Statisztika:

Köszönjük a csapatok nevében is!

stat

pskii kiharcolt

Ismét egy hajrában szerzett góllal szerezte meg a győzelmet a Pestszentimre II csapata, a BLSZ2. utolsó fordulójában 4-3-ra verték az Rákosszentmihályi SC-t. A találkozón Mészáros Dániel játékos-edző három gólt szerzett, de a mindent eldöntő találatot Görcsi Sándor vitte be a 87. percben. A Pestszentimre II. a tavasszal –4 pontról indult, mert a tartalékcsapatos szabályt nem jól értelmezték, hibáztak és ezért a VB kénytelen volt pontokat levonni tőlük, egészen pontosan 9-et.
A PSK-nál megreformálták az első és második csapatot is és így mindkettőből egy ütőképes társaság lett. A második csapat tavaszi második lett és így egészen lehetetlen helyzetből indulva végül a biztos bennmaradó 11. helyen zárt!

A remek teljesítményről Mészáros Dánielt, a csapat játékos-edzőjét kérdeztük: „Amikor –4 ponton álltunk télen, arra jutottunk, hogy átalakítjuk a keretet és mindenképp kiharcoljuk valahogy a bennmaradást. Az volt a célunk, hogy tavaszi elsők leszünk, mert akkor nem lehet gond a bennmaradás elérése! Mindig vezettük a mi tavaszi tabellánkat, és ez vezetett minket. Végül a második legtöbb pontot gyűjtöttük a tavasszal, csak a bajnok Budafok szerzett többet, de a bajnokság második felében mi rúgtuk a legtöbb gólt.
Lelkileg és morálisan nagyon rendben voltunk, ezért tudtunk nyerni sokszor hátrányból vagy nagyon nehéz helyzetből, mint a SZAC, a Pénzügyőr vagy éppen a BVSC ellen, amikor a 90. percben 11-esből gólt kaptunk, de hiába egyenlítettek pár perc múlva mégis megnyertük a meccset!
Szerintem télen senki nem hitte el még a csapaton belül sem, hogy elérhetjük a bennmaradást. Én viszont azt tudtam, hogy lesz rá lehetőségünk, akkor ha egy szervezett, egységes csapat összejön. Összejött. Mondtam a srácoknak, hogy 6-7 forduló fog eltelni mire észreveszik majd az ellenfelek, hogy ez nem az őszi Pestszentimre II., addigra mi meg már összerakjuk magunkat. Az utolsó 7 meccsből 6-ot megnyertünk úgy, hogy szerda-szombat ritmusban játszottunk. Ez nagy dolog. A siker kulcsa az volt, hogy elhitessük magunkkal, hogy meg tudjuk csinálni, el is hittük és onnantól megállíthatatlanná váltunk.”

Miközben a Pestszentimre II. elérte a bennmaradást a BLSZII-ben, az első csapat az újoncként mindenképpen előkelő 8. helyen végzett a BLSZ1-ben!