Rúg-6 FC – Lőrinci Kitartás FC 3-2 (2-1)

rug6cspat

Rúg-6 FC – Immo Pifu FC 5-0 (1-0)

IV. osztály 1. csoport 20.forduló

Remek futball időben az osztályhoz képest népes közönség előtt rendezték meg a csoport egyik presztízs összecsapását.
A vendég csapat a dobogóért folytat éles küzdelmet, míg a vendéglátók jelenleg a középmezőny alján szerénykednek, de ez leginkább az őszi szereplésüknek köszönhető, a tavaszi szezonban nagy hajrába kezdtek és fordulóról fordulóra meglepetés eredményeket szállítva egyre közelebb kerülnek az élbolyhoz.
A mérkőzés jó iramban kezdődött, mindkét csapat megszervezte a védekezését, de ezzel együtt igyekeztek támadólag fellépni. Mindezeknek köszönhetően egy változatos, akciódús időszakot láthattak az érdeklődők, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, mígnem a 17. percben a hazai csatár. Hornyák a tizenhatos magasságában kapott labdát, átvette majd lapos, éles lövést eresztett el, a vendégek addig jól teljesítő kapusát ez meglepte, és a labda a lábai mellett utat talált a kapuba.(1-0)
A vezető gól megszerzése után a Pifu csapata emelte a fordulatszámot és több helyzetet is kialakítottak, ekkor szükség volt a hazai hálóőr bravúrjaira is ahhoz, hogy gól nélkül megússzák, de ezen a mérkőzésen még a kapufa is a hazai csapattal volt, mivel két alkalommal is a lécről pattant vissza a labda a mezőnybe.
A félidő végére ismét a hazai csapat vette át az irányítást, több ziccer is kihasználatlanul maradt, egy kapu előtt Plesa ellen elkövetett szabálytalanságot nézett el a játékvezető, szinte mindenki büntetőnek látta az illetékes kivételével, de a szünetre maradt az egy gólos hazai előny.

A második félidő szinte ott kezdődött, ahol az első abbamaradt, egymásnak estek a csapatok, és benne volt a levegőben, hogy ez nem egygólos mérkőzés lesz.
Öt percet kellett várni és egy gyors támadás,t követően a hazai csapat hátvédjétől Cservákhoz került a labda a csatár jó ütemben helyezett Hornyák fejére, aki a hosszú sarokba bólintott.(2-0)

A második gól megfogta a vendégcsapatot, a pillanatnyi rövidzárlatra a Rúg-6-osok erre ráéreztek és odanyomták ellenfelüket a kapujához, futószalagon alakították ki a jobbnál jobb helyzeteket, ebben az időszakban a vendégek kapusa bravúrok sorozatát bemutatva tartotta mérkőzésben csapatát. A bravúrok is csak a hatvanadik percig jelentettek megoldást, ekkor a mérkőzésen több helyzetet elpuskázó hazai csatár, Cservák György kapott Hornyáktól egy forintos labdát, amit a kapusba lőtt, de a kipattanóra harcosan lecsapott és ismét kapura fordult, miközben egy védő a büntetőterületen buktatta, a jogos tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítette.(3-0)

Továbbra is lendületben maradt a Rúg-6, az agresszív letámadásnak köszönhetően csak rövid időszakokra volt a vendégeknél a labda, ennek ellenére mindent megtettek, hogy a különbség ne legyen nagyobb, az osztályhoz képest nagy iram ellenére sportszerű volt a mérkőzés, a belemenéseket követően szinte azonnal elnézést kértek egymástól a játékosok.
A harmadik találat után tíz perc elteltével a középpályán Papp szerzett labdát, felnézett és ismét Cservákot ugratta ki, aki rövid labdavezetés után a kapus lábai között talált a hálóba, ezzel megszerezve második találatát.(4-0)
Újabb hét perc elteltével a védősorból a jobb oldalon előrehúzódó Moóri kapta a labdát, felnézett és az egyetlen jó megoldást választotta, pontos beadásával jó barátját találta fejbe, aki a hosszú felső sarokba bólintott, ezzel önmaga harmadik, csapata ötödik gólját szerezve.(5-0)

