Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

pf15

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság és a PestiFoci.hu szervezésében 2017. június 10-én, szombaton a Könyves Kálmán körúti Goldball pályán tartották a BLSZ3-as Bajnokok Tornáját, melyen az 1. csoport győztese, a CSHC ’94 FC, a második csoport legjobbja, a MUN SE és a 3. csoportban diadalmaskodó Törökbálinti FC mérte össze erejét.

pf5

A mérkőzések közti szünetekben a Goldball elnöke Horváth Zoltán - aki hivatásos DJ is -remek zenékkel szórakoztatta a közönséget. A hivatalos megnyitó után elindultak a 45 perces rangadók.

pfmun cshc

Már rögtön az első mérkőzés meglehetősen izgalmasra, és gólgazdagra sikeredett. A CSHC a gólkirály, Horváth Balázs góljával a 15. percben egy szép szabadrúgás góllal megszerezte a vezetést.
Nem maradt el azonban az egyenlítés, a 24. percben tizenegyeshez jutott a MUN SE, és Kozma Zoltán a hálóba vágta az 1-1-es állást jelentő találatot.
Pár perc múlva pedig már a MUN-nál volt az előny Szabó Dávid 10 méterről rúgott a kapuba egy kipattanó labdát. A 45 percig tartó mérkőzés utólsó pillanatában Horváth Balázs azonban életben tartotta a CSHC torna győzelmi álmait, a végeredmény 2-2 lett!

tfc mun

A MUN maradt a pályán, ellenfélnek pedig 15 perc szünet után érkezett a Törökbálinti FC, amely a 16. percben a rutinos, remek támadó, Hegedűs János révén megszerezte a vezetést. A mérkőzés második felében Talabér Gábor és Tánczos Ferenc csapata mindent megtett az egyenlítésért, és erre meg is volt a lehetősége, de büntetőt hibáztak, így maradt az 1-0-s Törökbálinti siker.

tfc cshc

Az utolsó meccset a TFC várta kedvező helyzetből, mert a CSHC ellen egy döntetlen is elég volt neki a végső sikerhez.
A „Pol pozíció” okozta előny kettő percig tartott, a második percben Nagy Krisztián elcsípett egy labdát a törökbálinti kapustól és megszerezte a vezetést a csepelieknek. A Törökbálint a feszült és izgalmas mindent eldöntő meccsen mindent megtett az egyenlítésért, és a 38. percben küzdelmüket siker koronázta, Nádasi Levente belőtte a döntetlent és egyben torna győzelmet jelentő találatot.

Ezután következett az ünnepség a csapatok játékosai név szerint szólítva vették át az aranyérmeket Antal Péter korábbi NB1-es labdarúgótól, a Vasas legendás volt technikai vezetőjétől, és Kapusi Tündétől, az MLSZ Budapesti Igazgatóság Igazgatói asszisztensétől. A PestiFoci bajnokok bajnoka serleget Szőnyi Gábor a PestiFoci.hu főszerkesztője, a BLSZ munkatársa adta át a Törökbálinti FC csapatkapitányának, Hegedűs Jánosnak.

pf51

A torna végig remek hangulatú volt, az MLSZ Budapesti Igazgatóság nagy létszámban képviseltette magát, a PestiFoci munkatársai mind ott voltak, és öröm volt látni, hogy több BLSZ-es csapat képviselője is tiszteletét tette az eseményen Csillaghegytől Budatétényig.