Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

matyasfold ltc100x100

Az MLTC nyerte a 8. Téli Nagypályás tornát, miután az eggyel magasabb osztályban szereplő Törökbálinti FC nem tudta legyőzni az utolsó fordulóban!

A Törökbálintnak csak a győzelem lett volna elég a tornagyőzelemhez, de 0-0-s félidő után 1-1-es döntetlent hozott a mérkőzés. Az MLTC ezzel a TNT-n is megtartotta a veretlenségét, mint ismert a két hét múlva folytatódó BLSZ III-as bajnokságban még pontot sem veszített.

Szerda 20.30-as kezdéssel mérkőzött meg egymással a BLSZ III.osztályú MLTC és az egy osztállyal feljebb szereplő Törökbálinti FC. A mátyásföldiek, akik egyébként hibátlan mérleggel vezetik csoportjukat a BLSZ III.osztályban eddig 100%-os teljesítményt produkáltak a TNT-n, míg a Törökbálinti FC öt győzelem mellett egy alkalommal vereséget szenvedett. Az MLTC úgy lépett pályára a mérkőzésen, hogy amennyiben nem szenved vereséget úgy, megnyeri a tornát! Izgalmas mérkőzésre volt így kilátás! Az első félidő helyzetet igen, gólt azonban nem hozott. A labdát valamivel többet birtokolta az MLTC, ám komolyabb lehetőségei a Törökbálintnak adódtak, ám vagy a lövés tévesztett célt, vagy egy mátyásföldi mentett kritikus pillanatban. A félidő gól nélküli döntetlennel ért véget. A nagy hideg ellenére a csapatok továbbra is nagy iramot diktáltak. A második félidő közepén a Törökbálint szerezte meg a vezetést Kiss Ábel találatával (0:1), amit nem sokkal később Nagy Ádám egyenlített ki (1:1). Nagy Ádám góljaira amúgy is nagy szüksége volt a torna során az MLTC csapatának. A remek formában lévő támadónak ez már a 13. találata volt a tornán. Miután újabb találat már nem esett, így végül az MLTC örülhetett a mérkőzés végén!

A mérkőzést követően a mérkőzés játékvezetője, Csorba Sándor, valamint két segítője, Király Szilveszter, illetve Gendúr Ákos átvehette a torna legjobb játékvezetőinek járó különdíjakat. A díjátadó ünnepség szombaton 14.45-kor fog kezdődni a Goldball Parkban.

Illusztris társaságba került így az MLTC, ugyanis tegnap esti döntetlenjével megnyerte a VIII. Téli Nagypályás Tornát, amely többek között azt is magával vonja, hogy egy évig őrizheti a klub székházában a TNT-vándorserleget, amelyre így felkerül a klub neve is. Nézzük az eddigi győzteseket:

2018: MLTC

Az MLTC így a hetedik klub, amely neve felkerülhetett a vándorserlegre. Eddig csak a Testvériség SE-nek sikerült kétszer is megnyernie a TNT-t, ám megvédeni a címet még egyik csapatnak sem sikerült. Ki tudja, talán az MLTC lesz az első csapat 2019-ben, amelynek ez sikerül?

Tovább növeli Zséli László együttesének sikerét az a tény, hogy eddig a torna győztese mindig vagy a megyei I, vagy a II.osztályban szerepelt. Mint ismert, az MLTC jelenleg a BLSZ III.osztályának a tagja, így első ízben került a vándorserleg megyei III.osztályú csapathoz.

Az MLTC csapata hét mérkőzéséből hatot megnyert, míg csupán egy alkalommal végzett döntetlenre. Összesen 41 gólt szerzett, míg csupán 14-et kapott (+27-es gólkülönbség). A házi góllövőlista élén Nagy Ádám végzett 13 találattal. Mögötte Tóth Péter áll 10 góllal. Zubonyai Viktor 7 góljával a góllövőlista harmadik helyére fért oda. Balla Dávid 3, míg Várkonyi Balázs 2 gólt szerzett a tornán. Nemes Balázs, Kubinyi József, Kiss Bence, Szépe Norbert, Kutasi Bálint, valamint Zordon Ákos pedig egy-egy góllal zárt.

Érdekesség, hogy az MLTC a mérkőzései első félidejeit tekintve 16:1-es gólkülönbséggel zárt, ami azt jelenti, hogy mindössze a MAFC-Wanderers FC ellen 9:3-ra megnyert mérkőzésen kapott gól az első félidőben, akkoris csak egyet (ez a bravúr Csikós Dominiknak sikerült a 3.fordulóban a 43.percben). A második félidőket tekintve az MLTC gólkülönbsége 25:13. A Goldball '94 FC, illetve a Törökbálinti FC mondhatja el csak magáról, hogy legalább egy félidőt kihúzott úgy az MLTC ellen, hogy azon ne kapjon több gólt, mint amennyit szerez. A Goldball 94 FC-nek ez egy 0:0-s első félidővel sikerült, míg a Törökbálintnak a 0:0-s első félidőt követően egy 1:1-es második félidőt sikerült produkálnia.

Az MLTC először 2013-ban vett részt a TNT-n, akkor a 7.helyen végzett. Egy évvel később már sikeresebb szereplés következett, ám a Nagytétényi SE végül megállította a döntőben a mátyásföldieket, akik így csak az ezüstérmet szerezték meg a tornán. 2015 ismét egy gyengébben sikerült év volt, ugyanis ekkor az MLTC a 8.helyen végzett csak a tornán. 2016-ban, illetve 2017-ben nem szerepelt a tornán az MLTC, míg idén ismét visszatért, nem is akárhogyan.

Az MLTC TNT mérlege a következő: 28 mérkőzés, 18 győzelem, 3 döntetlen, 7 vereség. A mátyásföldiek eddig összesen 104 gólt szereztek a TNT-n (Kutasi Bálint szerezte a történelmi 100. TNT-gólját az MLTC-nek a Csillaghegyi MTE ellen a 6.fordulóban lejátszott mérkőzés 15.percében), míg 61-et kaptak (+43-as gólkülönbség). A megszerezhető pontszámokat tekintve ez 67,86%-os teljesítménynek tekinthető, ami mindenképpen kimagaslónak számít.