Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

ikagaz2018

Az Ikarus és a Gázgyár is két meccsből 0 ponttal kezdte a tavaszt, így érthetően csakis a győzelem volt elfogadható számukra az egymás elleni rangadójukon.

Ikarus  - Gázgyár 5-1

18. forduló

ikagaz2018111

A mérkőzést az Ikarus kezdte jobban. Az 5. percben Horváth Krisztián remek labdát adott Szabó Pálnak, akinek keresztpasszáról belül lemaradtak a támadók. Egy perc múlva viszont a gól már nem maradt el, Horváth Krisztián csent el határozottan egy labdát a hazaiak utolsó védőjétől, majd magabiztosan lőtt a kapuba.
A 12. percben egy nagy kihagyott Gázgyár helyzet következett, Orza Andrei passza után Miklósvári Kornél lövését bravúrral védte Edelényi Dániel. Majd a kimaradt lehetőség után újabb gólt lőtt az Ikarus, Horváth Krisztián sarokkal továbbított a hálóba egy jobb oldali beadást.
A két gól megfogta a Gázgyárt, de ahogy telt az idő kezdett magára találni a csapat, és a 34. percben nem érdemtelenül egy hazai védelmi megingást követően Balló Harold 8 méterről a hálóba lőtt.

Az Ikarus gondoskodott róla, hogy rövid életű legyen a feltámadás, és egy perc múlva egy szép támadás után Orosz József a vendégek számára demoralizáló gólt szerzett.
A 39. percben egy összefejelés után Horváth Krisztián (Ikarus) megsérült és a 41. percben le is kellett cserélni, mivel addigi hőstetteire nem emlékezett, ezért agyrázkódás gyanúja miatt mentőt hívtak hozzá.

A második játékrészben folytatódtak a Gázgyár gyötrelmei, az 58. percben Ferkel Miklós közelről megszerezte a 4-1-et jelentő találatot is.
A vendégek próbáltak talpra állni, de helyzeteiket nem tudták kihasználni és a hazai győzelem egyáltalán nem forgott veszélyben. A 85. percben ráadásul fejesből Ferkel Miklós újabb gólt szerzett kiütésessé alakítva az eredményt. 5-1
A Gázgyár napját tovább szomorította, hogy Nagy Róbert csapatkapitányuk fejsérülést szenvedett, visszaállni helyette senki nem tudott, mert nem volt több cseréjük. A szerkesztőség Horváth Krisztiánnak és Nagy Róbertnek is jobbulást, gyors gyógyulást kíván.
Az Ikarus győzelmével megerősítette harmadik helyét a tabellán, és fellélegezhetett , a Gázgyár viszont tovább keresi önmagát.