Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

szpmun

A dobogóra ácsingózó Szent Pál Akadémia FC a tavasszal 3 vereséggel rajtoló MUN SE csapatát fogadta az Ikarus Sporttelepen a BLSZ2. 21. fordulójában.

Ősszel 3-2-re a MUN nyert, így a hazaiakat a visszavágás vágya is ösztökélte.

Szent Pál Akadémia  - MUN SE 3-1

a mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

A találkozó presztízsét az adta, hogy a MUN-ban sok olyan játékos és edző is van aki a Szent Pálban is futballozott. A MUN kezdett veszélyesebben, már a 40. másodpercben Szabó Dávid 8 méteres fejese alig kerülte el a kapu jobb alsó sarkát. Válaszul a másik oldalon Cornides Krisztián 24 méterről ravaszul kapura nyesett egy szabadrúgást, ami szintén kevéssel szállt el a kapu jobb felső sarok mellett.
Hol az egyik, hol a másik fél került minimális fölénybe, de igazán komoly helyzet egészen a 26. percig nem alakult ki. Ekkor Cornides Krisztián szabadrúgása után Torma Kristóf gurított keresztbe a MUN SE kapuja előtt, többen is gólt szerezhettek volna, ám a középen berobbanó Kiss Gyula volt a legszemfülesebb és 8 méterről a kapu közepébe bombázott. 1:0.
Aztán ha egy üzlet beindul alapon újabb találatot jegyezhettek a hazaiak. A 32. percben Cornides Krisztián bal oldali szögletét Takács Gábriel 7 méterről a kapu bal oldalába fejelte.2:0.

A félidő további részében maradt a mezőnyjáték, inkább a MUN SE térfelén tartózkodtak a csapatok, de igazi gólszerzési lehetőség nem adódott egyik fél előtt sem. Ennek ellenére a Szent Pál vezetéséhez szemernyi kétség sem férhetett.
A második játékrészt jobban kezdte a MUN. Mondjuk iparkodásra inkább nekik volt okuk, és igyekeztek is mindent megtenni a gólért. Igyekezetük az 53.percben ért révbe, amikor egy szép vendégtámadás végén Szabó Dávidot szerelték, a játékvezető szerint szabálytalanul. A sokak szerint erősen véleményes büntetőt Kozma Zoltán Csaba értékesítette. 2:1.
Maradt a meglehetősen sok hibával tarkított mezőnyjáték, amit a csapatok az özönvíz szerű esőben vívtak.
A MUN SE igyekezett menteni a menthetőt, de ennek ellenére a Szent Pál szerzett újabb gólt véglegesen lehűtve a vendégek pontszerzési reményét. A 66. percben Torma Kristóf már második gólpasszát adta, amikor élesen a vendégek ötösére varázsolta a labdát, amit Holczer Benedek 3 méterről a bizonytalanul kimozduló és a gól után le is cserélt Koller Tamás mellet a hálóba pöccintett.3:1.

A vége előtt még nem sokkal a csereként beállt Vracaric Dániel jobb oldali beadását Kiss Gyula kapásból, 11 méterről lőtte kapura, de a másik cserejátékos, a vendégek új kapusa Szula János hárította a kapáslövést.
A mérkőzés végén még a MUN SE csapatkapitánya gyűjtött be két sárgalapot igen rövid idő alatt, majd a cserepadról a pályára reklamálni bemenő, és mondandóját minden figyelmeztetés, csitítgatás ellenére elmondani akaró Tánczos Ferenc is a kiállítás sorsára jutott.

Az első félidőben megszerzett előnyét végig megtartotta a Szent Pál Akadémia csapata, annak ellenére, hogy a második játékrész elején kicsit nagyobb fordulatszámra kapcsolt a MUN SE, de csak felzárkózni tudott, egyenlíteni nem. A vendégek részéről elöl mindenképpen több kellett volna, mert Laky Dánielről nem tudtuk meg, hogy hogyan készült fel erre a találkozóra,ugyanis egyáltalán nem volt próbára téve.

Mérkőzés osztályzata 6.
Mérkőzés legjobbja Cornides Krisztián volt, aki adott egy gólpasszt és a mezőnyben jól szervezte csapata támadásait.