Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

33 fc beac

Egy különleges mérkőzésre látogattunk ki szombat délután a nagyszerű Varga Zoltánról elnevezett zuglói sporttelepre. Az a sporttörténelmi tény vonzott minket erre a meccsre, hogy a BEAC és a 33 FC majdnem napra pontosan 117 évvel ezelőtt találkozott egymással az akkor induló másodosztály bajnoki rajtján. Az 1901. március 28-án, a Millenárison megrendezett mérkőzés volt az első másodosztályú találkozó.
Ekkor a vendégként feltüntetett 33 FC 6:1 arányban diadalmaskodott a BEAC felett.

33fc beac

beac 33

E két nagy múltú klub randevúzott tehát most a BLSZ III/2 csoportjában. Azon csapatok, akiknek mezét olyan híres labdarúgók viselték anno mint Schlosser Imre, Orth György, Lyka Antal, Titkos Pál vagy a kora kiválósága Zsák Károly a 33 FC halhatatlan emlékű kapuslegendája. De említhetnénk a BEAC csapatából Pluhár Istvánt is, ki később sikeres újságíró- majd rádió riporter lett. Nos, ilyen nagy múlttal futottak ki a csapatok a műfűre.

Maga a mérkőzés nem is indulhatott volna jobban egy semleges néző számára, mert már a 3. percben megszerezték a vezetés a hazaiak. Flaskay Miklós szögletét Furuglyás Kristóf fejelte a felső lécre, ám a kipattanó labdát Gál Péter 5 méterről a kapu jobb alsó sarkába juttatta. 1-0

A folytatásban is adódtak lehetőségek mindkét kapu előtt. Előbb Nizák Jenő 25 méterről kínálta meg egy erőteljes lövéssel a 33 FC kapujában Zsák Károly helyén álló Vincze Zsoltot, ám a kapus fölé tudta ütni a bombát. Majd nem sokkal később a másik oldalon Ribényi Máté passzával Murányi Domonkos lépett ki a védők közül, de 7 méteres lövését Sziráki András lábbal hárította.
Az első fertályóra végén egy bedobás után ismét Murányi Domonkos próbálkozott egy 20 méteres szép lövéssel, de Sziráki András ismét a helyén volt, és a jobb felsőbe tartó labdát fölé tudta piszkálni.
Aztán a 33 FC kissé magához ragadta a kezdeményezést, melynek eredményeképpen meg is született az egyenlítés. Körösi János Péter szöglettel felérő bedobásába Bellon Péter a kaputól 6 méterre az alapvonalnál állva beleért, és labdája a jobb kapufáról a hálóba vágódott. 1-1

Innentől a csapatok kissé beletemetkeztek a mezőnyjátékba, aminek csendjét/egyhangúságát a 39. percben Flaskay Miklós törte meg egy szép 18 méteres fordulásból leadott lövéssel, mely után a labdát a 33 FC kapusa Vincze Zsolt a léc alól ütötte ki.
De a 43. percben már nem volt ellenszer a BEAC góljánál. Egy kapuskirúgás után Flaskay Miklós verekedett ki magának egy labdát, majd Porogi Mátyáshoz játszott, aki 6 méterről, balról a kapu közepébe gurított. 2-1.

33beac
A második félidőt érthetően jobban kezdte a 33 FC, mert rögtön a kezdés után Bellon Péter egy sokérintős szép, tetszetős támadás végén 8 méterről a jobb kapufára lőtt.
Azonban a másik oldal sem maradt adós a válasszal, mert néhány perc elteltével Flaskay Miklós léphetett ki a védők között, de Vincze Zsolt ezúttal lábbal mentett.
A hajrához közeledve előbb Murányi Domonkos játszotta magát tisztára, de lövését szép mozdulattal védte Sziráki András, viszont a másik oldalon, már nem találtak ellenszert a vendégek a hazaiak találatára.
A 80. percben Papp Gábor csapott le egy labdára a 33 FC kapujától 25 méterre, majd elemi erővel zúdította azt a kapu bal oldalába. 3-1.

Egy perc elteltével Bellon Péter keresetlen szavakkal közvetítette a mérkőzést és formált véleményt a játékvezető tevékenységéről, aminek azonnali piros lap lett a jutalma.
Ez a mozzanat már meg is pecsételte a második helyezett csapat helyzetét a mérkőzésen, az meg pláne, hogy a 83. percben Furuglyás Kristóf bedobását Porogi Mátyás tovább tette, és a középen érkező csereként beálló Taller Balázs Domonkos 7 méterről a jobb sarokba lőtte. 4-1.

Zárásként még Papp Gábor jelentkezett egy 35 méteres bombával. Ezúttal bal lábbal próbálkozott, s labdája a jobb oldali felső és oldalsó kapufa találkozásánál találta el a 33 FC kapuját, am onnan fölé pattant.
Nem volt rossz találkozó, és talán jobb is lehetett volna, de a Varga Zoltán pálya egy kisebb méretű sportpálya, ahol nem adódik sok hely a támadások szövögetésre.
A látottak alapján nem volt meglepő az eredmény, de a tabella második helyén álló 33 FC-től több is telhetett volna.
Örülünk, hogy ezek a csapatok még megvannak, és segítségükkel vissza-vissza tudunk pillantani a magyar labdarúgás halhatatlanjainak nagy csarnokába.