi lőtt is és egy védő lábán megpattanó labdája pedig a felső kapufáról a gólvonal mögé jutott. 0-1

Egy perc múlva óriási helyzettel válaszolt a Hegyvidék, Bánk Levente jó passza után Zách Tamás lőtt 16 méterről kevéssel a kapu mellé.
A 25. percben az Újbuda Gecse Milán szögletével veszélyeztetett, Sóvári Dánielnek ki kellett ütnie a kapuba tartó labdát.
Egy perc múlva ismét a Hegyviék jött, Somogyvári Norbert ment el a jobb szélen majd élesen belőtt labdája egy védő lábát érintve elsuhant a hosszú sarok mellett. A beadott szöglet után Bánk Levente fejelt a felső kapufára.
A 31. percben Bánk Levente adott nagy labdát Jakab Máténak, az Újbuda kapusa, Balogh Ferenc lábbal nagyot védett.
Két perc múlva a túloldalon született majdnem gól, Földi Dániel lövése után Sóvári Dániel mentett a jobb sarok elől.
Aztán a 35. percben már a hálóban volt a labda, Jakab Máté remek passza után Zách Tamás lőtt 14 méterről a hosszú sarokba. 1-1
A 41. percben már az előny is a Hegyvidéknél volt. Bánk Levente lövését még bravúrral védte Balogh Ferenc, de a kipattanó labdát Scheffer Bence a hálóba fejelte. 1-2
A 44. percben, az ÚBV is egyenlíthetett volna, Faragó Bálint beadása után Németh Attila fejelt kevéssel mellé.
A második félidőben kevesebb volt a helyzet viszont a gólok és az események ekkor sem maradtak el, a 74. percben Riba Zoltán 18 méterről a jobb sarokba rúgta az egyenlítő gólt. 2-2
A 76. percben emberhátrányba került az Újbuda miután reklamálásért Barabási Béla piros lapot kapott. Ezután a Hegyvidék egy kapufáig jutott még, majd a 86. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot!
Bánk Levente 14 méterről lőtte meg a Hegyvidék 3 pontot jelentő gólját! 3-2

A mérkőzés osztályzata: 6
Izgalmas, fordulatos mérkőzést láthattak a kilátogatók.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Bánk Levente lett.
Remek csatárteljesítményt nyújtott. A Hegyvidék második góljában is fontos szerepe volt, a harmadikat ő szerezte. Nehéz volt tartani, és az Újbudának ezúttal nem is sikerült.