Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

reacute

Szép őszies, ellenben árnyékban, hideg időben tette tiszteletét az Újpest FC II fiatal gárdája, a 2 pont
előnnyel az élen álló REAC otthonában. A BLSZ I őszi csúcsrangadóján, a tabellán még vereség nélkül
álló első és második helyezett csapat találkozott.

REAC  - Újpest II

BLSZ1. 12. forduló

Nem váratták a nézőket a helyzetek kidolgozásával a csapatok. Már az elején Lászka Balázs jobb
oldali beadását Bodnár István 5 méterről fejelte kapura, de Gundel-Takács Bence másodikra fogta a
labdát.
Ha már az Újpest FC II kapusát említettük a találkozó 9. percében kissé felborzolta a vendégszurkolók
idegeit, amikor a rosszul rúgta ki a labdát, amire Bodnár lecsapott, azonban a 16-os vonalán az utolsó
pillanatban szögletre szerelték.
A REAC kezdett volna megtelepedni az Újpest kapuja előtt, amikor megszerezték a vezetést a
vendégek.
Németh Árpád Viktor szögletét Máté Zsolt 5 méterről szépen fejelte a kapu jobb oldalába.0:1.
Összekapta magát a REAC. Kiss Tamás jobb oldali beadását ismét Bodnár fejelte fölé.
A 37. percben egy gyors kontrát vezetett az Újpest  a hazai kapura. Hulicsár Máté tört előre egy
megszerzett labdával, lerázta védőit, de mire lövő helyzetbe került volna, a nagy igyekezetben
elesett, így oda lett a lehetőség.
Zárásként még Kiss Tamás 22 méteres szabadrúgása után veszélyeztettek a hazaiak, de a beadásból
beérkező labdát Nagy Gergő 3 méterről mellé lőtte.
Az Újpest kapuja előtt állandósuló REAC jelenléttel zártuk a félidőt, néha parázs jeleneteket is láttunk,
de érdemi helyzet nélkül.
Fordulás után, ahogy igyekeztünk a ránk vetülő árnyék adta hideg elől menekülve napon maradni
láthattuk, hogy Németh Kristóf szépen hozta fel a labdát, Németh Gergőhöz játszott, aki egy átvétel
és egy csel után 9 méterről mellé lőtt. Talán ha kevesebbet pepecsel?...
Aztán a hosszú idő után beérett a REAC igyekezete. Az 51.percben Kiss Tamás adott be egy labdát
egy szabadrúgás után, amely átszállt a védők felett, és a középen lendületből érkező Kasza Dániel a
kapu jobb oldalába fejelt. Szinte pont oda, ahová az Újpest gólja is esett.1:1.
Nyomott a REAC, iparkodott az Újpest, ennek ellenére megesett, hogy nem alakult ki helyzet a kapuk
előtt. Erre reagáltak a kispadok is, és megkezdődtek a cserék mindkét fél részéről. Az Újpest
csapatának sikerült ez a legjobban, mert a 81. percben a mérkőzésen végig aktív Németh Kristóf
húzott el a jobb oldalon, középre gurított, ahol az ott helyezkedő csereként beállt Knapp Tamás
átvette a labdát, majd tovább játszotta a szintén csereként beálló Gerencsér Bencének, aki igazítás
nélkül 7 méterről a kapu bal oldalába tekert. 1:2. Hiába, na cserélni, beállni, játékba avatkozni tudni
kell.
A befejezés is a vendégeké volt, mert előbb Knapp Tamás léptette ki a leshatáron Kubanek Richárdot,
akinek 16 méteres lövését fogta a kapus, majd a vége előtt nem sokkal Németh Kristóf lövése utáni
kipattanót Hulicsár Máté ismételte kapura, de labdája a jobb kapufáról jött vissza.
Jó, hajtós mérkőzést vívtak a csapatok egymással, melyet mindkét fél megnyerhetett volna. A hazaiak
sokszor tartották a labdát az Újpest  kapuja előtt, ám kevés helyzetig jutottak el, illetve Gundel Takács
Bence uralta a kapu előtti légteret. A másik Bence, Gerencsér Bence pedig jött, beállt és eldöntötte a
mérkőzést, 3 pontot és a tabella első helyét szállítva csapatának.
Mérkőzés osztályzata : 7.
Mérkőzés legjobbja Németh Kristóf (Újpest FC II) volt, aki gólt nem szerzett, de játékával végig izgalomban