Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

terem5

A BLSZ Teremtorna középdöntőjének 1. csoportja óriási küzdelmet hozott, a két fiatal, lendületes BLSZ1-es csapat, a Testvériség és a Pestszentimre mellé, két ambiciózus BLSZ3-as, az Erdért SE és a nagypályán még százszázalékos MLTC került be.

Az első meccs, rögtön a BLSZ1-es rangadó volt. Bár a Pestszentimre ébredt korábban, és a Budapest válogatott Erdei Péter góljával a 10. percben vezetést szerzett, Alm Tamás 3 perc múlva ki tudott egyenlíteni.
A mérkőzés a hajrában dőlt el a 28. és a 29. percben is a hálóba lőtt a Testvériség a továbbjutás szempontjából fontos 3 pontot gyűjtött.
A következő találkozón az MLTC magabiztos 4-0-s sikert aratott az Erdért ellen, Kiss Bence duplájával és Nagy Ádám találatával már a szünetben 3-0 volt az állás, a végeredményt Laukó János állította be a 22. percben.

Ezután jött a meglepetés, egy feszült találkozón az Erdért 5-3-as győzelemmel borította a papírformát, ezen a meccsen igazán lehetett érezni, hogy mennyire komolyan veszik a csapatok a továbbjutás kérdését.

Természetesen a Pestszentimre is így volt ezzel, és Cséka Krisztófer triplájával, Papp Zsolt duplájával, valamint Czene Péter és Farkas Norbert góljával lelépték a Mátyásföldet, amely csak Töth Péter találatával tudott válaszolni. 7-1
Hihetetlen helyzet alakult ki: 4 meccs után minden csoportban szereplő csapat három ponttal állt.

A Pestszentimre – Erdért mérkőzés ismét feszült pillanatokat hozott. A végig izgalmas meccsen a kialakult 5-3-as Pestszentimre vezetés után a hátralévő idő két idő előtti búcsút hozott. Az indulatok egy megítélt büntető után szabadultak el. Előbb Kállai Dávid, majd pár perc műlva Steinmetz Ádám (mindkettő Erdért) is kiállításra került a játékvezetővel történő erőteljes diskurzus után.

Az utolsó találkozó a Testvériség viszonylag könnyedebb sikerét hozta, A BLSZ1-es csapat korán nagy előnyre tett szert, amelyet az MLTC csak 6-4-ig tudott lefaragni.

terem1

terem2

Az első csoporthoz hasonlóan a másodikban is egy rangadóval indult a sorozat.
A BLSZ2 két élcsapata a SZAC és a Szent Pál Akadémia csapott össze egymással.
A 25. percig a Szent Pál háromszor szerzett vezetést, de a pestszentlőrinci csapat mindháromszor kiegyenlített. A hajrában azonban Cornides András és Kiss Dániel góljára már nem volt válasza a kékeknek, így az Akadémia fontos sikert aratott.
BLSZ3-as rangadó következett, a Nimród és a Piramis végtelenül izgalmas meccse, amelyen hiába állt fel a Nimród 3-1-ről, a mérkőzést Kovács Attila 27. percben szerzett találatával 4-3-ra a Piramis nyerte meg.

A Nimród pályán maradt, és egy győztest fogadott a Szent Pált. Gyors Gólokkal indult a meccs. Finta Gábor (Nimród) találatát, Cornides Krisztián egyenlítette ki a második percben.
Bolgár Roland még az első játékrészben visszavette a vezetést, de Kiss Dániel a 16. percben ismét egalizált. A továbbiakban nem született gól így maradt a 2-2-es végeredmény.

Ezután a SZAC a Piramis ellen javítani tudott, és egy számukra remek 2-0-s félidő után végül 3-1-re nyertek.
Mielőtt valaki azt hihette volna, hogy akkor innentől majd igazolódik a papírforma, jött a Nimród és nagyon elverte a pályán maradt pestszentlőrincieket. Az első félidőben még 2-1- re SZAC vezetett, de utána összeomlottak. Könczey Zsolték pedig meg sem állak 8 gólig! 8-2-re nyert a Nimród és ezzel a sikerrel gyakorlatilag tovább is jutott.
Ha ez a meccs meglepetés volt, akkor a csoport utolsó találkozója még inkább. A Piramis a Szent Pál Akadémia ellen az élre lavírozta magát! Buják József, Nagy Tamás, és Balog-Szabó Norbert vezérletével 5-2-re nyertek magasabb osztályú ellenfelük ellen.

terem3

terem4

A 3. csoportban a Kelen SC, a 43. sz. Építők, az Airnergy FC, és a MUN SE szerepelt.

Az Airnergy százszázalékos eredménnyel nyerte a Középdöntő 3. csoportját, amelyben a tavalyi győztes Építők, és az előző évben szintén remekül szereplő Kelen is volt!

4. MUN SE 0 pont 5-16

A három csoportból az első két helyezettek, és a két legjobb csoportharmadik jutott a vasárnapi döntőbe:

Testvériség, 43.sz. Építők, Nimród SE, Airnergy FC, Kelen SC, Piramis SE, Szent Pál Akadémia, Pestszentimre