tf gaz 2018

TF - ASR Gázgyár 3-3

BLSZ1. 23. forduló

Szűcs Lajos 400 perc után gólt kapott! Nagy meccs volt a TF – Gázgyár!

Jó mérkőzésnek ígérkezett a kiesés elkerüléséért küzdő, de mostanában remek formába lévő TF és a dobogóra hajtó Gázgyár csatája. A TF legutóbbi négy meccsén a korábbi válogatott kapussal, Szűcs Lajossal a kapuban gólt sem kapott, és 8 pontot gyűjtött, és a Gázgyár is négy meccse veretlen volt a találkozó előtt.

Most a TF kezdett jobban és bár a játékban kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok a 19. percben Suskó Ádám lába 19 méterről elsült, a labda pedig a remek lövés után a bal sarokban landolt. 1-0 Tíz perc elteltével már két gól volt a hazai előny, Marton Gergő felívelése után Suskó Ádám fejelt a jobb sarokba. 2-0  Suskó Ádám a 44. percben majdnem a mesterhármast is elérte, de balról 14 méterről leadott lövése a jobb kapufa felső részéről jött ki.

A TF-nek állt a meccs egészen a 45. percig amikor egy szöglet után Fehér Kende egy leheletnyit hozzáért a labdához, amely a hosszú sarokban kötött ki. 2-1 Ezzel Szűcs Lajos eddigi BLSZ1-es pályafutásának rekordja lezárult, több mint 400 perc után kapta meg első gólját.

A találat nagyon fontos volt a Gázgyárnak, mert még a szünet előtt teljesen nyílttá vált újra a találkozó.
A szünet után pedig még jobban azzá vált! A 47. percben Lóska Csaba bal oldali beadása Orza Andrei érkezett a hosszú saroknál és 8 méterről becsúszva a hálóba lőtt. 2-2

Képességei szerint kezdett játszani a Gázgyár, és ebben az időszakban uralta a meccset. Érdekes is volt, hogy az 58. percben mégis újra hátrányba került. Czagány Botond jobbról becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd középre passzolt, ahol az érkező Marton Gergely közelről a hálóba juttatta a labdát. 3-2

A Gázgyár azonban nem hagyta veszni az izgalmas és látványos találkozót, és a 78. percben egy jobb oldali beadás után Fehér Kende 8 méterről a hálóba fejelte az egyenlítő találatot. 3-3
A 91. percben a meccset is megnyerhette volna a Gázgyár, de Balló Harold helyzeténél Szűcs Lajos nagyot védett, megvédve ezzel az összességében igazságos döntetlent. Látványos jó meccset láthattak a Budafokra kilátogatók.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7
Sem az iramra, sem a látványra nem lehetett panaszunk, az izgalmakra pedig végképp nem. A második félidőre lebilincselővé vált a találkozó, amely végig izgalmas volt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Suskó Ádám volt.
Magabiztosan használta ki lehetőségeit, csak a balszerencséjén múlt, hogy nem zárta mesterhármassal az első félidőt. Remek teljesítményt nyújtott.