Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

ika thse

Komolyabb tét nélkül zajlott az Ikarus és a THSE találkozója a BLSZ1. 30. fordulójában. Az Ikarusnak két helyezés volt a tét, győzelem esetén a 6. pozícióból a negyedikre ugorhatott, a THSE viszont már két hete bajnok.

Ennek megfelelően a 22. percben Kasinszky István egy remek kiugratással helyzetbe hozta Devecser Zsoltot, aki betört a tizenhatoson belülre és ziccerben nem is hibázott. A 36. percben Horváth Krisztián sem hibázott, amikor az Ikarus számára megítélt büntetőt magabiztosan rúgta a kapu bal sarkába.

2-0-al fordultak a csapatok. A második félidő 64. percében folytatódott a gólgyártás Horváth Krisztián szabadrúgását Kasinyszky fejelt a kapu közepébe. Ezután két büntetőt is rúghatott a THSE , Simon Péter mindkettőt bevágta, így felzárkózott. Az Ikarus azonban nem hagyta, hogy szoros végeredmény szülessen, két perc múlva Kasinszky Istvánt ugratták ki az ötös környékén, aki a kapus mellett a hosszú sarokba passzolt. 4-2
A 82. percben Zsemle Viktor egy labdaszerzés után a tizenhatosról lövésre szánta el magát, amely a kapus előtt megpattanva, a kapuba vágódott. 5-2 A 88. percben Orza Andrei passzát követően a 16 éves Vad Sándor a hálóba passzolva beállította a végeredményt. 6-2
A bajnok THSE kicsit leeresztett erre a meccsre, de ez mit sem von le a szép teljesítménnyel remek győzelmet arató Ikarus érdemeiből. A vendégek fejében valószínűleg már az osztályozó járt.