Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

budval ges

Két vereséggel egyelőre 0 ponttal áll a Budapest Válogatott a Megyei Válogatottak Országos Nagypályás Tornájának 4. csoportjában.

Az első mérkőzést Somogy megye legjobb amatőr labdarúgóiból álló csapatával játszottuk. Az első 10 percben először Budapest veszélyeztetett kétszer. Előbb Scheiber Bence éles beadását tudták nehezen menteni, majd Balogh Péter beívelése után Oláh Zoltán lőtt mellé. A mérkőzés harmadik helyzete a somogyiaké volt, akik viszont Horváth Milán fejesével meg is szerezték a vezetést.

A torna mérkőzéseinek rövidített játékideje miatt (2x30) ennek az első, sajnos kapott gólnak nagy jelentősége volt, annak pedig még nagyobb, amelyet a 20. percben kaptunk, Mester Gellért lőtt jó helyzetből 14 méterről kapufás gólt a jobb sarokba.
A második félidőben nyíltabb futballra váltott Budapest, és a lehetőség meg is volt a szépítésre, rögtön az elején Kayali Viktor fejese ment kevéssel fölé.
Három perc múlva egy somogy megyei kontra támadás végén csak a szerencse mentette meg kapunkat a góltól.
A 40. percben a szünetben beállt Elek Dániel (Budapest) ígéretes lövése ment kevéssel mellé, majd egy nagy Kayali-helyzet maradt ki.

A kihagyott helyzetek persze megbosszulták magukat, és Somogy megye Horváth Milán második góljával az 50. percben végképp eldöntötte a meccset. A megérdemelt szépítés a végén nem maradt el, az 59. percben Kayali Viktor beadása után Prainer Róbert fejelt a hálóba, kialakítva a 3-1-es végeredményt.
A mérkőzés végén azonnal buszra szállt a Budapest válogatott, és a székesfehérvári Főnix Parkból az onnan 10 percre lévő Ikarusz pályára utazott, ahol már várta az a Tolna megye, amely első meccsét 2-0-ra megnyerte Baranya ellen.
Még el se kezdődött a meccs, már is egy kellemetlen esemény következett be, Balogh Péter csapatkapitány rosszullét miatt nem tudta folytatni a játékot ( ő haza is utazott). Ekkor csatlakozott viszont a kerethez Pósa Dániel, aki az első találkozón nem tudott részt venni.

A rossz előjelek és közelmúlt ellenére a fővárosi csapat remekül kezdte a meccset, és sokkal látványosabb futballal rukkolt elő. Többen is elemükben voltak, de a helyzetek kimaradtak, Prainer Róbert fejesénél óriási bravúrt mutatott be a tolnai kapus, de volt lehetősége Pósa Dánielnek és Csabai Tamásnak is a gólszerzésre. Budapest irányította a játékot, azonban egy kontrából Tolna megye a 21. percben Szabolcska Tamás révén megszerezte a vezetést. A látottak alapján bosszantó volt a helyzet, de lehetett bízni a jó folytatásban.
A második játékrészben nem is volt változás, szinte csak Budapest kezdeményezett, ami az eredmény miatt innentől kezdve adta is már magát.
A legközelebb Pósa Dániel állt a gólhoz, aki egy beívelés után mellel úgy vette át a labdát, hogy az abból készült oktató filmet bárhol lejátszhatnák, azonban utána 12 méterről ziccerben a kapu fölé lőtt.
A továbbiakban hiába tett meg mindent Budapest az egyenlítésért, a végén már Zubány Miklós is előre ment egy szögletnél, mégis maradt az 1-0.