Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

ubv21

Meglepetésre az Újbudai FC Voyage 2-1-es győzelmével kiejtette az NB3-ból frissen a BLSZ1-be jutó REAC csapatát a Magyar Kupa 1. fordulójában.

Kiss Tamás jobb oldali szabadrúgása után Papp Krisztián egy remek fejessel már az 5. percben megszerezte a vezetést a REAC-nak. A gól után egy Újbuda-szabadrúgást tornázott ki Tóth Dániel. 0-1
Nagy védés ide vagy oda így sem sokáig tartott a rákospalotai előny ,egy kiugratásnál elaludt a vendégek védelme, és Pfeiffer Vince 13 méterről a hálóba gurított. 1-1

reac 1Pfeiffer Vince

Lőrincz Dàniel /REAC/ a 24. percben egy szabadrúgást követően olyan gólt szerzett, amelyet a legnagyobbak szoktak, egy felívelt labdát a 16-oson belül mellel átvett majd félfordulatból ollózó mozdulattal a hálóba lőtt. A dolog szépséghibája, hogy les miatt érvénytelenítették a találatot.
A félidő második felében az Újbuda mezőnyben teljesen egyenlő partnerévé vált az NBIII-ból idén kihulló REAC-nak. A második játékrészben pedig, hiába volt több helyzete a palotaiaknak, az a minimális különbség is eltűnt a két csapat mutatott játékereje között, amely az első félidő elején még valamelyest látszott.
Az 50. percben egy szép támadást vezetett a REAC, amely végén Lőrincz Dániel helyzetben fölé lőtt.
A 65. percben jött a következő vendég lehetőség, Lőrincz Dániel lőtt balról 13 méterről, de Horváth Tamás lábbal védett. A 77. percben állt ezután legközelebb a gólhoz a REAC amikor ismét Lőrincz Dániel veszélyeztetett egy bepasszal amely után egy lábról, a bal kapufára pattant a labda.
A Voyage egy perc múlva kapufával válaszolt, méghozzá parádéssal. Barabási Béla 14 méterről balról külsővel óriási lövést eresztett meg, nem sok hiányzott egy dícshimnuszos találathoz.
A 80. percben a REAC következett, Kasza Dániel jobb oldali beadása után Bodnár István lőtt fölé kapásból.
Amikor már úgy tűnt tizenegyesekkel dől majd el a csata, a 91. percben egy felívelt szabadrúgás után Marton Attila a hálóba csúsztatta az Újbuda mindent eldöntő gólját. 2-1

A REAC játékában nem volt átütő erő az ÚBV viszont remek, kemény védekezéssel és jó játékkal bizonyította, hogy ha így folytatja az új évad során jó eséllyel a felső házban küzdhet majd a BLSZ1-ben.