Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

tnt2018 b 2 022

Már javában zajlik a VIII. Téli Nagypályás Torna. Az eddigi 3 fordulóból eddig 29 mérkőzést játszottak le a csapatok (a MAFC-Wanderers FC - MLTC mérkőzés később kerül lejátszásra). A 29 lejátszott mérkőzésen összesen 182 gól esett, ami 6,28 gólt jelent kerekítve átlagban mérkőzésenként!

A Zuglói Kinizsi SE és a Goldball '94 FC öregfiúk bizonyult eddig a leggólerősebb csapatnak a tornán, hiszen mindkét együttes 16 gólt szerzett eddigi három mérkőzésén. Az Inter 04 FC védelme bizonyult eddig a leggyengébbnek, hiszen Maráczi János együttese már 19 kapott gólnál tart.

Már csak két hibátlan csapat van a tornán. A kiemelt ligát az MLTC úgy vezeti, hogy eddig csak két mérkőzést játszott le, míg a normál liga B-csoportjában a Goldball '94 FC öregfiúk nem tudott eddig hibázni. Ugyancsak két csapat van, amely még nem szerzett pontot. A kiemelt ligában a MAFC-Wanderers FC, míg a normál liga B-csoportjában a Festo-AM SE első pontjai váratnak még magukra.

Érdekesség, hogy az első félidőben eddig 78, míg a második játékrészben 104 gól esett, vagyis a csapatok a második félidőben gólerősebbnek bizonyultak eddig a tornán.

A kiemelt ligában szereplő 8 csapat körmérkőzéses rendszerben mérkőzik meg egymással a tornán, így ott még bármi előfordulhat, illetve természetesen annak az ellenkezője is. A normál liga 12 csapata két 6 fős csoportra van szétbontva, így ott az 5.fordulót követően alakul ki a végső sorrend, amely után az elődöntők, majd végül a helyosztók következnek. Az A-csoportban amennyiben a BVSC-Zugló U19-es együttese legyőzi a 4.forduló nyitómérkőzésén a Puebla 13 FC csapatát, úgy legrosszabb esetben is a csoport harmadik helyén végez. Ha vasárnap 10 órakor az Újpesti Haladás FC felnőtt játékosai legyőzik a klub U17-es együttesét, úgy a BVSC-Zugló U19-es csapata már elődöntősnek is mondhatja magát az utolsó csoportmérkőzésétől függetlenül. A B-csoportban amennyiben a Goldball '94 FC öregfiúk csapata legyőzi vasárnap délelőtt a Festo-AM SE csapatát, úgy legrosszabb esetben is a csoport harmadik helyén végez. Ha ráadásul a Kormányőr SE I legalább egy pontot szerez a Rúg-6 FC ellen a forduló zárómérkőzésén, úgy a Goldball '94 FC öregfiúk matematikailag is a csoport első helyén végez, így készülhet a 6.fordulóban az A-csoport második helyezettje elleni elődöntőre.

Izgalmasnak ígérkezik a szombaton 12 órakor megrendezendő MAFC-Wanderers FC - Inter 04 FC mérkőzés is, ugyanis mindkét csapat a BLSZ III.osztály 2.csoportjában szerepel, így ők találkoztak az őszi szezonban is egymással. Az a mérkőzés 1:1-es döntetlennel ért véget (a vendég MAFC szerzett vezetést a második félidő közepén, ám a lefújás előtt nem sokkal egyenlíteni tudott az Inter). Vasárnap 13 órakor mérkőzik meg az MLTC a Testvériség SE II-vel. Ez a mérkőzés is érdekesnek tekinthető, hiszen mindkét csapat ugyancsak a BLSZ III.osztály 2.csoportjában szerepel. Az őszi mérkőzésen a félidőben bár még 1:0-ra vezetett a hazai Testvériség SE II, az MLTC győzött végül 3:1 arányban, így Kiss István együttesének van miért visszavágnia.