Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

budapestvalogatott

Május 9-én a Budapest Válogatott az UTE U19-es csapatát fogadta Budafokon. Csapatunkban voltak hiányzók, az Építők különítménye (Kavalecz Márk, Kórodi Viktor, Demeter Viktor) például sérülések miatt egy az egyben kimaradt és a Kelenből Alex Van Den Aker sem tudott pályára lépni. Helyettük a Hegyvidékből Csaszni Nándor és Somogyvári Norbert ugrott be.

A Budapest válogatott UTE U19 ellen pályára lépő kerete:
Markovics Ádám (BMTE II.), Kecskés Gergő (BMTE II. ), Kramár Dániel (BMTE II.), Bakó Krisztián (BMTE II.), Hoffmann Norman (1908 SZAC), Lajos László (ASR Gázgyár), Lóska Csaba (ASR Gázgyár), Erdei Péter (PSK), Nagy Gergő (PSK), Csabai Tamás (Kelen SC), Zubány Miklós (Testvériség SE), Elek Dániel (Testvériség SE), Pósa Dániel (Testvériség SE) Csaszni Nándor (Hegyvidék) Somogyvári Norbert (Hegyvidék)

Budapest Válogatott – UTE U19 1-1 (1-1)

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést az Újpest csapata, az első igazi lehetőség mégis a Budapest Válogatotté volt, a 12. percben Pósa Dániel 16 méterről csak kevéssel lőtt a kapu mellé.
Az első negyedóra végén aztán megszerezte a vezetést az UTE, Tajti Bálint 17 méterről annyit sem tévedett, mint Pósa és a labda Zubány Miklós kapujának bal sarkában landolt. 1-0
Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, bő 5 perc múlva egy labdaszerzés után Markovics Ádámhoz került ki a labda, ő pedig jobbról tökéletesen adott be, ahol Lóska Csaba érkezett, védőjétől szorongatva először  felfelé fejelte a labdát, majd pedig a hálóba. 1-1
A hajtós, színvonalas félidőt ezzel az 1-1-es eredménnyel zárták a csapatok. Az UTE sortcserélt, mi pedig négyet,  Markovics Ádám, Kramár Dániel, Zubány Miklós és Lóska Csaba lejött, Hoffmann Norman, Csaszni Nándor, Somogyvári Norbert és Erdei Péter pedig bement.

A mérkőzés továbbra is megtartotta jó tempóját, és egy újpesti védelmi hiba után Somogyvári Norbert már az 52. percben helyzetbe került, de pechére 12 méterről a kapufára emelt.
Az UTE egy nagy ziccerrel válaszolt, de Hoffmann Norman lábbal hatalmasat védett. A 62. percben ismét Budapest következett, Elek Dániel tekert egy szabadrúgást mértanian Bakó Krisztián fejére, aki nem sokkal fejelt fölé.
Ezután az Újpest kétszer is eldönthette volna a meccset, de a labda mindkétszer a kapufán kötött ki.
A záró akkord a Budapest Válogatotté volt, Csabai Tamás fejjel eldönthette volna a meccset, de labdája nem talált kaput.
Összességében egy színvonalas, hajtós és mindkét csapat számára hasznos edzőmeccset láthattunk. A meccs egyetlen kellemetlensége az volt, hogy Erdei Péter bokasérülést szenvedett, így a Pestszentimre csupaszív játékosára többhetes kihagyás vár.

A Budapest Válogatott legközelebb Komáromban lép pályára egy három csapatos megyék közti tornán, ahol ellenfele a házigazda Komárom-Esztergom megye mellett Fejér Megye csapata lesz.