Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

psk gyoz

A Pestszentimrei SK meglepetésre négygólos győzelemmel jutott tovább a BLSZ1. tavalyi ezüstérmese, a 43.sz. Építők csapata ellen a Magyar Kupa 2. fordulójában.

Pestszentimre - Építők 4-0

Magyar Kupa 2. forduló

a mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

Remekül kezdte a Pestszentimre csapata a mérkőzést, hiszen már az 5. percben gólig jutott. Eke Szabolcs átverte védőjét a szélen, középre passzolt, ahol a kavarodásban Cséka Krisztofer eszmélt a leggyorsabban és a hálóba lőtt. 1-0

Az eredetileg valamelyest esélyesebbnek vélt Építők a félidő további részében próbálta gyűrni ellenfelét, de a jól megszervezett hazai csapat jól állta a sarat, sőt! A félidő végén egy szöglet utáni lepattanót követően Erdei Péter a hosszú sarokba lőtt. 2-0-val fordultak a csapatok, és a vendégeknek nagy változásra lett volna szüksége, hogy legalább a büntetőket érő döntetlent kiharcolják. Komoly változás nem állt be a meccsbe, mert az Építők továbbra sem tudott igazán veszélyes lenni, a hajrában pedig a hazai csapat minden vendég reményt lerombolt. A 81. percben egy bal oldali beadást követően Balázs Gergő lekészítette a labdát Zeis Nicolasnak, aki 11 méterről elrúgta a labdát Szendrei Péter mellett. 3-0

A 90. percben ugyanez a páros volt elemében, ezúttal Zeis Nicolas szolgálta ki Balázs Gergőt, aki a hosszúba lőtt. 4-0

A mérkőzés rendes játékideje után az Építők még tizenegyesből szépíthetett volna, de ezen a napon semmi sem jött össze nekik, Vécsi Gábor lövése a kapufáról jött ki.

Molnár Zoltán (a PSK vezetőedzője): -  Nagyon erős ellenfelet sikerült legyőzni, amely tavaly nem véletlenül lett második a BLSZ1-ben. Ezen a napon úgy érzem, hogy mi voltunk a jobbak. Büszke vagyok a csapatomra, és nagyon örülünk a továbbjutásnak. Ez volt a célunk, és készülünk a következő fordulóra!