A mérkőzésből hátralévő időszakban a hazai csapat több poszton cserélt, ezzel minden játékosának lehetőséget adva, a vendégek levegőhöz jutottak, kijöttek a szorításból, és ismét vezettek néhány támadást, de az eredmény már nem változott.
A kilátogató nézők egy jó mérkőzést láthattak, ahol az eredmény talán meglepetés, de szinte mindenki szerint megérdemelt, az esélyesebb vendégek emelt fővel viselték a vereséget végig becsületesen küzdöttek de ezen a napon ez ennyire volt elég.
A Rúg-6 csapata győzelmével tovább sűrítette a tabellát, úgy tűnik, hogy az első és második hely már gazdára talált, de a forduló többi eredményének is köszönhetően a dobogó legalsó fokára még legalább hat csapat odaérhet, ezért a hátralévő fordulókban rendkívül kiélezett összecsapásokra, jó mérkőzésekre lehet számítani.

Megosztom

11116127 10202823103779269 535810989 n

Lőrinci Kitartás - Prókátor SE 2-0 (0-0)

Bővebben...

A BLSZ4. 3. csoportjának 16. fordulóban a Hercules fogadta a B.R.S.C. csapatát.
Az ősszel 1- 0-ra sikerült csak győzedelmeskedni a bajnokságért küzdő Herculesnek a rendőrök ellen, és most is a győzelemért léptek pályára, hiszen menetelniük kell tovább annak reményében, hogy hátha botlik a Hidegkút.

lorinci kitartas

Lőrinci Kitartás SE - AC Zrínyi - MAX 2-0 (1-0)

Robog tovább a Hidegkút

Vasárnap délután került sor a Pokorny sportközpontban a Hidegkúti SC és az Újpesti Haladás közötti BLSZ3-as mérkőzésre. A találkozó esélyese a listavezető HSC volt, amely ebben a bajnoki szezonban még nem szenvedett vereséget. A két csapat őszi randevűján sokáig vezettek az újpestiek, de a meccs végén nagy hajrával sikerült a Hidegkútnak a fordítás (2-1) a Blaha Lujza utcában.

Gyönyörű idő fogadta a csapatokat, minden adott volt egy jó kis mérkőzéshez.

Megosztom

Bővebben...

rug6 golorom pestifoci

Mindkét csapat kissé felfokozott hangulatban készülődött az összecsapásra, a mérkőzésnek enyhe pikantériát szolgáltatott, hogy a vendégek soraiban három olyan játékos is megtalálható volt, akik tavaly még a Rúg-6 FC-ben szerepeltek, de a kezdésre kiderült, végül közülük csak egy fő, Gombai Zsolt (képen) kapott helyet a kezdőben.

A hazai csapatnál a téli szünetben öt játékos leigazolása volt tervbe véve, közülük hárman: Csapó Zsolt, Papp Roland, Homoki Zoltán (mindhárman magasabb osztályból) már hivatalosan is a csapatot erősítik, két jó képességű játékos még nemzetközi átigazolás és egyéb adminisztrációs ügyintézés alatt van.

budai xi se100x100

A Buda XI. otthon tartotta a 3 pontot a BÜSKE ellen!

cshc kispestse2

Két kiállítást és 6 gólt hozott a BLSZ3. 2. csoportjában a Kispest SE és a CSHC '94 FC mérkőzése. A vendégeknél mezőnyjátékos védett, de így is nagyon közel álltak a sikerhez.

Megosztom

Bővebben...

lorinc pifu

Sajnos az idő nem kedvezett a játéknak, vizes volt a műfű, így sokszor megcsúsztak az indítások, de azért izgalmas mérkőzést játszottak a csapatok.

Megosztom

Bővebben...

zkinizsi

A Zuglói Kinizsi 5 év után kénytelen volt elhagyni a Lantos Mihály sporttelepet, de még Zuglót is, és a megszokott füves pálya után az Ikarus műfüvesén játssza hazai mérkőzéseit. A MAC-Grund ellen új otthonában meg kellett elégednie az egy ponttal.

Megosztom

Bővebben...

Ebben a kategóriában olvashatjátok az élménybeszámolókat. Mindig a legutóbbi látogatásunk leírása kerül legfelülre, alul a 'Korábbi beszámolók' linken érhető el az archívum! Amelyik cikk 'hamarosan!' cimkéjű, azt éppen szerkesszük, és nemsokára olvashatjátok! A türelmet köszönjük!

A like gomb nem harap!

A szerk.

Meccsen jártál? Van pár jól elkapott mozzanatod? Küldd be hozzánk! Neveddel (kérésre) közzétesszük oldalunkon!