Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

eprafc

Kellemetlen hideg idő várta a csapatokat a BLSZ 1 tavaszi nyitó fordulójában, amikor is az Építők
csapata házigazdaként fogadta a RAFC csapatát. Mindkét fél nagy gólarányú győzelemmel melegített
a találkozóra a Budapest Kupa 3. fordulójában, és kíváncsian vártuk, hogy ezek a győzelmek a jó
formának tudhatók e be, vagy az alacsonyabb osztályú ellenfelek túlzottan előzékenyen álltak a
találkozókhoz?

43.sz.Építők - RAFC 5-0

BLSZ1. 16.forduló

eprafc2

Nos, hamar kiderült, hogy a lassan beboruló égbolt alatt feltámadó szélben - ami tovább nehezítette
a hideg elviselését - a hazaiak kezdtek jobban.
Kevéssel a kezdés után Mészáros Dominik lövése kerülte el kevéssel a kaput, ami fel is vezette a
továbbiakat, ami oda vezetett, hogy a 9. percben meg is zördült a vendégek hálója. Balazsin András
jobb oldali beadását Vécsi Gábor 5 méterről fejelte a kapu bal oldalába. 1:0.
A gól után is elől maradt az Építők, és két perc elteltével Rácz Viktor saját kapuja előtti rossz passzát
Mészáros Dominik fülelte le és 14 méterről a jobb sarokba helyezte. 2:0.
És még nem volt vége a vendégek megpróbáltatásainak, mert a 20. percben Koródi Viktor ívelt előre
saját térfeléről az elől meglógó Vécsi Gábor elé, aki előnyét kihasználva 8 méterről a bal sarokba
gurított. 3:0.
K.O. jellege volt a történetnek. A hazaiak ellenállhatatlanok voltak, míg a RAFC nem találta az
ellenszerét annak a gyors magabiztos játéknak, amit Mészáros Dominikék mutattak.
Az idő nem lett kegyesebb sem a játékosokhoz, sem azokhoz az elvetemült szurkolókhoz,
hozzátartozókhoz, akik kilátogattak a találkozóra. Ennek ellenére azt láthattuk, hogy a hazaiak újabb
helyzetet dolgoztak ki, de Gerhardt Ádám beadását Balazsin András 14 méterről fölé bombázta.
Zárásként még Balazsin adott középre, de most Szabó Zsolt az oldalhálót zörgette meg.
A vendégek nem találták az Építők játékának ellenszerét, és a hamar bekapott 3 gól meghatározta a
mérkőzés alakulását.

A második félidőben rákapcsolt a RAFC. Próbálták tartani a labdát és ellentámadásokat is vezetni, ami
azért ebben az időben és az eredmény tudatában nem volt olyan egyszerű történet. Egyenrangúvá
próbáltak válni a hazaiakkal, ami a mérkőzés néhány pillanatában talán sikerült is, de Szendrei Péter
Boldizsár kapuja nem forgott veszélyben.

Olyannyira nem, hogy a 65. percben tovább nőtt az Építők előnye. Előbb még Vécsi Gábor indításából
Kavalecz Márk adott középre jobbról, és a középen érkező Vécsi a felső lécre fejelt. Egy perc
elteltével azonban már nem volt kegyelem! Gyors kontra végén Balazsin szöktette Vécsit, aki 7
méterről lőtt a kapuba.4:0. Vécsi Gábor mesterhármas (ha nem is klasszikus), ráadásul a RAFC
ellen!
És még nem volt vége!
A 79. percben Varga Örs futott el a bal szélen, és közepre adása egyedül találta a másik
cserejátékost Nagy Dominiket, aki egy állítás után a kapu bal sarkába helyezett. 5:0.
Nem volt egy súlycsoportban a két csapat a mai napon. A RAFC kissé lassú, darabosan működő
gépezetét a villámgyors Építők játékosok szétzilálták, és 3 góllal az elején el is döntötték a mérkőzést