Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

thseuj

Kerületi csatát hozott az NBIII nyugati csoportjának 1. fordulója, amelyen a nagy múltú Csepel FC, a története első NBIII-as meccsét játszó THSE-Szabadkikötő csapatát fogadta.

A Csepel keveset változott a nyáron, a Tintahalak viszont jelentőset, nagyon sok új játékos érkezett Strebek Marcellékhez. A vendégek kezdőcsapatában egyedül Tóth Henrik képviselte az előző évadbeli gárdát. A találkozó pikantériája volt az is, hogy a THSE-ben több volt csepeli labdarúgó is szerepet kapott, hárman Németh Gábor, Rácz Botond és Szabó Krisztián éppen most nyáron igazoltak át.
Ahogy az gyakran lenni szokott, a játékosok excsapatuk ellen megvillanak, a 2015/2016-os évad során szintén stabil csepeli kezdőjátékos, Sztankó Dávid is így tett, és a 20. percben egy jobb oldali beadás után hálóba fejelte a THSE vezető gólját. 0-1

A 38. percig tartott a vendégek előnye, ekkor egy keresztbe lőtt labdára Somodi Bence érkezett és megszerezte a hazaiak egyenlítő találatát. 1-1

A szünetben mégsem döntetlennel fordultak a csapatok, mert a gól után két perccel egy kiugratást követően Lőrincz kapus szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt hazaiak csapatkapitánya, az előző évben még szintén Csepel-játékos a hálóba vágta. 1-2
Az első félidőben nem volt a szerencse a hazaiakkal, és a pechszéria a második félidő elején tovább folytatódott, amikor Dévai Csabát az 55. percben második sárga lappal kiállította a játékvezető, a 60. percben pedig egy tizenegyesgyanús esett miatt forrtak az indulatok a csepeli kispadnál.
A hazaiak esélyei 10 emberrel bekorlátozódtak, főleg azért mert a THSE leginkább már a számára kiváló eredmény megtartására törekedett.
A vendégek álmai valóra váltak, mert a mérkőzésen újabb gól nem született, így a THSE-Szabadkikötő története első NBIII-as meccsén története első NBIII-as győzelmét aratta.

Csepel FC - THSE  1-2 (1-2)
Gólszerzők: Somodi B. 38' ill. Sztankó D. 20', Németh G. 40'
Sárga lap: Lőrincz P. 40', Szabó Á. 56', Korozmán N. 89' ill. Sztankó D. 83' , Bánhidi B. 23', Németh G. 75'
Kiállítva: Dévai Cs. 55'

Csepel FC: Lőrincz P.- Hesz O., Szabó Á., Dévai Cs., Németh Z., Korozmán N., Simon K., Gauzer L. (Rosta L. 46'), Fisli A. (Marczinka T. 46'), Tóth Cs. (Horváth Á 76'), Somodi Á.

THSE: Csontos K.- Révész Gy., Pataki B., Farkas Z., Sztankó., Rácz B. (Katona D. 64’), Aranyos M. (Vincze Sz. 53’), Tóth H. (Altorjai R. 88’), Bánhidi B., Németh Gábor, Baksa Á.