Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

rafc bvsc

Megkezdődtek a Magyar Kupa BLSZ-s fordulóinak küzdelmei. Rekkenő hőségben találkozott egymással BLSZ II-es BVSC és a BLSZ I legutóbbi szezonjának 5. helyezettje a RAFC csapata.

A vendégek hamar jelezték, hogy nem nézelődni jöttek a BVSC sporttelepére, hanem győztesként szeretnék elhagyni a pályát a találkozó végén.

Már az 5. percben a mérkőzésen végig aktív Téglás Máté vezette végig a középpályán a labdát, majd a jobb szélre Etler Pálhoz játszott, aki 13 méterről élesen keresztbe lőtt a kapu előtt.

A folytatásban is a RAFC kezdeményezett és a néhány perc elteltével ismét Téglástól indult a vendégek támadása. Jobbról átívelt a bal szélre, ahol Krucsó Tamás Vulkán kapta a labdát, aki azonban 6 méterről a kapu mellé helyezett.

Aztán a zuglói vasutasok szerelvénye is megérkezett a vendég kapu elé. Velkey Ambrus szép cselekkel lépdelt előre, majd Müller Rudolfhoz játszott, akinek beadása kipattant egyenesen Balogh Zoltán elé, aki 19 méterről, ahogy illik kapásból lőtte kapura a labdát, de lövése fölé szállt.

Aztán a főszerepet a nagy meleg vette át, mert a csapatok igencsak megküzdöttek a hőséggel. A középpályán tartották a labdát és néha jutottak csak el egymás kapuja elé. Volt, hogy kezezés miatt elmaradt 11-es borzolta a kedélyeket, volt, hogy lesen állították meg a támadókat, de a következő eseményre a hajráig kellett várni, amikor a 42. percben Krucsó ívelt hátulról előre Téglás Máté elé, aki szemben a kapuval kissé elhamarkodottan senkitől sem zavartatva nagy helyzetben 15 méterről fölé lőtt.

Némi RAFC mezőfölénnyel ért véget a félidő, több esély adódott a vendégek előtt, de egyelőre nem éltek a lehetőségekkel. 0-0

A második játékrész elején rögtön a vendégek jelentkeztek a BVSC kapuja előtt, amikor Téglás Máté tört előre a jobb oldalon, de az ötösről begurított labdáját sem Krucsó Tamás, sem Henrik Gergely nem tudta a hálóba kotorni.

Ezután kissé leült a mérkőzés és egészen a 65. percig a cserékkel és a meddő mezőnyjátékkal találkozhattak a nézők, ám ekkor a nem sokkal korábban csereként beállt Benke Kálmán húzott el a bal szélen, csakhogy középre adása elment keresztben a hazai kapu előtt, azonban Téglás Máté még látott fantáziát a támadásban, összeszedte a labdát, és 7 méterről a hosszú sarokba helyezett. 0:1.

A gól után feljöttek játékban a hazaiak, de igazi gólhelyzetig nem jutottak el.

A mérkőzés végén még egy-egy lehetőség adódott a csapatok előtt. Előbb Ébenhardt Tamás szögletéből Benke Kálmán fejelt mellé nagy helyzetben 6 méterről, majd a hosszabbításban Katzenbach Roland 7 méterről lőtt mellé elpuskázva az utolsó egyenlítésre méltó helyzetet.

A nagy meleg és az idény eleji forma rányomta bélyegét a mérkőzésre, mindkét fél szakvezetése alapos feladat előtt áll, hogy rendezze a sorokat. A BVSC megpróbálta a továbbjutást kicsikarni, de a RAFC rutinos játékosai ma nem engedtek, és joggal készülhetnek a következő fordulóra.